تعیین تکلیف کنکور دغدغه خانواده‌ها را کاهش می‌دهد

راننده مخل نظم و امنیت حادثه تعزیه‌خوانی پارس‌آباد دستگیر شد

مهر بوی مهربانی می دهد

تولید ثروت از طریق علم امکان‌پذیر است

ایل شاهسون اردبیل سومین ایل بزرگ کشور است

قاچاقچیان سوخت در مشگین‌شهر دستگیر شدند

توله خرس قهوه‌ای در مشگین‌شهر تلف شد

توزیع ۷۷۷ بسته تحصیلی در مشگین‌شهر

۲۴ هزار دانش‌آموز ابتدایی در اردبیل راهی مدارس شدند

اقتضای دوام و بقای آمریکا چیزی جز بحران‌سازی نیست

قرار گرفتن «سد سبلان» مشگین‌شهر در وضعیت حجم مرده

آغاز ثبت‌نام آزمون استخدامی وزارت بهداشت/ ۲۵ هزار نفر جذب می‌شود

کد خبر: 51345 | تاریخ انتشار: 10:27:46 - جمعه 22 اردیبهشت 1402 | بدون نظر | |

ضریب محرومیت اردبیل از ۸ شروع می‌شود

علیرضا حسین‌نژاد  اظهار کرد: کمیته امداد مجموعه حاکمیتی است و بدون توجه به سیاق و سبک دولت‌ها تلاش می‌کند تا در حوزه محرومیت‌زدایی مأموریت خود را بدون نگاه حزب، گروهی و سیاسی به انجام برساند.

وی تصریح کرد: با حضور میدانی مسئولان کمیته امداد در دورترین مناطق، ما بیش از ۸۵ درصد روستاها را تحت پوشش قرار دادیم تا محرومان و نیازمندان این مناطق از خدمات کمیته امداد بهره‌مند شوند.

مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل گفت: ضریب محرومیت ما در گرمی و انگوت هشت، در خورش‌رستم و هشجین این ضریب محرومیت هفت است و در سایر مناطق نیز بین ۶ و پنج ضریب محرومیت داریم.

حسین‌نژاد با بیان اینکه کارکرد نظام‌های مختلف به تولید فقر منجر شده است، افزود: کمیته امداد متولی فقر نیست اما در رفع فقر آستین بالا زده تا آبروی نظام اسلامی را در سایه محرومیت‌زدایی حفظ و صیانت کند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: کارکرد غلط و نامناسب سایر حوزه‌ها به تولید فقر منجر شده و به هیچ وجه رسالت این نهاد انقلابی کمک به افزایش فقر نیست بلکه سعی ما بر این است تا با حمایت‌ها و پشتیبانی‌های مختلف خانواده‌های تحت پوشش را به مرز خودکفایی برسانیم.

حسین‌نژاد اضافه کرد: ۱۱ درصد خانوارها و ۷.۲ دهم درصد جمعیت استان تحت پوشش کمیته امداد است و تلاش ما بر این است تا با توانمندسازی اقتصادی و اشتغال خانواده‌ها از جمعیت تحت پوشش بکاهیم.

وی بیان کرد: البته بالاتر از توانمندی اقتصادی، ما به توانمندی فکری، اجتماعی و فرهنگی نیز فکر می‌کنیم و سعی ما بر این خواهد بود تا از این بستر نیز برای پشتیبانی مددجویان تحت پوشش کمیته امداد استفاده کنیم.

حسین‌نژاد در ادامه سخنان خود اظهار کرد: در سال‌های گذشته از محل تبصره ۱۶ و امسال از محل تبصره ۱۸ تسهیلات مناسبی برای خانواده‌های تحت پوشش و پنج دهک پایین پرداخت می‌شود که امسال مبلغ این تسهیلات ۱۰۰ تا ۱۵۰ میلیون تومان خواهد بود.

وی تصریح کرد: امیدواریم در برخی از مناطق محروم استان نظیر خورش‌رستم برای دهک‌های ۶ و هفت نیز به صورت استثنایی تسهیلات کم بهره و حمایتی پرداخت شود تا اشتغال مناسب برای خانواده‌های نیازمند فراهم آید.

حسین‌نژاد گفت: این تسهیلات اشتغالزا برای طرح‌های کوچک و زودبازده پرداخت می‌شود و ما سه تا پنج سال این طرح‌ها را مورد نظارت و حمایت قرار می‌دهیم که اغلب طرح‌ها نیز بدون انحراف به اشتغال منجر شده است.

وی افزود: در ۹۵ درصد طرح‌ها راست‌آزمایی واقعی انجام می‌شود و خود دریافت‌کنندگان تسهیلات سعی می‌کنند از این منابع برای ایجاد فرصت اشتغال و رفع چهره محرومیت منطقه استفاده کنند.

حسین‌نژاد در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: در مناطقی که نواحی صنعتی وجود دارد، برای کارآفرینان وام‌های مناسبی پرداخت می‌شود تا با پرداخت حق بیمه از سوی کمیته امداد اشتغال مناسب برای مددجویان فراهم آید.

کمک ۷۰ میلیون تومانی کمیته امداد در ساخت مسکن

مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل ضرورت ساخت مسکن برای مددجویان و خانواده‌های تحت پوشش کمیته امداد را یادآور شد و اضافه کرد: این تسهیلات با اولویت برای روستاییان پرداخت می‌شود که ۲۰۰ میلیون تومان از طریق بنیاد مسکن و ۷۰ میلیون تومان بلاعوض از سوی کمیته امداد برای ساخت و بازسازی مسکن پرداخت می‌شود.

وی ورود بسیج سازندگی را برای ساخت این واحدها یادآور شد و بیان کرد: مجموعه بسیج سازندگی تلاش می‌کند تا بدون حاشیه سود، تولید مسکن را برای مددجویان انجام دهد تا سرپناهی مناسب برای این خانواده‌ها را شاهد باشیم.

حسین‌نژاد در ادامه سخنان خود اظهار کرد: فرصتی استثنایی برای مددجویان تحت پوشش کمیته امداد در روستاها فراهم آمده تا با مهاجرت معکوس از این شرایط استفاده کرده و ساخت مسکن را در اولویت قرار دهند.

مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل تصریح کرد: برای تعمیرات مسکن نیز تسهیلاتی به صورت محدود پرداخت می‌شود اما عمده تسهیلات پرداختی مربوط به ساخت و احداث واحدهای جدید است که از طریق بنیاد مسکن و بلاعوض کمیته امداد به متقاضیان پرداخت می‌شود.

 

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار