مجموعه ۴۰ تنی پرورش ماهیان سردآبی در مشگین شهر افتتاح شد

۳۰ هزار پرونده با مصالحه در اردبیل مختومه شده است

تحقق ۹۰ درصدی برنامه‌های ابلاغی اداره استاندارد اردبیل

افزایش سرعت وزش باد در اردبیل/بارش برف در ارتفاعات انتظار می رود

توسعه و محرومیت‌زدایی روستاها در اولویت قرار گیرد

هنرمندان اردبیلی جوایز جشنواره تئاتر فجر را درو کردند

واریز ۱۶۵ میلیارد تومان به حساب شهرداری‌ها برای توسعه عمرانی شهر

تعرفه گاز در مشگین‌شهر باید تغییر یابد

«امیر رجبی» مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی اردبیل معرفی شد

آغاز فعالیت کمیته‌های ستاد خدمات سفر در اردبیل

تحقق ۷۵ درصدی اشتغال در اردبیل/۵ هزار نفر صاحب شغل شدند

دولت اجرای رتبه‌بندی معلمان را با توان مضاعف پیگیری می‌کند

کد خبر: 43962 | تاریخ انتشار: 18:24:18 - جمعه 16 دی 1401 | بدون نظر | |

تولید ۶۰ درصد ماهیان سردابی در مشگین‌شهر

 محمد اله‌بخش عصر دوشنبه در جریان بازدید از روند تولید آبزیان در مشگین‌شهر اظهار کرد: به دنبال وقوع سیل در اردیبهشت ماه امسال در مشگین‌شهر بخشی از تأسیسات و مزارع پرورش آبزیان در این شهرستان خسارت دیده بود که ما نسبت به جبران بخشی از خسارت اقدام کردیم.

وی از توزیع سیمان رایگان و ۶۵ دستگاه هواده برای پرورش ماهی در مشگین‌شهر خبر داد و تصریح کرد: با پیگیری انجام شده، سازمان شیلات دستگاه هوادهی را تأمین و با خرید سیمان سعی کردیم تا به فعالان این حوزه کمک کنیم تا بخشی از خسارت وارده جبران شود.

مدیرکل شیلات استان اردبیل حمایت از تولیدکنندگان آبزیان را در سطح استان با تأمین برخی از امکانات و پرداخت تسهیلات یادآور شد و گفت: این حمایت‌ها و پشتیبانی‌ها زمینه افزایش تولید را فراهم کرده و قطعاً در سال‌های آینده روند تولید از شرایط کنونی بهتر خواهد شد.

اله‌بخش با بیان اینکه ۶۰ درصد ماهی سردابی استان در مشگین‌شهر تولید می‌شود، افزود: سالانه چهار هزار و ۵۰۰ تن ماهی سردابی در استان اردبیل تولید می‌شود که بیش از ۲ هزار و ۵۰۰ تن آن متعلق به مزارع مشگین‌شهر است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: برای سال آینده برنامه‌ریزی کردیم تا با حمایت همه‌جانبه از تولیدکنندگان، این میزان تولید را به بیش از ۶ هزار تن افزایش دهیم.

اله‌بخش اضافه کرد: با همکاری نماینده مردم مشگین‌شهر در مجلس، سعی ما بر این است تا با پشتیبانی سرمایه‌گذار بنگاه اقتصادی در زمینه تولید خوراک آبزیان را در مشگین‌شهر احداث و راه‌اندازی کنیم تا امکان تأمین بخشی از نیازمندی‌های فعالان این عرصه فراهم آید.

مدیرکل شیلات استان اردبیل برنامه کوتاه مدت شیلات استان را افزایش ظرفیت تولید و همچنین تقویت واحد سطح در تولید متنوع آبزیان اعلام کرد و ادامه داد: علاوه بر مشگین، در سایر شهرستان‌ها نیز رویکرد اصلی حمایت از تولید آبزیان و همچنین راه‌اندازی بازار ویژه عرضه ماهی در شهرهای مختلف استان است.

 

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار