سال «مهار تورم، رشد تولید» پیش آهنگ پیشرفت و توسعه در اردبیل

برقراری صلح میان طایفه‌های مشگین‌شهری/پرونده مختومه شد

برپایی ۱۰ نوروزگاه عشایری برای استقبال از مسافران در اردبیل

اجاره سوئیت در مشکین شهر

بحران کمبود نیروی انسانی در آموزش و پرورش اردبیل

ستاد دیه و خیرین مشگین‌شهری ۲۰۰ میلیارد ریال به آزادی زندانیان کمک کردند

اقامت بیش از ۵۳ هزار نفر قبل از عید در اردبیل

تعداد مصدومان حوادث چهارشنبه‌سوری اردبیل به ۱۵۳ نفر رسید

حادثه دلخراش برای کودک ۲ ساله در اردبیل

تعیین قاضی ویژه برای رسیدگی به جرایم مربوط به چهارشنبه‌سوری در مشگین‌شهر

توزیع ناعادلانه امکانات شهری سبب مشکلات فرهنگی می‌شود

تمام اختیارات رئیس سازمان به استان‌ها تفویض شده است

کد خبر: 42099 | تاریخ انتشار: 16:27:29 - سه‌شنبه 15 آذر 1401 | بدون نظر | |

تسهیلات صندوق نوآوری و شکوفایی افزایش یابد

یوسف عباس پور عصر یکشنبه در آئین گشایش بیست و سومین نمایشگاه دستاوردهای فناوری و فن بازار استان اردبیل اظهار کرد: مطابق با قانون حمایت از شرکت‌ها و مؤسسات دانش‌بنیان، صندوق نوآوری و شکوفایی بخشی از منابع خود را به صندوق‌های پژوهش و فناوری اختصاص می‌دهد.

وی با اشاره به اخذ ۳۰۰ میلیارد ریال تسهیلات برای شرکت‌های دانش بنیان استان اردبیل خاطرنشان کرد: ارائه خدمات مالی به شرکت‌های دانش‌بنیان برای محصولات غیر دانش‌بنیان، شرکت‌های فناور غیر دانش‌بنیان، خلاق و استارت‌آپ‌ها از این محل بلامانع است.

رئیس پارک علم و فناوری استان اردبیل با تبریک فرارسیدن هفته پژوهش افتتاح بیست و سومین نمایشگاه دستاوردهای فناوری و فن بازار استان اردبیل را نقطه عطفی برای نمایش توان و ظرفیت پژوهشگران و فناوران و فرصت مغتنمی برای جوانان نخبه دانست.

عباس پور گفت: فناوران با ارائه دستاوردهای علمی و پژوهشی خود در این نمایشگاه می‌توانند دستاوردهای علمی و پژوهشی خود را به نمایش گذاشته و سرمایه‌گذاران و صنعتگران هم بتوانند نیازهای فناورانه خود را از این طریق تأمین کنند.

وی با اشاره به حمایت‌های پارک علم و فناوری از واحدهای فناور و شرکت‌های دانش‌بنیان مستقر در مراکز رشد و پارک علم و فناوری و اختصاص تسهیلات به آنها افزود: طی سفر اخیر مسئولان صندوق نوآوری و شکوفایی به استان اردبیل ۳۰۰ میلیارد ریال تسهیلات به صورت قطعی برای شرکت‌های دانش‌بنیان اخذ شد که امیدواریم میزان این تسهیلات به ۵۰۰ میلیارد ریال افزایش یابد.

رئیس پارک علم و فناوری استان اردبیل خدمات صندوق نوآوری و شکوفایی را یادآور شد و بیان کرد: این خدمت شامل انواع تسهیلات قرض‌الحسنه نمونه‌سازی، اشتغال‌زایی کم‌بهره برای واحدهای تولید صنعتی، لیزینگ و فروش اقساطی، سرمایه در گردش، تأمین فضای کاری و … است که متناسب با نیاز شرکت‌های دانش‌بنیان و در مراحل مختلف چرخه عمر محصول و توسعه شرکت قابل استفاده است.

سرپرست دانشگاه محقق اردبیلی نیز در این مراسم اظهار کرد: بیش از ۱۲۰ کارگاه، بازدیدهای علمی، دیدار با نخبگان، زنگ پژوهش در مدارس، نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی و جشنواره تجلیل از پژوهشگران و فناوران برگزیده استان برای هفته جاری در دانشگاه محقق اردبیلی پیش‌بینی شده است.

اسماعیل چمنی با تاکید بر لزوم توجه به محورهای مندرج در بیانیه گام دوم انقلاب، توجه به جهاد عملی را برای تحقق این محورها بسیار مهم ارزیابی کرد و گفت: انتظار می‌رود با توجه بیش از پیش به جهاد علمی جایگاه علمی کشور در منطقه و جهان ارتقا یابد.

 

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار