مجموعه ۴۰ تنی پرورش ماهیان سردآبی در مشگین شهر افتتاح شد

۳۰ هزار پرونده با مصالحه در اردبیل مختومه شده است

تحقق ۹۰ درصدی برنامه‌های ابلاغی اداره استاندارد اردبیل

افزایش سرعت وزش باد در اردبیل/بارش برف در ارتفاعات انتظار می رود

توسعه و محرومیت‌زدایی روستاها در اولویت قرار گیرد

هنرمندان اردبیلی جوایز جشنواره تئاتر فجر را درو کردند

واریز ۱۶۵ میلیارد تومان به حساب شهرداری‌ها برای توسعه عمرانی شهر

تعرفه گاز در مشگین‌شهر باید تغییر یابد

«امیر رجبی» مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی اردبیل معرفی شد

آغاز فعالیت کمیته‌های ستاد خدمات سفر در اردبیل

تحقق ۷۵ درصدی اشتغال در اردبیل/۵ هزار نفر صاحب شغل شدند

دولت اجرای رتبه‌بندی معلمان را با توان مضاعف پیگیری می‌کند

کد خبر: 43777 | تاریخ انتشار: 9:27:50 - شنبه 10 دی 1401 | بدون نظر | |

ارس به سرنوشت دریاچه ارومیه دچار نشود/انتقاد ازجاده‌سازی در سبلان

در نشستی که شامگاه پنجشنبه فعالان محیط زیست، اعضای تشکل‌های مردم نهاد، اساتید دانشگاه و کنشگران زیست محیطی در دانشگاه محقق اردبیلی با علی سلاجقه داشتند بر ضرورت پیشگیری از مرگ تدریجی رود ارس، رایزنی‌های بین المللی در جلوگیری از ساخت سد در کشور ترکیه، جلوگیری از توسعه صنایع آب بر و آلوده کننده در استان اردبیل، رفع تعارض بین صنعت و محیط زیست، توجه به آمایش صنعتی، توانمندسازی روستاییان به ویژه روستاییان ساکن حاشیه جنگل‌ها، نگاه دوراندیشانه در حوزه محیط زیست، مشکلات و معضلات راه اندازی کارخانه فولاد در اردبیل و پتروشیمی نمین، دفع غیراصولی پسماندها در شهرها و شهرک‌ها صنعتی و غفلت از استخدام فارغ التحصیلان رشته‌های محیط زیست را در آزمون‌های سراسری یادآور شدند.

نماینده تشکل‌های زیست محیطی در این جلسه با انتقاد از جاده سازی در دامنه‌های سبلان و تخریب گونه‌های گیاهی و جانوری را در این اقدام نامناسب یادآور شد و بیان کرد: از بین این گونه‌ها خرس قهوه‌ای در معرض انقراض جدی است.

ارس به سرنوشت دریاچه ارومیه دچار نشود/انتقاد ازجاده‌سازی در سبلان

صادق پناهی خاطرنشان کرد: تشکل‌های غیردولتی در حوزه محیط زیست از هر فرصتی برای بیان دغدغه‌های مردمی استفاده کرده و سعی می‌کنند تا به دور از نگاه سیاسی، جناحی و حزبی دغدغه‌ها را در این حوزه مطرح کنند.

وی آب بر بودن برخی از کارخانه‌های مصوب در اردبیل نظیر فولاد و پتروشیمی را یادآور شد و اظهار کرد: در حالی که صدای العطش در بسیاری از شهرها و روستاهای این استان بلند شده لزومی ندارد که ما صنایع پرآب بر را راه اندازی کنیم.

در این جلسه فعالان محیط زیست و کارشناسان و اساتید دانشگاه در این حوزه به صراحت از رئیس سازمان حفاظت محیط زیست خواستند تا مجوزهای گذشته در راه اندازی واحدهای تولیدی پرآب بر و آلاینده را مورد بررسی مجدد قرار داده و از لحاظ تخصصی و علمی در تصمیم گیری های این حوزه تجدیدنظر انجام شود.

 

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار