مجموعه ۴۰ تنی پرورش ماهیان سردآبی در مشگین شهر افتتاح شد

۳۰ هزار پرونده با مصالحه در اردبیل مختومه شده است

تحقق ۹۰ درصدی برنامه‌های ابلاغی اداره استاندارد اردبیل

افزایش سرعت وزش باد در اردبیل/بارش برف در ارتفاعات انتظار می رود

توسعه و محرومیت‌زدایی روستاها در اولویت قرار گیرد

هنرمندان اردبیلی جوایز جشنواره تئاتر فجر را درو کردند

واریز ۱۶۵ میلیارد تومان به حساب شهرداری‌ها برای توسعه عمرانی شهر

تعرفه گاز در مشگین‌شهر باید تغییر یابد

«امیر رجبی» مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی اردبیل معرفی شد

آغاز فعالیت کمیته‌های ستاد خدمات سفر در اردبیل

تحقق ۷۵ درصدی اشتغال در اردبیل/۵ هزار نفر صاحب شغل شدند

دولت اجرای رتبه‌بندی معلمان را با توان مضاعف پیگیری می‌کند

کد خبر: 44830 | تاریخ انتشار: 22:37:48 - یکشنبه 25 دی 1401 | بدون نظر | |

«محبت» و «ادب» گمشده خانواده‌ها در مسیر تربیت است

، حجت‌الاسلام کریم اسدی عصر شنبه در آئین گرامیداشت مادران و بانوان برتر خلخال اظهار کرد: جامعه بشری امروز نیازمند بازسازی و مرمت روابط فردی و اجتماعی و اصلاح الگوهای تربیتی است تا بتواند با محوریت محبت و داشتن ادب زمینه تربیت و تعالی فرزندان خود را به شکل شایسته فراهم آورد.

وی تصریح کرد: در خانه فاطمه (س) و علی (ع) این ۲ عنصر در مسیر تربیتی امام حسن، امام حسین و حضرت زینب (س) موج می‌زند و ما باید با تأسی به این بانوی بزرگ اسلام و اسوه تقوا حضرت علی (ع)، مسیر تربیتی فرزندانمان را درست و شایسته تبیین کنیم.

امام جمعه خلخال تلاش نظام لیبرالیسم غرب را برای افول جایگاه زن و بی‌حرمتی به عظمت شخصیتی بانوان یادآور شد و گفت: بزرگترین خدمتگزاران به دین و بشریت همواره در دامن زنان پاک و حر تربیت یافته و در خدمت جامعه توانسته‌اند مسیر بالندگی را طی کنند.

حجت‌الاسلام اسدی ویژگی‌های حضرت زهرا (س) را ویژگی یک زن ممتاز در مسیر حمایت از شوهر و تربیت فرزندان با مدار و محور ولایتمداری، فداکاری و عنصر عشق و محبت عنوان کرد و افزود: در راه احیای دین و شریعت ما به چنین الگوها و معیارهای تربیتی نیاز داریم تا زنان و مادران شایسته برای آینده تربیت کنیم.

وی الگوی بی‌نظیر بانوان را بی‌بی ۲ عالم حضرت زهرا (س) عنوان کرد و ادامه داد: راه و روشی که آن حضرت برای خود برگزید، شایسته است الگو و سرمشق زندگی بانوان امروز قرار گیرد چرا که از هر سو هجمه برای شکستن عظمت و حریت بانوان مشاهده می‌شود.

حجت‌الاسلام اسدی با انتقاد از بی‌نظمی و بی‌تفاوتی در مسیر تربیت فرزندان و مشاجره‌های لفظی بین والدین به عنوان عنصر تغییر رفتار فرزندان اظهار کرد: نباید اجازه دهیم تا این عناصر فرزندانمان را در معرض آسیب‌های اجتماعی قرار دهند.

امام جمعه شهرستان خلخال تصریح کرد: در شاکله تربیتی نسل آینده آنچه که محور و اساس است، یاد دادن و آموزش محبت و ادب است که گمشده بشریت محسوب می‌شود و خانواده‌ها باید فرزندانشان را با این ۲ عنصر از آسیب‌ها، دغدغه‌ها و نگرانی‌های روزگار دور نگه دارند.

 

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار