سال «مهار تورم، رشد تولید» پیش آهنگ پیشرفت و توسعه در اردبیل

برقراری صلح میان طایفه‌های مشگین‌شهری/پرونده مختومه شد

برپایی ۱۰ نوروزگاه عشایری برای استقبال از مسافران در اردبیل

اجاره سوئیت در مشکین شهر

بحران کمبود نیروی انسانی در آموزش و پرورش اردبیل

ستاد دیه و خیرین مشگین‌شهری ۲۰۰ میلیارد ریال به آزادی زندانیان کمک کردند

اقامت بیش از ۵۳ هزار نفر قبل از عید در اردبیل

تعداد مصدومان حوادث چهارشنبه‌سوری اردبیل به ۱۵۳ نفر رسید

حادثه دلخراش برای کودک ۲ ساله در اردبیل

تعیین قاضی ویژه برای رسیدگی به جرایم مربوط به چهارشنبه‌سوری در مشگین‌شهر

توزیع ناعادلانه امکانات شهری سبب مشکلات فرهنگی می‌شود

تمام اختیارات رئیس سازمان به استان‌ها تفویض شده است

کد خبر: 47416 | تاریخ انتشار: 17:48:15 - یکشنبه 7 اسفند 1401 | بدون نظر | |

مشگین‌شهر از کمبود فضا و فرسودگی مدارس رنج می‌برد

 ایرج بیگدلو شامگاه پنجشنبه در نشست معلمان و فرهنگیان با وزیر آموزش و پرورش در تالار اندیشه مشگین‌شهر اظهار کرد: مشگین‌شهر مهد تمدن، علم و فرهنگ است و در دامنه سبلان عظمتی به وسعت سبلان دارد.

وی تقدیم ۷۰۰ شهید را از این خطه ولایتمدار به بقای نظام اسلامی یادآور شد و تصریح کرد: امروز در سایه این خون شهدا است که عزت و افتخاری ماندگار داریم.

فرماندار مشگین‌شهر رشد و بالندگی علمی مشگین‌شهر را با تقدیم ده‌ها پزشک متخصص به استان اردبیل و استان‌های همسایه یادآور شد و گفت: نه تنها در کنکور بلکه در آزمون‌های مختلف دانش‌آموزان مشگین‌شهری افتخار آفریدند و اخیراً نیز در شاخص‌های آموزشی میانگین نمرات و درصد قبولی کنکور در بین ۱۹ ناحیه و منطقه آموزشی استان اردبیل، جایگاه ممتاز را به دست آوردند.

بیگدلو افزود: به رغم این ظرفیت عظیم، ما با کمبود فضای آموزشی و فرسودگی مدارس روبه‌رو هستیم که این امر به دوشیفته بودن مدارس و نارضایتی والدین دانش‌آموزان منجر شده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: در کنار این امر، انتظار داریم تا تعیین تکلیف نیروهای نهضت سوادآموزی و سایر نیروهای طرحی آموزش و پرورش مورد توجه قرار گرفته و در مسیر استخدام آنها گره‌ها باز شود.

بیگدلو به نبود خانه معلم در مشگین‌شهر اشاره کرد و ادامه داد: در حالی که مشگین‌شهر قطب گردشگری و سالانه میزبان هزاران گردشگر از مناطق مختلف است، جامعه فرهنگی نیاز به خانه معلم دارد تا در اسکان و پذیرایی آنها مشکلات و موانع حل شود.

وی اضافه کرد: انتظار داریم سفر وزیر آموزش و پرورش به این خطه همراه با خیر و برکت باشد تا ما در فرآیند مطلوب و مناسب بتوانیم از نتایج و ثمرات این سفر به ویژه تأمین اعتبار برای ساخت و توسعه فضاهای آموزشی استفاده کنیم.

فرماندار مشگین‌شهر بازدید وزیر آموزش و پرورش را از فضاهای آموزشی تخریبی و فرسوده این شهرستان یادآور شد و بیان کرد: قرار شد تأمین اعتبار از منابع مختلف انجام شده تا مشکلات و نارسایی‌ها در این بخش برطرف شود.

به گزارش خبرنگار مهر، وزیر آموزش و پرورش در سفر خود به مشگین‌شهر در کنار دیدار با فرهنگیان و معلمان، با حضور در چند واحد آموزشی بازدیدی را از این مجموعه‌ها انجام داد و در جریان فضاهای فرسوده و کم دوام آموزشی قرار گرفت و دستور تخریب، بازسازی و نوسازی این واحدها و احداث یک هنرستان گردشگری مجهز را در مشگین‌شهر صادر کرد.

 

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار