تعیین تکلیف کنکور دغدغه خانواده‌ها را کاهش می‌دهد

راننده مخل نظم و امنیت حادثه تعزیه‌خوانی پارس‌آباد دستگیر شد

مهر بوی مهربانی می دهد

تولید ثروت از طریق علم امکان‌پذیر است

ایل شاهسون اردبیل سومین ایل بزرگ کشور است

قاچاقچیان سوخت در مشگین‌شهر دستگیر شدند

توله خرس قهوه‌ای در مشگین‌شهر تلف شد

توزیع ۷۷۷ بسته تحصیلی در مشگین‌شهر

۲۴ هزار دانش‌آموز ابتدایی در اردبیل راهی مدارس شدند

اقتضای دوام و بقای آمریکا چیزی جز بحران‌سازی نیست

قرار گرفتن «سد سبلان» مشگین‌شهر در وضعیت حجم مرده

آغاز ثبت‌نام آزمون استخدامی وزارت بهداشت/ ۲۵ هزار نفر جذب می‌شود

کد خبر: 51089 | تاریخ انتشار: 10:41:46 - چهارشنبه 20 اردیبهشت 1402 | بدون نظر | |

جلوی سقط جنین‌های زیرزمینی گرفته شده است

 علی محمدیان شامگاه یکشنبه در مراسم گرامیداشت روز ماما در اردبیل اظهار کرد: نقش ماماها در ارتقای سلامت کودک و مادر بسیار ارزشمند است و در این زمینه از نقش‌آفرینی ماماها در مراحل مختلف زاد و ولد قدردانی می‌کنیم.

وی تصریح کرد: شعار امسال روز ماما «ماماها حامی فرزندآوری و سلامت خانواده» نامگذاری شده تا بیش از هر زمان دیگر ارزش کار ماماها و تلاش آنها برای ارتقای سلامت مادران و جنین در جامعه تبیین شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل گفت: در مقوله فرزندآوری و ضرورت افزایش جمعیت نقش ماماها در مراحل مختلف قبل، حین و بعد از بارداری زنان و مراقبت‌های انجام شده، نقش بی‌بدیلی است که به هیچ وجه نمی‌توان این نقش‌آفرینی را نادیده گرفت.

محمدیان ضرورت جلوگیری از سقط‌های غیرقانونی را یادآور شد و افزود: ۹۵ درصد سقط‌ها از پدر و مادر واقعی و شرعی است ولی در سال‌های اخیر تلاش شده تا جلوی این سقط‌های غیرقانونی و خارج از ضوابط گرفته شود.

وی فعالیت ۵۵۰ تا ۶۰۰ ماما را در سطح استان یادآور شد و خاطرنشان کرد: این ماماها با حضور در مراکز درمانی روستایی، شهری، بیمارستان‌ها و همچنین مجموعه آموزشی، اداری و ستادی دانشگاه علوم پزشکی ارائه خدمات می‌کنند تا شاهد ارتقای سلامت خانواده‌ها و فرزندآوری سالم و شایسته باشیم.

محمدیان در بخش دیگری از سخنان خود اضافه کرد: ما تلاش می‌کنیم تا از ماماها در مجموعه‌های مختلف علوم پزشکی حمایت کرده و زمینه پشتیبانی‌های قانونی را از فعالان این عرصه انجام دهیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل بیان کرد: در مراکز بیمارستانی از ظرفیت ماماها در بخش‌های مختلف زایمان و مراقبت‌های بعد از آن استفاده می‌شود که قطعاً حضور و مشارکت آنها در این حوزه می‌تواند نقش مؤثری را در ارتقای سلامت مادر و نوزاد داشته باشد.

 

 

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار