احداث ۲۵۲ سایت جدید ارتباطی در راستای بهبود شرایط پوشش آنتن‌دهی و اینترنت

اولین رویداد «صدرا »در دانشگاه آزاد اردبیل برگزار شد

مردان مومن بر سر عهدی که با خدا بسته اند صادقانه ایستادند

تلاش خالصانه رئیسی برآمده از سیره و منش انقلابی بود

یکصدو سی و یکمین شماره دوهفته نامه ایلقار منتشر شد

پل معلق سرعین حضور گردشگران را دو چندان خواهد کرد

نقش آفرینی کانون های مساجد در جبهه فرهنگی بسیار مهم است

دکتر بابک نونهال

دکتر نونهال دادستان مشکین،برای مردم امیدآفرین و برای مجرمان و عناصر مخل نظم و امنیت عمومی رعب آور و وحشت انگیز

لزوم همکاری نهادهای دولتی و بخش خصوصی برای توسعه گردشگری اردبیل

زنی که شوهرسابقش را کشته بود دستگیر شد

دولت سیزدهم کشور را به ریل حکمرانی مردمی تغییر داد

حساب ۱۰۰ امام منطبق بر ایدئولوژی انقلاب است

کد خبر: 51646 | تاریخ انتشار: ۱۶:۵۸:۵۶ - پنجشنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۲ | بدون نظر | |

نیکزاد :

اعتبارات در اختیار نماینده را به حوزه فرهنگی اختصاص خواهم داد

 علی نیکزاد ظهر سه‌شنبه در جریان بازدید از پروژه تالار شهر اردبیل در جمع اهالی فرهنگ و هنر اظهار کرد: ۷۵ درصد بودجه کشور در اختیار وزارتخانه‌ها است که به صورت متمرکز در استان‌ها توزیع می‌شود و مسئولان هر استان که بیشترین رایزنی و چانه‌زنی را داشته باشند، جذب اعتبارات بیشتری را شاهد خواهند بود.

وی تصریح کرد: با اعتبارات اندک استانی و شهرستانی نمی‌توان پروژه‌هایی نظیر تالار شهر را به پیش برد و ضرورت دارد تا از ردیف‌های ملی برای تکمیل و تجهیز این فضای فرهنگی و هنری استفاده کنیم.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی به طولانی شدن زمان اجرای این پروژه اشاره کرد و گفت: در ۱۲ سال گذشته برخی اقدامات انجام شده اما به هیچ وجه مطلوب و مناسب نبوده و ضرورت دارد هر چه سریع‌تر این پروژه با تأمین اعتبار ۱۵۰ میلیارد تومانی ماده ۵۶ و ۲۰۰ میلیارد تومان وزارتخانه برای تجهیز و راه‌اندازی این پروژه اقدامات مؤثر و گام‌های جدی برداشته شود.

نیکزاد افزود: ما در حوزه فرهنگ و نرم‌افزاری بدون وابستگی جناحی و حزبی سعی می‌کنیم پیگیر مطالبات اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه باشیم که در این زمینه در ماه‌های آینده مشکل ۱۸ نشریه استانی را برطرف کردیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: در جلسات متعدد توزیع ۲۰۷ میلیارد تومان اعتبار با محوریت دستگاه‌های فرهنگی در کشور مورد توجه قرار گرفته و قرار شده با عنوان تولید محتوا از طریق وزارت ارتباطات این اعتبار در اختیار فعالان حوزه‌های فرهنگی و رسانه‌ای قرار گیرد.

بنده مخالف تخصیص اعتبار به نمایندگان هستم

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: بنده به رغم اینکه مخالف توزیع اعتبارات از طریق خود نمایندگان هستم ولی در سال گذشته سعی کردیم اعتبارات در اختیار نماینده را به فعالیت‌های حوزه فرهنگی و مساجد اختصاص دهیم که در این زمینه سازمان برنامه و بودجه فعالیت‌های مناسبی را داشته است.

نیکزاد بیان کرد: امسال نیز اعتبارات در اختیار نماینده را به حوزه فرهنگی اختصاص خواهم داد و امیدوارم بخشی از نارسایی‌ها برطرف و کاستی‌ها نیز جبران شود.

وی در ادامه سخنان خود اظهار کرد: مخالف واگذاری توزیع اعتبارات حتی به صورت محدود به نمایندگان هستم چرا که همه دستگاه‌ها در این شرایط انتظار دارند تا نماینده پول در اختیار خود را به مجموعه‌های مختلف اختصاص دهد.

نیکزاد تصریح کرد: تکمیل تالار شهر برای فعالان حوزه فرهنگی بسیار مهم است و ما به پشتوانه این مجموعه‌ها می‌توانیم در تربیت و تعالی انسان‌های فرهیخته شایسته عمل کنیم.

وی گفت: باید جریان فرهنگی، فکری، رسانه‌ای و هنری در کشور ما که اثرگذار هستند، مورد حمایت قرار گیرند تا به معنای واقعی بتوانیم پیشبرد اهداف را شاهد باشیم.

نیکزاد به غفلت‌ها از حوزه فرهنگی و رسانه‌ای اشاره کرد و افزود: همین غفلت‌ها باعث شد تا سونامی فضای مجازی در ماه‌های گذشته اوضاع کشور را به هم بریزد و آثار و تبعات آن را در ابعاد مختلف به ویژه حوزه آموزش و پرورش شاهد هستیم.

وی گلایه برخی از معلمان و اساتید را از شرایط به وجود آمده بعد از کرونا یادآور شد و خاطرنشان کرد: متأسفانه شاهد برخی بی‌مهری‌ها و بی‌حرمتی‌ها به جایگاه استاد و معلم هستیم که در دامن زدن به این شرایط به هم ریخته تربیتی، کرونا و شرایط فضای مجازی بسیار تأثیرگذار بوده است.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: تلاش ما بر این است تا با حمایت از فضای فرهنگی و هنری و رسانه‌ای جامعه بتوانیم آسیب‌های به وجود آمده را ترمیم و کاستی‌ها را به نوعی برطرف کنیم.

 

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار