مجموعه ۴۰ تنی پرورش ماهیان سردآبی در مشگین شهر افتتاح شد

۳۰ هزار پرونده با مصالحه در اردبیل مختومه شده است

تحقق ۹۰ درصدی برنامه‌های ابلاغی اداره استاندارد اردبیل

افزایش سرعت وزش باد در اردبیل/بارش برف در ارتفاعات انتظار می رود

توسعه و محرومیت‌زدایی روستاها در اولویت قرار گیرد

هنرمندان اردبیلی جوایز جشنواره تئاتر فجر را درو کردند

واریز ۱۶۵ میلیارد تومان به حساب شهرداری‌ها برای توسعه عمرانی شهر

تعرفه گاز در مشگین‌شهر باید تغییر یابد

«امیر رجبی» مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی اردبیل معرفی شد

آغاز فعالیت کمیته‌های ستاد خدمات سفر در اردبیل

تحقق ۷۵ درصدی اشتغال در اردبیل/۵ هزار نفر صاحب شغل شدند

دولت اجرای رتبه‌بندی معلمان را با توان مضاعف پیگیری می‌کند

کد خبر: 44835 | تاریخ انتشار: 9:00:28 - دوشنبه 26 دی 1401 | بدون نظر | |

سن اعتیاد در اردبیل ۲۴ سال است/پاکسازی اطراف مدارس و دانشگاه‌ها

اکبر منتظر اظهار کرد: روند فزاینده ای را در مصرف موادمخدر صنعتی شاهد هستیم که از همین جا هشدار لازم را به خانواده‌ها می‌دهیم که بیشتر مراقب نوجوانان و جوانان باشند تا در دام این مواد افیونی خطرناک و بی بازگشت گرفتار نشوند.

وی تلاش ۲۵ دستگاه استانی عضو شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر را با رویکرد حوزه پیشگیری و درمان یادآور شد و خاطرنشان کرد: اولویت ستاد مبارزه با موادمخدر کشور مبارزه با خرده فروشی است تا فروش، عرضه و مصرف مواد به حداقل برسد.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر استان اردبیل گفت: هموطنان گزارش‌های خود را در محلات مختلف مبنی بر فروش و توزیع موادمخدر می‌توانند به پلیس اطلاع داده تا برخورد جدی با خرده فروشی موادمخدر انجام شود.

منتظر بیان کرد: قبل از شروع سال تحصیلی و در شهریورماه در قالب اطلس جغرافیایی محلات و مناطق جرم خیز سعی کردیم تا اطراف مدارس و دانشگاه‌ها را از فروشندگان موادمخدر پاکسازی کنیم تا جوانان و نوجوانان ما در دام این بلای خانمانسوز نیفتند.

وی از تعامل شورای هماهنگی با آموزش و پرورش، دانشگاه‌ها و مجموعه‌های فرهنگی استان برای اطلاع رسانی و عزم عمومی در حوزه پیشگیری از موادمخدر خبر داد و تصریح کرد: برای کاهش آسیب‌های این بلیه عمومی مراقبت و هوشیاری همه آحاد جامعه نیاز است.

تولید موادمخدر در اردبیل نداریم

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر استان اردبیل با اشاره به تقسیم بندی موادمخدر مصرفی به مواد سنتی و صنعتی گفت: در سال‌های گذشته به صورت محدود برخی کارگاه‌ها و آشپزخانه‌های تهیه موادمخدر صنعتی نظیر کریستال و شیشه را شاهد بودیم که چند سالی است این مراکز تعطیل و فعالیت آنها منتفی شده است.

منتظر ادامه داد: با رصد اطلاعاتی و دستگیری عوامل دخیل در این حوزه و آرای قاطعی که دستگاه قضائی صادر کرده در حال حاضر هیچگونه تولید موادمخدر صنعتی را در استان شاهد نیستیم.

وی به راه اندازی خط ملی اعتیاد اشاره و اظهار کرد: هموطنان از طریق خط ملی اعتیاد ۰۹۶۲۸ از ساعت ۸ صبح تا ۲۰ شب می‌توانند خدمات رایگان مشاوره‌ای و پیشگیرانه دریافت کنند.

اجرای طرح یاری‌گران زندگی در اردبیل

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر استان اردبیل خاطرنشان کرد: با همکاری آموزش و پرورش و در جوار مدرسه مدرس در چهارراه امام اولین خانه یاری‌گران زندگی با هدف پیشگیری از اعتیاد و آگاهسازی نوجوانان در اردبیل راه اندازی می‌شود.

منتظر افزود: در مناطق مختلف شهرها این مجموعه‌ها راه اندازی می‌شوند تا ما شاهد کمترین آسیب اعتیاد در بین گروه‌های سنی دانش آموزی و دانشجویی باشیم.

وی بیان کرد: همکاران ما با طرح مباحث کارشناسی و پیشگیری از اعتیاد و جلوگیری از ورود نوجوانان و جوانان به مهلکه اعتیاد با حضور در مدارس و دانشگاه‌ها سعی می‌کنند آگاهی بخشی و اطلاع رسانی‌ها را انجام دهند.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر استان اردبیل گفت: در کنار فعالیت تشکل‌های مردم نهاد در مراکز صنعتی و تولیدی نیز سعی می‌کنیم تا جامعه کارگری و کارفرمایی را بیشتر با عوارض و آسیب‌های اعتیاد و اقدامات پیشگیرانه مطلع کنیم.

رهاشدگی و کوتاهی را در مبارزه با موادمخدر شاهد نیستیم

منتظر تصریح کرد: به هیچ وجه در این حوزه هیچگونه کوتاهی و رهاشدگی رخ نداده بلکه از اول پیروزی انقلاب تاکنون مبارزه با موادمخدر با قوت و قدرت ادامه دارد.

وی افزود: هرچند وضعیت قابل قبولی در شأن نظام اسلامی در حوزه مصرف موادمخدر شاهد نیستیم ولی اگر این تلاش‌ها و مجاهدت‌ها نبود امروز وضعیت ما بدتر از شرایط کنونی بود.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر استان اردبیل ادامه داد: سن اعتیاد با توجه به بحث شیوع شناسی جمعیت فعال در کشور در گروه سنی ۱۶ تا ۶۴ سال به ۲۴ سال رسیده و در استان اردبیل نیز چنین میانگین سنی را شاهد هستیم.

انتهای خبر / مهدی انوری آذر

 

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار