مجموعه ۴۰ تنی پرورش ماهیان سردآبی در مشگین شهر افتتاح شد

۳۰ هزار پرونده با مصالحه در اردبیل مختومه شده است

تحقق ۹۰ درصدی برنامه‌های ابلاغی اداره استاندارد اردبیل

افزایش سرعت وزش باد در اردبیل/بارش برف در ارتفاعات انتظار می رود

توسعه و محرومیت‌زدایی روستاها در اولویت قرار گیرد

هنرمندان اردبیلی جوایز جشنواره تئاتر فجر را درو کردند

واریز ۱۶۵ میلیارد تومان به حساب شهرداری‌ها برای توسعه عمرانی شهر

تعرفه گاز در مشگین‌شهر باید تغییر یابد

«امیر رجبی» مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی اردبیل معرفی شد

آغاز فعالیت کمیته‌های ستاد خدمات سفر در اردبیل

تحقق ۷۵ درصدی اشتغال در اردبیل/۵ هزار نفر صاحب شغل شدند

دولت اجرای رتبه‌بندی معلمان را با توان مضاعف پیگیری می‌کند

کد خبر: 43650 | تاریخ انتشار: 17:46:19 - پنج‌شنبه 8 دی 1401 | بدون نظر | |

۳۲۸ کودک خیابانی در اردبیل جمع‌آوری شدند

حامد رضایی روز پنجشنبه در جلسه ساماندهی کودکان کار و خیابانی در اردبیل اظهار کرد: این کودکان در خانه‌های آموزشی و حمایتی پذیرش شده و آموزش‌های متناسب با شرایط کودکان از جمله مشاوره‌های روانشناختی، خودمراقبتی، آشنایی با انواع آسیب‌های احتمالی و سوء استفاده‌های متعدد برای آنها ارائه می‌شود.

وی با بیان اینکه در این استان سه مرکز حمایتی و مراقبتی از کودکان کار و خیابانی وجود دارد ، ادامه داد: یک مورد از این مراکز بصورت شبانه‌روزی و دو مورد هم بصورت روزانه خدمات متعدد و مختلفی به کودکان کار و خیابانی و خانواده‌های آنها ارائه می‌دهند.

مدیرکل بهزیستی استان اردبیل خاطر نشان کرد: هم‌اکنون در این استان بیش از ۱۲ دستگاه اجرایی متولی ساماندهی و حمایت از کودکان کار و خیابانی کمک حال بهزیستی هستند که با همکاری و همیاری این متولیان اقدامات خوب و قابل قبولی در رفع و یا کاهش آسیب‌های اجتماعی به این افراد ارائه می‌شود.

وی ادامه داد: طبق تعاریف هر کودک زیر ۱۸ سال که در خیابان‌ها شغل‌های کذب داشته و از این طریق خود و خانواده را حمایت کند کودک کار و خیابانی نامیده می‌شود.

رضایی گفت: ساماندهی و توانمندسازی کودک و خانواده ، کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی وارده بر کودکان در خیابان، فراهم کردن شرایط ادامه تحصیل کودکان، کاهش میزان حضور کودکان در خیابان و غنی‌سازی اوقات فراغت کودکان از جمله برنامه‌ها و اهدافی هستند که از سوی بهزیستی با جدیت تمام تا دست یافتن به اهداف مورد نظر پیگیری می‌شود.

وی افزود: گشت‌های سیار بهزیستی با همکاری شهرداری اردبیل کودکان کار و خیابانی را جمع‌آوری و نسبت به ساماندهی آنها اقدام می‌کنند ، این کودکان در ابتدا پس از جمع‌آوری به مراکز نگهداری و حمایت از کودکان و در نوبت اول پس از شناسایی تحویل خانواده‌های خود می‌شوند.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار