سال «مهار تورم، رشد تولید» پیش آهنگ پیشرفت و توسعه در اردبیل

برقراری صلح میان طایفه‌های مشگین‌شهری/پرونده مختومه شد

برپایی ۱۰ نوروزگاه عشایری برای استقبال از مسافران در اردبیل

اجاره سوئیت در مشکین شهر

بحران کمبود نیروی انسانی در آموزش و پرورش اردبیل

ستاد دیه و خیرین مشگین‌شهری ۲۰۰ میلیارد ریال به آزادی زندانیان کمک کردند

اقامت بیش از ۵۳ هزار نفر قبل از عید در اردبیل

تعداد مصدومان حوادث چهارشنبه‌سوری اردبیل به ۱۵۳ نفر رسید

حادثه دلخراش برای کودک ۲ ساله در اردبیل

تعیین قاضی ویژه برای رسیدگی به جرایم مربوط به چهارشنبه‌سوری در مشگین‌شهر

توزیع ناعادلانه امکانات شهری سبب مشکلات فرهنگی می‌شود

تمام اختیارات رئیس سازمان به استان‌ها تفویض شده است

کد خبر: 42103 | تاریخ انتشار: 10:52:42 - سه‌شنبه 15 آذر 1401 | بدون نظر | |

سه نمایش در استان اردبیل روی صحنه رفت

 نمایش‌های “اینجا همیشه شب است” ، “رحمت” و “دن کیشوت” در شهرهای نیر، گرمی ، بیله‌سوار و مشگین‌شهر استان اردبیل روی صحنه رفت.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا ، هنرمندان ، گروه‌های نمایشی و علاقه‌مندان به نمایش از این نمایش‌ها در قالب سی امین دوره جشنواره تئاتر استانی اردبیل با حضور در مجتمع فرهنگی و هنری الغدیر، تالار حافظ، مجتمع فرهنگی و هنری امام علی (ع) و تالار اندیشه استقبال کردند.

نمایش “اینجا همه شب است” نوشته مجید برجعلی‌زاده و کار مشترک سجاد ضامنی و محمدرضا مهدویان است و در آن هاجر مهدویان، مونا ایمانپور و صغری شهامتی ایفای نقش کردند. در این نمایش همچنین بهاره شهامتی، مهدی صبوری، امید طاعتی، احسان طاعتی، امیر علی مهدویان، مونا ایمانپور، آراز مهدویان و سهیل بیرنک به عنوان عوامل فنی و اجرای حضور داشتند.

نمایش “رحمت” هم نوشته پژمان شاهوردی است که توسط پویا اسدالهی کارگردانی کرده و تنها بازیگر آن هم مصطفی حسین‌پور بود. ذبیح‌الله صدری، رسول صفایی، زهرا حیدرزاده، اسلام حامدی، موسی جهانی، ثریا بدلی، فتح الله صدری، فاطمه بدلی، نیما اوجاقی، حسین برونوس، عبدالعلی صمدی، مبینا باوفا، محمد رضا امینی فر و شبنم پیرزاده هم در اجرای این نمایش پویا اسدالهی را همراهی کردند.

نمایش”دن کیشوت” را ابراهیم ابراهیمی مسعود گوزلی کارگردانی کرده است. محمدرضا باوفا و مسعود گوزلی بازیگران این نمایش بودند و نوید زاهد انارکی، علی نوروزی، یوسف دادجو، مهدیس گوزلی، سید رسول فاطمی، محسن شاهی، رقیه محمدی، لیلی ابراهیم پور، نعمت کهندل، بابک صوری، جابر رستمی زاده، ابوالفضل نجفی، رقیه زکی پور، المیرا نیک نفس، جابر فتحی، سهند جوانشیر، آرین عبادی و مجتبی باوفا در اجرای این نمایش به عنوان عوامل صحنه و اجرا همکاری داشتند.

استان اردبیل از استان‌های پیشتاز و برتر کشور در هنر نمایش است ، آثار هنرمندان بخش نمایش استان اردبیل علاوه بر برخورداری از جایگاه ویژه در داخل کشور قابلیت ارائه در سطح جهانی و بین‌المللی را نیز دارد.

گروه‌های نمایشی ثبت شده در استان‌ اردبیل شامل ۲۳ گروه است که در شهرستان‌های اردبیل، پارس‌آباد، خلخال، مشگین‌شهر و بیله‌سوار فعال هستند.

 

 

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار