مجموعه ۴۰ تنی پرورش ماهیان سردآبی در مشگین شهر افتتاح شد

۳۰ هزار پرونده با مصالحه در اردبیل مختومه شده است

تحقق ۹۰ درصدی برنامه‌های ابلاغی اداره استاندارد اردبیل

افزایش سرعت وزش باد در اردبیل/بارش برف در ارتفاعات انتظار می رود

توسعه و محرومیت‌زدایی روستاها در اولویت قرار گیرد

هنرمندان اردبیلی جوایز جشنواره تئاتر فجر را درو کردند

واریز ۱۶۵ میلیارد تومان به حساب شهرداری‌ها برای توسعه عمرانی شهر

تعرفه گاز در مشگین‌شهر باید تغییر یابد

«امیر رجبی» مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی اردبیل معرفی شد

آغاز فعالیت کمیته‌های ستاد خدمات سفر در اردبیل

تحقق ۷۵ درصدی اشتغال در اردبیل/۵ هزار نفر صاحب شغل شدند

دولت اجرای رتبه‌بندی معلمان را با توان مضاعف پیگیری می‌کند

کد خبر: 43408 | تاریخ انتشار: 17:55:08 - سه‌شنبه 6 دی 1401 | بدون نظر | |

استخدام آموزشیاران همچنان در اولویت

کلام الله صفری شامگاه دوشنبه در نشست با آموزشیاران نهضت سوادآموزی در خانه معلم اردبیل اظهار کرد: ۷ دی ماه سالروز تشکیل سوادآموزی به فرمان امام راحل است تا کشور ما از جهل و ضلالت نجات یافته و در مسیر نور و روشنایی و علم و معرفت قرار گیرد.

وی نهضت سوادآموزی را از نهادهای اولویت دار نظام اسلامی بعد از پیروزی انقلاب اسلامی برشمرد و خاطرنشان کرد: امام راحل بعد از انقلاب اسلامی با توجه به اهمیت سواد و دور شدن جامعه از خطرات و آسیب‌های ناشی از بی سوادی سعی کرد تا نهاد مقدس نهضت سوادآموزی را تشکیل داده و حرکت جهادی در این راستا تشکیل شود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل افزود: در چهار دهه گذشته با تلاش و کوششی که آموزشیاران بی ادعای نهضت سوادآموزی و فعالان این حوزه داشتند اقدامات مناسب برای ارتقای سواد و دانش مردم در سنین مختلف شکل گرفته و قطعاً این حرکت ادامه خواهد داشت.

صفری افزود: آموزش و سوادآموزی جریانی مستمر و حرکتی همیشه پرخیر و برکت است که آثار و برکات آن در جامعه نیز روشنگری و حفظ کرامت انسان‌ها است.

وی گفت: در استان اردبیل بر اساس آخرین اطلاعات و پایش افراد بی سواد ۴۰ هزار نفر بی سواد وجود دارد که در بخش‌های مختلف سعی بر شناسایی، جذب و آموزش این افراد است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل تلاش یک هزار و ۱۴۸ نفر از آموزشیاران را در ارائه خدمات آموزشی به صورت انفرادی، کلاسی و چهره به چهره یادآور شد و بیان کرد: همچنان در روستاها و مناطق محروم پراکندگی کار را در این بخش شاهدیم اما آموزشیاران با صبر و حوصله و صبوری کار می‌کنند تا به فرآیند آموزش این نیروها کمک کنند.

صفری به جذب آموزشیاران در آموزش و پرورش اشاره کرد و افزود: نیروهایی که در سال ۹۲ با آموزش و پرورش همکاری داشتند با برگزاری آزمون استخدامی جذب شده اند و تعداد محدودی از این نیروها باقی است که قطعاً تا چند ماه آینده جذب آموزش و پرورش خواهند شد.

وی به آموزشیاران فعال بعد از سال ۹۲ نی قول داد؛ بستر جذب آنها با برگزاری آزمون و سایر تمهیدات فراهم آید تا شرایط مناسبی را در ارتقای جایگاه و منزلت شغلی آنها شاهد باشیم.

مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل تاکید مکتب اسلام را بر علم آموزی و دانایی محوری یادآور شد و بیان کرد: انقلاب اسلامی نیز براساس همین آموزه‌ها سعی کرده است تا علم و آموزش را به عنوان اساس حرکت تحولی خود قرار دهد.

 

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار