مجموعه ۴۰ تنی پرورش ماهیان سردآبی در مشگین شهر افتتاح شد

۳۰ هزار پرونده با مصالحه در اردبیل مختومه شده است

تحقق ۹۰ درصدی برنامه‌های ابلاغی اداره استاندارد اردبیل

افزایش سرعت وزش باد در اردبیل/بارش برف در ارتفاعات انتظار می رود

توسعه و محرومیت‌زدایی روستاها در اولویت قرار گیرد

هنرمندان اردبیلی جوایز جشنواره تئاتر فجر را درو کردند

واریز ۱۶۵ میلیارد تومان به حساب شهرداری‌ها برای توسعه عمرانی شهر

تعرفه گاز در مشگین‌شهر باید تغییر یابد

«امیر رجبی» مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی اردبیل معرفی شد

آغاز فعالیت کمیته‌های ستاد خدمات سفر در اردبیل

تحقق ۷۵ درصدی اشتغال در اردبیل/۵ هزار نفر صاحب شغل شدند

دولت اجرای رتبه‌بندی معلمان را با توان مضاعف پیگیری می‌کند

کد خبر: 43326 | تاریخ انتشار: 19:05:02 - سه‌شنبه 6 دی 1401 | بدون نظر | |

اخاذی با تهدید به انتشار تصاویر در فضای مجازی

سرهنگ علی قهرمان اظهار کرد: در پی شکایت شهروندی مبنی بر اخاذی و تهدید به انتشار تصاویر خصوصی‌اش در فضای مجازی از سوی فردی ناشناس موضوع به صورت ویژه در دستور کار پلیس قرار گرفت.

وی با بیان اینکه این فرد با ایجاد ارتباط با افراد و تصویربرداری از وی اقدام به اخاذی و تهدید به انتشار تصاویر می‌کرد، افزود: با توجه به وصول پرونده قضائی و با توجه به حساسیت موضوع در اسرع وقت با اخذ مستندات و ادله الکترونیکی از شاکی بررسی شد.

رئیس پلیس فتای استان اردبیل بیان کرد: با بررسی اولیه و تحقیقات میدانی کارشناسان در خصوص ادله‌های فنی و جمع‌آوری سرنخ‌های موجود مشخص شد که متهمه با ایجاد ارتباط دوستانه و صمیمی با شاکی و جمع‌آوری تصاویر خصوصی مستهجن از وی شروع به تهدید می‌کرده است.

سرهنگ قهرمان‌طالع ادامه داد: متهمه چندین بار متوالی اقدام به اخذ و دریافت وجوه کرده و همچنین با توجه به موقعیت شغلی شاکی خواستار دریافت مبلغ وام قرض‌الحسنه ۴ درصد به مبلغ ششصد میلیون تومان شده است.

وی افزود: با انجام شیوه‌های پلیسی توسط کارآگاهان مجرب، متهم پرونده در اسرع وقت شناسایی و طی یک عملیات غافلگیرانه در حین تهدید در محل کار شاکی در یکی از بانک‌های مرکز شهر، دستگیر و مستقیماً به دادسرای عمومی و انقلاب اردبیل انتقال داده شد و با قرار تأمین روانه زندان شد.

رئیس پلیس فتای استان اردبیل تصریح کرد: پس از بررسی تجهیزات الکترونیکی توقیفی از متهمه، مشخص شد متهم با اشخاص دیگر نیز این گونه وارد رابطه دوستی شده و نسبت به سو استفاده از جایگاه شغلی افراد در جهت منافع شخصی خود استفاده می‌کرد.

سرهنگ قهرمان‌طالع با بیان اینکه فضای مجازی و به خصوص شبکه‌های اجتماعی محل مناسبی برای برقراری ارتباط و دوستی نبوده است، گفت: هموطنان در صورت مواجهه با این نوع موارد در جهت جلوگیری و مقابله با آن، می‌توانند گزارشات خود را در قسمت مرکز فوریت‌های سایبری سایت پلیس فتا به نشانی اینترنتی www.cyberpolice.ir ثبت و یا با شماره ۰۹۶۳۸۰ اطلاع دهند.

 

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار