یکصدوهشتمین شماره دوهفته نامه ایلقار منتشر شد

خسارت ۲ هزار میلیارد تومانی بلایای طبیعی در مشگین‌شهر

معرفی روستای «موئیل» مشگین‌شهر برای ثبت جهانی در یونسکو

کارگاه زیست‌ عفیفانه در مشگین‌شهر برگزار شد

کلاهبردار حرفه‌ای اردبیل سر ۲۳ نفر کلاه گذاشت

تجلیل از ۲۴ اثر برتر در هنرواره «عباس زمان» در مشگین شهر

سهم اردبیل از ۳ درصد نفت ۵۰۲ میلیارد تومان است

غرامت کشاورزان مشگین‌شهری در کوتاه‌ترین زمان پرداخت می‌شود

دیجیتال علیه مطبوعات

خسارت سیل به کشاورزان مشگین‌شهر در حال ارزیابی است

تعداد ثبت‌نام کنندگان مسکن ملی استان اردبیل به بیش از ۱۱۶ هزار نفر رسید

سارقان سیم‌های برق در مشگین‌شهر دستگیر شدند

کد خبر: 50174 | تاریخ انتشار: 16:05:33 - جمعه 8 اردیبهشت 1402 | بدون نظر | |

رویداد اردبیل ۲۰۲۳ با حضور میهمانان داخلی و خارجی آغاز شد

آئین افتتاحیه رسمی رویداد اردبیل ۲۰۲۳ در مجتمع فرهنگی و هنری فدک اردبیل با سخنرانی سید حامد عاملی استاندار اردبیل آغاز شد.

علاوه بر سفرای کشورهای عضو سازمان همکاری اقتصادی اکو سفرای کشورهای چین، رومانی، صربستان و بلغارستان هم در رویداد اردبیل ۲۰۲۳ حضور دارند.

در همین ارتباط روز گذشته مهمانان خارجی رویداد اردبیل ۲۰۲۳ با استقبال مقامات استانی وارد اردبیل شدند و از برخی مناطق تاریخی و گردشگری این استان نظیر منطقه تفریحی فندقلو، مجموعه تاریخی و جهانی شیخ صفی الدین اردبیلی و مراکز آب گرم و آب معدنی شهرستان سرعین بازدید کردند.

چانگ هوآ، سفیر جمهوری خلق چین در ایران هم روز گذشته در دیدار با استاندار اردبیل و بازدید از مجموعه تاریخی شیخ صفی الدین اردبیلی، اردبیل را شهری با تاریخ بسیار غنی و کهن توصیف کرد و ضمن استقبال از همکاری کشور خود با استان اردبیل و برگزاری جلساتی در رابطه با این موضوع در بخش‌های مختلف گردشگری، کشاورزی، صنعت گفت: استان اردبیل را برای بازدید و لذت بردن از زیبایی هایش به هموطنانم معرفی خواهم کرد.

نشست تخصصی تبیین ظرفیت‌های سرمایه‌گذاری، بازدید از جشنواره بین المللی کوچ عشایر شاهسون مغان در جعفرآباد و کشت صنعت و دامپروری در پارس آباد مغان جزو برنامه‌های این رویداد اعلام شده است.

در نشست اقتصادی که امروز با حضور فعالان اقتصادی و رایزنانن بازرگانی حاضر در اردبیل برگزار خواهد شد ۳۰ فرصت سرمایه گذاری و ۲۷ موافقتامه اصولی مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

وزیران کشورهای عضو سازمان همکاری اقتصادی اکو در اجلاس ۲۰۱۸ خود اردبیل را به عنوان پایتخت گردشگری کشورهای عضو انتخاب کردند.

استان اردبیل با یک میلیون و ۲۸۰ هزار نفر جمعیت و ۱۲ شهرستان در شمال ایران واقع شده است و به داشتن مناطق طبیعی، تاریخی، مذهبی و اقتصادی یکی از مقاصد مهم گردشگران داخلی و خارجی محسوب می‌شود.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار