سال «مهار تورم، رشد تولید» پیش آهنگ پیشرفت و توسعه در اردبیل

برقراری صلح میان طایفه‌های مشگین‌شهری/پرونده مختومه شد

برپایی ۱۰ نوروزگاه عشایری برای استقبال از مسافران در اردبیل

اجاره سوئیت در مشکین شهر

بحران کمبود نیروی انسانی در آموزش و پرورش اردبیل

ستاد دیه و خیرین مشگین‌شهری ۲۰۰ میلیارد ریال به آزادی زندانیان کمک کردند

اقامت بیش از ۵۳ هزار نفر قبل از عید در اردبیل

تعداد مصدومان حوادث چهارشنبه‌سوری اردبیل به ۱۵۳ نفر رسید

حادثه دلخراش برای کودک ۲ ساله در اردبیل

تعیین قاضی ویژه برای رسیدگی به جرایم مربوط به چهارشنبه‌سوری در مشگین‌شهر

توزیع ناعادلانه امکانات شهری سبب مشکلات فرهنگی می‌شود

تمام اختیارات رئیس سازمان به استان‌ها تفویض شده است

کد خبر: 47825 | تاریخ انتشار: 20:19:02 - دوشنبه 15 اسفند 1401 | بدون نظر | |

دیوان محاسبات در توسعه گردشگری استان در کنار میراث فرهنگی است

، عقیل شکری صبح یکشنبه در جلسه بررسی مسائل و مشکلات مربوط به حوزه میراث فرهنگی و گردشگری استان و چالش‌های رویداد گردشگری اردبیل ۲۰۲۳ در دفتر مدیرکل دیوان محاسبات استان اردبیل اظهار کرد: بهره برداری حداکثری از رویداد اردبیل ۲۰۲۳ ضروری است و ما در این راستا در کنار میراث فرهنگی هستیم.

وی با اشاره به ظرفیت‌های موجود گردشگری در نقاط مختلف استان اردبیل خاطرنشان کرد: معرفی جاذبه‌های گردشگری، تاریخی و طبیعی نقاط مختلف استان از شمال تا جنوب می‌تواند در معرفی هرچه بهتر استان اردبیل مؤثر واقع شود.

سرپرست دیوان محاسبات استان اردبیل با اشاره به انتخاب اردبیل به عنوان پایتخت گردشگری کشورهای عضو اکو در سال ۲۰۲۳ گفت: شناسایی محورها و زیرساخت‌های گردشگری و بسترهای مورد نیاز در این زمینه باید در اولویت قرار گیرد تا بتوان با برندسازی، جذب سرمایه‌گذاران و استفاده از روش‌های عملیاتی با هدف معرفی استان اردبیل به عنوان کشورهای عضو اکو اقدام شود.

شکری ادامه داد: با توجه به وجود مشکلات و چالش‌های متعددی برای اجرای برنامه‌های لازم در این رویداد گردشگری دیوان محاسبات در راستای انجام صحیح و معرفی قابلیت‌های ویژه استان به جامعه هدف از هرگونه کمک و همکاری اغماض نخواهد کرد.

وی با تاکید بر ضرورت فراهم کردن زمینه سرمایه گذاری در حوزه گردشگری استان نیز افزود: تسهیل شرایط سرمایه گذاری در این حوزه با احصای مسائل و مشکلات و برنامه ریزی مناسب امکانپذیر خواهد بود که لازم است اداره کل میراث فرهنگی توجه ویژه ای برای این امر داشته باشد.

در ادامه این نشست مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل نیز با ارائه گزارشی از اقدامات و برنامه ریزی‌های انجام یافته برای توسعه گردشگری استان و میزبانی از رویداد اردبیل ۲۰۲۳ اظهار کرد: نهایت تلاش ما این است که ظرفیت‌های استان را در این رویداد معرفی و حداکثر بهره و برداشت خود را از این رویداد مهم داشته باشیم که این امر همکاری و حمایت‌های تمام دستگاه‌های استان را می‌طلبد.

حسن محمدی ادیب تصریح کرد: وزیران گردشگری کشورهای عضو اکو در نشستی که در مهر ماه ۱۳۹۸ در تاجیکستان برای توسعه گردشگری مشترک بین این کشورها برگزار شد شهر اردبیل را برای سال ۲۰۲۳ به عنوان پایتخت گردشگری این کشورها انتخاب و تصویب کردند.

 

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار