ختم غائله گرونگیری در گرمی/ مجرم روانه زندان شد

برخورد با متخلفین تخلیه نخاله های ساختمانی در حریم راه های حوزه استحفاظی

اسامی نامزدهای احراز صلاحیت شده انتخابات ریاست جمهوری اعلام شد

اجرای طرح برخورد با موتور سواران متخلف در مشگین شهر

اتمام پروژه های ورزشی مشگین‌شهر با برنامه‌ریزی های مدون

آغاز عملیات اجرایی بهسازی و ساماندهی رودخانه بالیقلوی چای اردبیل

فرایند اجرایی چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری آغاز شد

هفدهمین جشنواره بین المللی «حرکت» در مشگین شهر برگزار شد

خط زمینی اردبیل – وان در اردبیل برقرار می‌شود

احداث ۲۵۲ سایت جدید ارتباطی در راستای بهبود شرایط پوشش آنتن‌دهی و اینترنت

اولین رویداد «صدرا »در دانشگاه آزاد اردبیل برگزار شد

مردان مومن بر سر عهدی که با خدا بسته اند صادقانه ایستادند

کد خبر: 50804 | تاریخ انتشار: ۶:۲۲:۳۷ - چهارشنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۲ | بدون نظر | |

سهم ناچیز اردبیل در رشد منابع انسانی

 سید حامد عاملی عصر سه‌شنبه در مراسم تجلیل از سرآمدان آموزشی دانشگاه محقق اردبیلی اظهار کرد: در حالی که بهترین نیروی انسانی در استان اردبیل با محوریت آموزش و پرورش و دانشگاه‌ها می‌توانند در مسیر تربیت و تعالی قرار گیرند، به دلایل مختلف کاستی و نقصان را در این مسیر شاهد هستیم.

وی رتبه ۲۵ استان اردبیل را در قبولی کنکور و سهم ناچیز فرزندان این خطه را در بهره‌مندی از امکانات ملی در مسیر رشد منابع انسانی یادآور شد و تصریح کرد: استانی که از فقر منابع انسانی و امکانات و تجهیزات نرم‌افزاری رنج ببرد، قطعاً در مسیر توسعه راه به جایی نخواهد بود.

استاندار اردبیل ضرورت توجه به خلق ثروت در سایه علم و تربیت نیروی انسانی ماهر و متخصص را یادآور شد و گفت: مدارس و دانشگاه‌های ما باید در این زمینه آستین بالا بزنند تا کاستی‌ها و نقصان در این بخش برطرف و عقب‌ماندگی‌ها نیز جبران شود.

عاملی افزود: باید علل عقب‌ماندگی استان اردبیل در رسیدن به جایگاه مناسب توسعه منابع انسانی مورد بحث و بررسی قرار گرفته تا با رفع موانع بتوانیم پیشرفت بیشتری را در استان اردبیل شاهد باشیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: در کنار بها دادن به علم و دانش، در کشف حقایق ضروری است از منظومه دانش و مهارت بیش از گذشته استفاده کنیم چرا که کشورهای پیشرو در جهان از علم و نیروی انسانی ماهر و متخصص در رسیدن به اهداف توسعه‌ای بیشتر استفاده کردند.

عاملی اضافه کرد: معلمان و اساتید دانشگاه نقش مهمی را در تقویت بنیان‌های نظام تربیتی و انتقال دانش به نسل‌های آینده بر عهده دارند که شایسته است با بها دادن به این ۲ مجموعه ارزشمند در صیانت از نیروی انسانی عالم و متخصص این مسیر مورد پشتیبانی قرار گیرد.

استاندار اردبیل بیان کرد: ما زمانی می‌توانیم به رشد تولید و سایر مؤلفه‌های اقتصادی کارآمد دست پیدا کنیم که بهترین نیروی انسانی را در کنار تخصص و تعهد داشته باشیم تا زمینه برای رشد و بالندگی بیشتر فراهم آید.

 

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار