سال «مهار تورم، رشد تولید» پیش آهنگ پیشرفت و توسعه در اردبیل

برقراری صلح میان طایفه‌های مشگین‌شهری/پرونده مختومه شد

برپایی ۱۰ نوروزگاه عشایری برای استقبال از مسافران در اردبیل

اجاره سوئیت در مشکین شهر

بحران کمبود نیروی انسانی در آموزش و پرورش اردبیل

ستاد دیه و خیرین مشگین‌شهری ۲۰۰ میلیارد ریال به آزادی زندانیان کمک کردند

اقامت بیش از ۵۳ هزار نفر قبل از عید در اردبیل

تعداد مصدومان حوادث چهارشنبه‌سوری اردبیل به ۱۵۳ نفر رسید

حادثه دلخراش برای کودک ۲ ساله در اردبیل

تعیین قاضی ویژه برای رسیدگی به جرایم مربوط به چهارشنبه‌سوری در مشگین‌شهر

توزیع ناعادلانه امکانات شهری سبب مشکلات فرهنگی می‌شود

تمام اختیارات رئیس سازمان به استان‌ها تفویض شده است

کد خبر: 47158 | تاریخ انتشار: 16:05:43 - پنج‌شنبه 4 اسفند 1401 | بدون نظر | |

اشتغال در بخش تعاون ماندگار و متنوع است

بهروز رحیم‌زاده اظهار کرد: استان اردبیل ظرفیت خوبی را در بخش توسعه و بالندگی اقتصادی تعاونی‌ها دارد که با بیش از ۱۳۰ هزار اعضای تعاونی، تلاش بر گستردگی فعالیت‌های اقتصادی و حتی صادراتی است.

وی فرصت‌های اشتغال ایجاد شده در بخش تعاون را متنوع و پایدار اعلام کرد و گفت: ۱۷ درصد اشتغال استان در فضای اقتصادی تعاونی‌ها شکل گرفته و این روند همچنان رو به رشد است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل تصریح کرد: در بخش‌های مختلف از تولید محصولات ساختمانی گرفته تا صنایع دانش‌بنیان، تعاونی‌ها ورود مؤثری را در سال‌های اخیر داشته‌اند و بخش عظیمی از ظرفیت‌های گردشگری سرعین و مشگین‌شهر نیز در قالب تعاونی اداره می‌شود.

رحیم‌زاده افزود: هر چند در حوزه صادرات نقش‌آفرینی اصلی با سازمان صنعت، معدن و تجارت است اما تلاش تولیدکنندگان در قالب شرکت‌های تعاونی بر این است تا محصولات متنوع با استانداردهای جهانی را تولید و صادر کنند.

وی فعالیت ۱۴ شرکت تعاونی مرزنشینان را در استان اردبیل یادآور شد و خاطرنشان کرد: حمایت و همراهی از این شرکت‌های تعاونی زمینه‌ساز اشتغال و درآمدزایی مناسب شده است.

رحیم‌زاده در بخش دیگری از سخنان خود اضافه کرد: سعی ما بر این است تا در مناطق مختلف استان به تقویت و توسعه تعاونی‌ها کمک کنیم تا فعالیت آنها متمرکز در مرکز استان نباشد.

وی بیان کرد: هر چند بیش از ۶۰ درصد تعاونی‌های استان در شهر اردبیل متمرکز شده ولی سعی بر این است تا در سایر مناطق استان نیز گستردگی تعاونی‌ها را با تنوع تولید محصولات و فعالیت‌ها در بخش‌های مختلف شاهد باشیم.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل ضرورت پرداخت تسهیلات کم بهره از محل تبصره ۱۸ را برای تعاونی‌های فعال یادآور شد و ادامه داد: در این زمینه با هماهنگی معاونت امور اقتصادی استانداری، از طریق منابع تبصره ۱۸ با تخصیص اعتبارات و تسهیلات کم بهره در خدمت فعالان این بخش خواهیم بود.

 

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار