سال «مهار تورم، رشد تولید» پیش آهنگ پیشرفت و توسعه در اردبیل

برقراری صلح میان طایفه‌های مشگین‌شهری/پرونده مختومه شد

برپایی ۱۰ نوروزگاه عشایری برای استقبال از مسافران در اردبیل

اجاره سوئیت در مشکین شهر

بحران کمبود نیروی انسانی در آموزش و پرورش اردبیل

ستاد دیه و خیرین مشگین‌شهری ۲۰۰ میلیارد ریال به آزادی زندانیان کمک کردند

اقامت بیش از ۵۳ هزار نفر قبل از عید در اردبیل

تعداد مصدومان حوادث چهارشنبه‌سوری اردبیل به ۱۵۳ نفر رسید

حادثه دلخراش برای کودک ۲ ساله در اردبیل

تعیین قاضی ویژه برای رسیدگی به جرایم مربوط به چهارشنبه‌سوری در مشگین‌شهر

توزیع ناعادلانه امکانات شهری سبب مشکلات فرهنگی می‌شود

تمام اختیارات رئیس سازمان به استان‌ها تفویض شده است

کد خبر: 42633 | تاریخ انتشار: 18:33:10 - پنج‌شنبه 24 آذر 1401 | بدون نظر | |

تبدیل ۱۵۰ هکتار پایاب استخرها به اراضی آبی در مشگین‌شهر

 نادر تقی زاده صبح چهارشنبه در بازدید مدیرکل دیوان محاسبات استان اردبیل از پروژه‌های آب و خاک جهاد کشاورزی شهرستان مشگین شهر اظهار کرد: ۲ پروژه استخر قره چی و شیخلار با اعتبار بالغ بر ۱۱۰ میلیارد ریال اتمام و آماده آبگیری و بهره برداری است.

وی با اشاره به اینکه ۱۵۰ هکتار پایاب این استخرها به اراضی آبی تبدیل شده است، خاطرنشان کرد: با ادامه این روند شاهد استقرار سامانه آبیاری نوین خواهیم بود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بازدید مدیرکل دیوان محاسبات از پروژه‌های جهاد کشاورزی را مناسب ارزیابی کرد و گفت: در این بازدید از مراحل احداث پمپاژ فاضلاب بارزیل نیز بازدید به عمل آمد که با اعتبار ۱۴۶ میلیارد شروع شده و ۳۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

تقی زاده ادامه داد: این پروژه با خط انتقال سه کیلومتری آب تصفیه شده فاضلاب مشکین شهر را به اراضی پایین دست روستاهای دست گیر، عربلو و بارزیل انتقال خواهد داد.

وی با اشاره به اجرای پروژه‌های آب و خاک جهاد کشاورزی استان اردبیل بیان کرد: در سفرهای متعددی که به شهرستان‌ها و ملاقات مردمی انجام می‌دهیم سعی ما بر این است تا در جریان مشکلات و موانع حوزه کشاورزی قرار گرفته و انباشتی از نارسایی‌ها و مشکلات گذشته را رفع کنیم.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان تصریح کرد: مهمترین رسالت جهاد کشاورزی تأمین امنیت غذایی است که اهمیت این موضوع بعد از جنگ روسیه با اکراین بیش از گذشته مشخص شده است.

تقی‌زاده به کشاورزی قراردادی به عنوان نقطه قوت جهاد کشاورزی در دولت سیزدهم اشاره کرد و ادامه داد: با همکاری تعاون روستایی و غله و در قالب قرارداد با کشاورزان سعی بر تأمین نهاده‌ها اعم از بذر، کود و سم است تا بعد از تولید محصول و خرید آن هزینه‌های اولیه کسر شود.

 

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار