یکصدوهشتمین شماره دوهفته نامه ایلقار منتشر شد

خسارت ۲ هزار میلیارد تومانی بلایای طبیعی در مشگین‌شهر

معرفی روستای «موئیل» مشگین‌شهر برای ثبت جهانی در یونسکو

کارگاه زیست‌ عفیفانه در مشگین‌شهر برگزار شد

کلاهبردار حرفه‌ای اردبیل سر ۲۳ نفر کلاه گذاشت

تجلیل از ۲۴ اثر برتر در هنرواره «عباس زمان» در مشگین شهر

سهم اردبیل از ۳ درصد نفت ۵۰۲ میلیارد تومان است

غرامت کشاورزان مشگین‌شهری در کوتاه‌ترین زمان پرداخت می‌شود

دیجیتال علیه مطبوعات

خسارت سیل به کشاورزان مشگین‌شهر در حال ارزیابی است

تعداد ثبت‌نام کنندگان مسکن ملی استان اردبیل به بیش از ۱۱۶ هزار نفر رسید

سارقان سیم‌های برق در مشگین‌شهر دستگیر شدند

کد خبر: 50804 | تاریخ انتشار: 9:52:37 - چهارشنبه 13 اردیبهشت 1402 | بدون نظر | |

سهم ناچیز اردبیل در رشد منابع انسانی

 سید حامد عاملی عصر سه‌شنبه در مراسم تجلیل از سرآمدان آموزشی دانشگاه محقق اردبیلی اظهار کرد: در حالی که بهترین نیروی انسانی در استان اردبیل با محوریت آموزش و پرورش و دانشگاه‌ها می‌توانند در مسیر تربیت و تعالی قرار گیرند، به دلایل مختلف کاستی و نقصان را در این مسیر شاهد هستیم.

وی رتبه ۲۵ استان اردبیل را در قبولی کنکور و سهم ناچیز فرزندان این خطه را در بهره‌مندی از امکانات ملی در مسیر رشد منابع انسانی یادآور شد و تصریح کرد: استانی که از فقر منابع انسانی و امکانات و تجهیزات نرم‌افزاری رنج ببرد، قطعاً در مسیر توسعه راه به جایی نخواهد بود.

استاندار اردبیل ضرورت توجه به خلق ثروت در سایه علم و تربیت نیروی انسانی ماهر و متخصص را یادآور شد و گفت: مدارس و دانشگاه‌های ما باید در این زمینه آستین بالا بزنند تا کاستی‌ها و نقصان در این بخش برطرف و عقب‌ماندگی‌ها نیز جبران شود.

عاملی افزود: باید علل عقب‌ماندگی استان اردبیل در رسیدن به جایگاه مناسب توسعه منابع انسانی مورد بحث و بررسی قرار گرفته تا با رفع موانع بتوانیم پیشرفت بیشتری را در استان اردبیل شاهد باشیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: در کنار بها دادن به علم و دانش، در کشف حقایق ضروری است از منظومه دانش و مهارت بیش از گذشته استفاده کنیم چرا که کشورهای پیشرو در جهان از علم و نیروی انسانی ماهر و متخصص در رسیدن به اهداف توسعه‌ای بیشتر استفاده کردند.

عاملی اضافه کرد: معلمان و اساتید دانشگاه نقش مهمی را در تقویت بنیان‌های نظام تربیتی و انتقال دانش به نسل‌های آینده بر عهده دارند که شایسته است با بها دادن به این ۲ مجموعه ارزشمند در صیانت از نیروی انسانی عالم و متخصص این مسیر مورد پشتیبانی قرار گیرد.

استاندار اردبیل بیان کرد: ما زمانی می‌توانیم به رشد تولید و سایر مؤلفه‌های اقتصادی کارآمد دست پیدا کنیم که بهترین نیروی انسانی را در کنار تخصص و تعهد داشته باشیم تا زمینه برای رشد و بالندگی بیشتر فراهم آید.

 

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار