سال «مهار تورم، رشد تولید» پیش آهنگ پیشرفت و توسعه در اردبیل

برقراری صلح میان طایفه‌های مشگین‌شهری/پرونده مختومه شد

برپایی ۱۰ نوروزگاه عشایری برای استقبال از مسافران در اردبیل

اجاره سوئیت در مشکین شهر

بحران کمبود نیروی انسانی در آموزش و پرورش اردبیل

ستاد دیه و خیرین مشگین‌شهری ۲۰۰ میلیارد ریال به آزادی زندانیان کمک کردند

اقامت بیش از ۵۳ هزار نفر قبل از عید در اردبیل

تعداد مصدومان حوادث چهارشنبه‌سوری اردبیل به ۱۵۳ نفر رسید

حادثه دلخراش برای کودک ۲ ساله در اردبیل

تعیین قاضی ویژه برای رسیدگی به جرایم مربوط به چهارشنبه‌سوری در مشگین‌شهر

تمام اختیارات رئیس سازمان به استان‌ها تفویض شده است

حادثه رانندگی در مشگین‌شهر پنج کشته و مصدوم برجای گذاشت

کد خبر: 48115 | تاریخ انتشار: 17:36:48 - دوشنبه 22 اسفند 1401 | بدون نظر | |

توزیع ناعادلانه امکانات شهری سبب مشکلات فرهنگی می‌شود

 جلال آفاقی صبح شنبه در جلسه مجمع مطالبه گران استان اردبیل با اشاره به رابطه بحران‌های اقتصادی با آسیب‌های اجتماعی اظهار کرد: توزیع ناعادلانه امکانات در شهرها و روستاها و محلات از علل مهم مشکلات جامعه به ویژه مسائل فرهنگی و اجتماعی است.

وی جرایم و آسیب‌هایی همچون طلاق، حاشیه نشینی، مهاجرت، بیکاری و خشونت را یادآور شد و خاطرنشان کرد: رابطه بحران‌های اقتصادی با رشد و افزایش جرایم و آسیب‌ها رابطه‌ای مستقیم است.

معاون امور اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان اردبیل با انتقاد از توزیع ناعادلانه امکانات در محلات و شهرها و روستاها گفت: علل مهم مشکلات جامعه به ویژه در حوزه مسائل فرهنگی و اجتماعی همین توزیع ناعادلانه امکانات شهری است که در این خصوص یابد تمهیدات مناسبی اندیشیده شود.

آفاقی با تاکید بر نقش مشارکت مردمی و تأثیر و قدرت حضور مردم در صحنه بیان کرد: افزایش مسئولیت اجتماعی در اصلاح جامعه بسیار مهم است و مردم باید در این خصوص با احساس مسئولیت واقعی وارد عمل شوند.

وی خصوصیات فرد مطالبه گر را یادآور شد و بیان کرد: مطالبه اصولی و منطقی و براساس قانون و موازین شرعی، مطالبه گری به عنوان عدالت خواهی، نقد توأم با ارائه پیشنهاد و راه حل، احیای حقوق عامه، همگانی کردن مبارزه با فساد و تحقق بیانیه گام دوم انقلاب محورهای مهم برای رویکرد یک مطالبه گر در جامعه است.

معاون امور اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان اردبیل با تشریح جایگاه رسانه به عنوان یکی از کانال‌های مطالبه گری در جامعه تصریح کرد: اصحاب رسانه به عنوان یاوران پیشگیری و دیده بانان اجتماعی باید با حمایت همه جانبه تشکیلات قضائی استان نسبت به مطالبه گری های قانونی برای رشد و توسعه جامعه همت کرده و هر اقدامی که سبب تقویت امید و امیدآفرینی در جامعه می‌شود را تبیین کنند.

 

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار