فرصت ۲ ماهه دستگاه‌های اجرایی برای تهیه سناریوی پدافند غیرعامل

ضرورت جذب ۱۰۰ درصدی تسهیلات اشتغالزایی در استان اردبیل

ارشق نقطه شروع منطقه آزاد

آخرین رمق های بیمارستان مشکین شهر

جایگاه مشکین شهر در صنعت گردشگری

۲ هزار و ۱۸ میلیارد تومان تسهیلات تبصره ۱۸ پرداخت می‌شود

بی‌توجهی به شعار سال گناه نابخشودنی است

دادستان: ۱۲۰۰ لیتر مشروبات الکلی در مشگین شهر کشف شد

تشکیل پرونده برای ۱۷۰۰ نفر در طرح جوانی جمعیت

هتاکان به حیثیت و تشویش اذهان عمومی در مشگین‌شهر دستگیر شدند

تعیین تکلیف کنکور دغدغه خانواده‌ها را کاهش می‌دهد

راننده مخل نظم و امنیت حادثه تعزیه‌خوانی پارس‌آباد دستگیر شد

کد خبر: 51597 | تاریخ انتشار: 0:53:18 - سه‌شنبه 26 اردیبهشت 1402 | بدون نظر | |

دستگاه‌های اجرایی اردبیل در تبیین موازین حجاب کوشا باشند

رضوان باقلاچی عصر دوشنبه در همایش اعضای گروه‌های جهادی ۲۱ تیر در سالن بیضای اردبیل اظهار کرد: توجه به عفاف و حجاب و ارتقای فرهنگ معاشرت سالم زمینه تحکیم نظام جامعه و بنیاد اجتماعی را به شکل صحیح و اصولی فراهم می‌آورد.

وی تصریح کرد: توجه به ارزش‌های دینی و اعتقادی با رویکرد منطقی و معقول می‌تواند جامعه ما را از آسیب‌های مختلف دور نگه دارد و شایسته است در این زمینه زنان و مردان ما به الگوی حجاب برتری که بی‌بی دوعالم بر آن تاکید کرده، آراسته باشند.

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری اردبیل ضرورت تمدن‌سازی را در گذر از جامعه سالم و پایبند به تعهدات اخلاقی، دینی و ارزشی یادآور شد و گفت: در تمدن اسلامی بالاترین ارزش حفظ حریم و عفاف و حجاب است که می‌تواند مانع از تهدید امنیت اجتماعی بوده و بستر سلامت رفتار عمومی و فراگیر را مهیا کند.

باقلاچی افزود: در مسئله حجاب در دستگاه‌های اجرایی باید کارکنان به شکل شایسته و آراسته موازین و مبانی ارزشی را رعایت کرده تا امکان ارائه یک الگوی خوب را به تک تک افراد جامعه شاهد باشیم.

وی با ابراز خرسندی از راه‌اندازی گروه‌های جهادی عفاف و حجاب در استان خاطرنشان کرد: بیشترین تاکید بر تذکر لسانی است تا افراد بدحجاب و بی‌حجاب حریم جامعه و امنیت عمومی و روانی را حفظ کرده و مانع از تکدر خاطر دیگران شوند.

باقلاچی در بخش دیگری از سخنان خود اضافه کرد: مسئله حجاب و عفاف مسئله کاملاً اجتماعی است که شایسته است خانواده‌ها و متولیان امر با واقع‌بینی و به شکل منطقی در کنار توصیه به حفظ این حریم و حدود اسلامی، زمینه و بستر نمایش شایسته حفظ حجاب و عفاف را در گروه‌های مختلف فراهم کنند.

انتهای خبر

ایلقار نیوز/مهدی انوری آذر

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار