تعیین تکلیف کنکور دغدغه خانواده‌ها را کاهش می‌دهد

راننده مخل نظم و امنیت حادثه تعزیه‌خوانی پارس‌آباد دستگیر شد

مهر بوی مهربانی می دهد

تولید ثروت از طریق علم امکان‌پذیر است

ایل شاهسون اردبیل سومین ایل بزرگ کشور است

قاچاقچیان سوخت در مشگین‌شهر دستگیر شدند

توله خرس قهوه‌ای در مشگین‌شهر تلف شد

توزیع ۷۷۷ بسته تحصیلی در مشگین‌شهر

۲۴ هزار دانش‌آموز ابتدایی در اردبیل راهی مدارس شدند

اقتضای دوام و بقای آمریکا چیزی جز بحران‌سازی نیست

قرار گرفتن «سد سبلان» مشگین‌شهر در وضعیت حجم مرده

آغاز ثبت‌نام آزمون استخدامی وزارت بهداشت/ ۲۵ هزار نفر جذب می‌شود

کد خبر: 49992 | تاریخ انتشار: 16:47:02 - جمعه 8 اردیبهشت 1402 | بدون نظر | |

توزیع بیش از ۱۸۳ هزار تن آرد بین نانوایان اردبیل

علی نوبخت اظهار کرد: تأمین کالاهای اساسی در همه کشورها به عنوان یکی از مهمترین دغدغه‌ها و برنامه‌های دولت‌ها به شمار می‌رود و هرگونه ضعف و مشکل در این حوزه می‌تواند تبعات زیادی را به دنبال داشته باشد.

وی تصریح کرد: بسیاری از دولت‌ها می‌کوشند تا با حمایت از کشاورزان از طرق مختلف نظیر یارانه، خرید تضمینی و همچنین واردات، در مرحله اول این کالاها را به مقدار مورد نیاز شهروندان خود تأمین کرده و در مرحله بعد بر توزیع آنها نظارت داشته باشند.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان اردبیل گفت: دولت تلاش می‌کند تا اقلام اساسی را با نرخ مناسب و به وفور در بازارها یافته و در اختیار مردم قرار گیرد.

نوبخت افزود: به منظور تنظیم بازار در سال گذشته بیش از هشت هزار تن کالای اساسی شامل برنج چهار هزار و ۳۱۵ تن و شکر سه هزار و ۹۴۰ تن در استان اردبیل توزیع شده است.

وی با اشاره به اجرای سیاست‌های دولت در زمینه تنظیم بازار شکر و برنج وارداتی در سال گذشته خاطرنشان کرد: اداره کل غله و خدمات بازرگانی استان اردبیل این اقلام را در طول سال و همچنین به مناسبت‌های مختلف از جمله محرم و صفر، ماه مبارک رمضان و دیگر مناسبت‌ها از طریق فروشگاه‌های زنجیره‌ای و تعاونی‌های مصرفی بین مردم توزیع کرده است.

نوبخت در بخش دیگری از سخنان خود اضافه کرد: از ابتدای سال‌جاری تاکنون ۲۰۷ تن شکر و ۴۴۳ تن برنج با قیمت ستاد تنظیم بازار در سطح شهرستان‌های استان اردبیل توزیع شده است.

وی وضعیت و شرایط ذخیره‌سازی کالاهای اساسی شامل گندم، برنج، آرد و شکر در سطح استان را مطلوب عنوان کرد و ادامه داد: کمبود و نگرانی در این رابطه وجود ندارد.

نوبخت بیان کرد: در انبار کالاهای اساسی این اداره کل به مقدار مورد نیاز استان انواع کالاهای اساسی شامل گندم، برنج و شکر ذخیره و نگهداری شده تا در موقع نیاز و بر اساس هماهنگی ستاد تنظیم بازار برای مصرف هم استانی‌ها اختصاص پیدا کند.

۲۵۷ هزار تن گندم از کشاورزان خریداری کرده‌ایم

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان اردبیل با اشاره به خریداری بیش از ۲۵۷ هزار تن گندم از کشاورزان استان در سال ۱۴۰۱ و پرداخت مطالبات آنها اظهار کرد: گندمکاران هیچ‌گونه مطالبه‌ای از شرکت غله ندارند.

وی به توزیع بیش از ۱۸۳ هزار تن آرد از نوع درجه یک و ۲ میان خبازان روستایی و شهری استان اشاره کرد و گفت: با توجه به اینکه قوت غالب مردم استان نان، گندم و آرد است، سرانه مصرفی آرد در استان اردبیل بیشتر از سرانه کشوری تخصیص داده شده و مسئولان شرکت بازرگانی دولتی ایران تصمیم گرفتند که سهمیه آرد دولتی استان اردبیل را نسبت به سایر نقاط کشور افزایش بیشتری داده و در این زمینه کمبودی نخواهیم داشت و تأمین این کالاها در استان به موقع انجام می‌شود.

نوبخت با بیان اینکه طرح هدفمندی یارانه آرد و نان در سه مرحله هدف‌گذاری شده است، تصریح کرد: اصلاح آدرس نانوایی‌ها، نصب کارتخوان هوشمند و رصد و تحلیل عملکرد نانوایی‌ها از جمله این هدف‌گذاری است.

وی با تاکید بر اینکه مدیریت سهمیه از دیگر برنامه‌های هدف‌گذاری شده است، خاطرنشان کرد: جریمه برخی از نانوایی‌ها در کنار تشویق فعالان قانونمند، از خروجی‌های مرحله تحلیل عملکرد بود.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان اردبیل اضافه کرد: نظارت بر فعالیت‌ها و بهبود کیفیت کاری نیز در دستور کاری قرار دارد.

 

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار