سال «مهار تورم، رشد تولید» پیش آهنگ پیشرفت و توسعه در اردبیل

برقراری صلح میان طایفه‌های مشگین‌شهری/پرونده مختومه شد

برپایی ۱۰ نوروزگاه عشایری برای استقبال از مسافران در اردبیل

اجاره سوئیت در مشکین شهر

بحران کمبود نیروی انسانی در آموزش و پرورش اردبیل

ستاد دیه و خیرین مشگین‌شهری ۲۰۰ میلیارد ریال به آزادی زندانیان کمک کردند

اقامت بیش از ۵۳ هزار نفر قبل از عید در اردبیل

تعداد مصدومان حوادث چهارشنبه‌سوری اردبیل به ۱۵۳ نفر رسید

حادثه دلخراش برای کودک ۲ ساله در اردبیل

تعیین قاضی ویژه برای رسیدگی به جرایم مربوط به چهارشنبه‌سوری در مشگین‌شهر

توزیع ناعادلانه امکانات شهری سبب مشکلات فرهنگی می‌شود

تمام اختیارات رئیس سازمان به استان‌ها تفویض شده است

کد خبر: 42594 | تاریخ انتشار: 20:51:49 - سه‌شنبه 22 آذر 1401 | بدون نظر | |

ممنوعیت کشت‌های زیرنایلونی در بیله‌سوار

 صاحبعلی اصغری ظهر سه‌شنبه در جلسه پسماند شهرستان بیله‌سوار با اشاره به پیامدهای منفی کشت‌های زیرنایلونی در این شهرستان اظهار کرد: مسئولان برای حفاظت از محیط زیست جدی تر از گذشته برای ساماندهی ضایعات برجای مانده از کشت‌های زیر نایلونی وارد عمل شده اند که در این راستا کشت زیرنایلونی در این شهرستان ممنوع شده است.

وی از پاکسازی ۳۲۶ هکتار از اراضی زیرکشت نایلونی در بیله‌سوار خبر داد و گفت: تاکنون بیش از نیمی از اراضی کشت زیر نایلونی در شهرستان بیله‌سوار توسط زارعان پاکسازی شده و مابقی نیز پیگیری قضائی می‌شود.

فرماندار شهرستان بیله‌سوار با بیان اینکه مشکلات ناشی از این نوع کشت در بلند مدت بیشتر از مزیت‌های مقطعی آن است، خاطر نشان کرد: پرونده ۲۱۵ هکتار به دادگاه ارسال شده و تعیین وضعیت ۲۴۱ هکتار نیز در دست اقدام است.

اصغری تصریح کرد: در سال گذشته حدود ۷۸۰ هکتار کشت زیرنایلونی در این شهرستان انجام شد در حالی که باید با فرهنگ سازی و آگاه‌سازی کشاورزان از انجام این نوع کشت در مبدا جلوگیری شود.

وی مهم‌ترین راه رهایی از معضلات زیست محیطی را تنویر افکار عمومی دانست و گفت: تفکیک زباله‌ها، تعیین محل جدید دفن زباله، راه‌اندازی کارخانه کمپوست، برگزاری کلاس‌های آموزشی برای کشاورزان نیز باید در اولویت دستگاه‌های اجرایی قرار بگیرد.

فرماندار بیله‌سوار همچنین از در دست اجرا بودن ۱۰ طرح سلامت محور در این شهرستان با اعتبار ۳۲۰ میلیارد ریال خبر داد و افزود: درمانگاه تخصصی، مسکن متخصصین، ساختمان شبکه ،۲ مرکز بهداشت در مناطق روستایی و چهار خانه بهداشت در مناطق روستایی از جمله طرح‌های در حال احداث است که تا پایان سال آینده به اتمام خواهد رسید.

 

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار