مجموعه ۴۰ تنی پرورش ماهیان سردآبی در مشگین شهر افتتاح شد

۳۰ هزار پرونده با مصالحه در اردبیل مختومه شده است

تحقق ۹۰ درصدی برنامه‌های ابلاغی اداره استاندارد اردبیل

افزایش سرعت وزش باد در اردبیل/بارش برف در ارتفاعات انتظار می رود

توسعه و محرومیت‌زدایی روستاها در اولویت قرار گیرد

هنرمندان اردبیلی جوایز جشنواره تئاتر فجر را درو کردند

واریز ۱۶۵ میلیارد تومان به حساب شهرداری‌ها برای توسعه عمرانی شهر

تعرفه گاز در مشگین‌شهر باید تغییر یابد

«امیر رجبی» مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی اردبیل معرفی شد

آغاز فعالیت کمیته‌های ستاد خدمات سفر در اردبیل

تحقق ۷۵ درصدی اشتغال در اردبیل/۵ هزار نفر صاحب شغل شدند

دولت اجرای رتبه‌بندی معلمان را با توان مضاعف پیگیری می‌کند

کد خبر: 43177 | تاریخ انتشار: 19:11:03 - جمعه 2 دی 1401 | بدون نظر | |

ابطال پروازهای فرودگاه اردبیل به کمتر از ۱۰ مورد رسید

محمد قصابی عصر چهارشنبه در جلسه مدیران دستگاه‌های اجرایی زیرمجموعه وزارت راه و شهرسازی با خبرنگاران به مناسبت هفته حمل و نقل در اردبیل اظهار کرد: فرودگاه پارس‌آباد در حال حاضر با ۲ پرواز هفتگی فعالیت خود را ادامه می‌دهد و ما تلاشمان بر این است تا پروازهای این فرودگاه را با همکاری شرکت‌های هوایی افزایش دهیم.

وی به ۲ پروژه اجرایی در این فرودگاه اشاره کرد و گفت: سیستم روشنایی فرودگاه پارس‌آباد به بهره‌برداری رسید و جایگاه سوخت‌رسانی فرودگاه پارس‌آباد به همراه احداث ساختمان اداری در حال انجام است که امیدواریم در سال آینده شاهد تکمیل و بهره‌برداری از این پروژه‌ها باشیم.

مدیرکل فرودگاه‌های استان اردبیل به وضعیت فرودگاه اردبیل نیز اشاره کرد و افزود: ۵۴ پرواز هفتگی در فرودگاه اردبیل با همراهی شرکت‌های هواپیمایی در حال انجام است.

قصابی به انجام پروازهای اول صبح و آخر شب به مقصد فرودگاه اردبیل و بالعکس اشاره کرد و گفت: به تازگی این پروازها دایر شده و امیدواریم با استقبال اهالی استان، تداوم این پروازها را در اول صبح و آخر شب شاهد باشیم.

وی به نصب تجهیزات و امکانات کت ۲ برای حذف ابطال پروازها اشاره کرد و گفت: با نصب این تجهیزات و همچنین مجهز شدن باند فرودگاه اردبیل به امکانات کمک ناوبری، در حال حاضر ابطال پروازهای فرودگاه اردبیل به حداقل رسیده است.

قصابی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار کرد: در ۹ ماهه سال گذشته تعداد ابطال پروازها بیش از ۱۰۰ مورد بود که در مدت مشابه امسال این تعداد به کمتر از ۱۰ ابطال پرواز رسیده است.

وی تصریح کرد: ما اگر بتوانیم از سیستم‌های فرودگاه اردبیل به شکل کامل بهره‌برداری کنیم، قطعاً ابطال پروازها کاهش یافته و شرایط مطلوب‌تری را در پروازهای داخلی فرودگاه اردبیل شاهد خواهیم بود.

قصابی از نصب سیستم‌های مدرن فرودگاهی در فرودگاه اردبیل خبر داد و خاطرنشان کرد: نصب سیستم‌های جدید با پیشرفت ۹۵ درصد در حال اجرا است که قطعاً در سال آینده تنوع این تجهیزات و امکانات را شاهد خواهیم بود.

تأسیس ایرلاین استان اردبیل به مشکل خورده است

مدیرکل فرودگاه‌های استان اردبیل در مورد تأسیس و راه‌اندازی شرکت هواپیمایی مختص استان اردبیل اضافه کرد: هدف‌گذاری ما تأسیس و راه‌اندازی ایرلاین ویژه اردبیل بود که با ۲ سرمایه‌گذار در این حوزه رایزنی‌هایی را انجام دادیم.

وی بیان کرد: سرمایه‌گذار اول به رغم خرید هواپیما به مشکل جنگ روسیه با اکراین برخورد کرد و امکان تحویل هواپیماها را پیدا نکرد که تاکنون نیز این مشکل برطرف نشده است.

قصابی به سرمایه‌گذار دوم و مشکل به وجود آمده اشاره کرد و ادامه داد: با توجه به مسائل اقتصادی، سرمایه‌گذار دوم نیز علاقه‌مندی خود را برای راه‌اندازی شرکت هواپیمایی اردبیل از دست داد و همچنان این موضوع در هاله‌ای از ابهام است.

وی در مورد آخرین پیگیری‌ها برای احداث آشیانه در فرودگاه اردبیل نیز اظهار کرد: قرار بود با همکاری بخش خصوصی احداث این آشیانه انجام شود که به دلیل عدم راه‌اندازی ایرلاین مخصوص استان اردبیل، هنوز احداث آشیانه با ابهامات و اشکالاتی روبه‌رو شده است.

مدیرکل فرودگاه‌های استان اردبیل تصریح کرد: هر چند ما بخشی از تعهدات را عهده‌دار بودیم اما به دلیل عدم راه‌اندازی ایرلاین استان، احداث آشیانه نیز با تأخیر و تعلل روبه‌رو شده است.

 

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار