تعیین تکلیف کنکور دغدغه خانواده‌ها را کاهش می‌دهد

راننده مخل نظم و امنیت حادثه تعزیه‌خوانی پارس‌آباد دستگیر شد

مهر بوی مهربانی می دهد

تولید ثروت از طریق علم امکان‌پذیر است

ایل شاهسون اردبیل سومین ایل بزرگ کشور است

قاچاقچیان سوخت در مشگین‌شهر دستگیر شدند

توله خرس قهوه‌ای در مشگین‌شهر تلف شد

توزیع ۷۷۷ بسته تحصیلی در مشگین‌شهر

۲۴ هزار دانش‌آموز ابتدایی در اردبیل راهی مدارس شدند

اقتضای دوام و بقای آمریکا چیزی جز بحران‌سازی نیست

قرار گرفتن «سد سبلان» مشگین‌شهر در وضعیت حجم مرده

آغاز ثبت‌نام آزمون استخدامی وزارت بهداشت/ ۲۵ هزار نفر جذب می‌شود

کد خبر: 51646 | تاریخ انتشار: 20:28:56 - پنج‌شنبه 28 اردیبهشت 1402 | بدون نظر | |

نیکزاد :

اعتبارات در اختیار نماینده را به حوزه فرهنگی اختصاص خواهم داد

 علی نیکزاد ظهر سه‌شنبه در جریان بازدید از پروژه تالار شهر اردبیل در جمع اهالی فرهنگ و هنر اظهار کرد: ۷۵ درصد بودجه کشور در اختیار وزارتخانه‌ها است که به صورت متمرکز در استان‌ها توزیع می‌شود و مسئولان هر استان که بیشترین رایزنی و چانه‌زنی را داشته باشند، جذب اعتبارات بیشتری را شاهد خواهند بود.

وی تصریح کرد: با اعتبارات اندک استانی و شهرستانی نمی‌توان پروژه‌هایی نظیر تالار شهر را به پیش برد و ضرورت دارد تا از ردیف‌های ملی برای تکمیل و تجهیز این فضای فرهنگی و هنری استفاده کنیم.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی به طولانی شدن زمان اجرای این پروژه اشاره کرد و گفت: در ۱۲ سال گذشته برخی اقدامات انجام شده اما به هیچ وجه مطلوب و مناسب نبوده و ضرورت دارد هر چه سریع‌تر این پروژه با تأمین اعتبار ۱۵۰ میلیارد تومانی ماده ۵۶ و ۲۰۰ میلیارد تومان وزارتخانه برای تجهیز و راه‌اندازی این پروژه اقدامات مؤثر و گام‌های جدی برداشته شود.

نیکزاد افزود: ما در حوزه فرهنگ و نرم‌افزاری بدون وابستگی جناحی و حزبی سعی می‌کنیم پیگیر مطالبات اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه باشیم که در این زمینه در ماه‌های آینده مشکل ۱۸ نشریه استانی را برطرف کردیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: در جلسات متعدد توزیع ۲۰۷ میلیارد تومان اعتبار با محوریت دستگاه‌های فرهنگی در کشور مورد توجه قرار گرفته و قرار شده با عنوان تولید محتوا از طریق وزارت ارتباطات این اعتبار در اختیار فعالان حوزه‌های فرهنگی و رسانه‌ای قرار گیرد.

بنده مخالف تخصیص اعتبار به نمایندگان هستم

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: بنده به رغم اینکه مخالف توزیع اعتبارات از طریق خود نمایندگان هستم ولی در سال گذشته سعی کردیم اعتبارات در اختیار نماینده را به فعالیت‌های حوزه فرهنگی و مساجد اختصاص دهیم که در این زمینه سازمان برنامه و بودجه فعالیت‌های مناسبی را داشته است.

نیکزاد بیان کرد: امسال نیز اعتبارات در اختیار نماینده را به حوزه فرهنگی اختصاص خواهم داد و امیدوارم بخشی از نارسایی‌ها برطرف و کاستی‌ها نیز جبران شود.

وی در ادامه سخنان خود اظهار کرد: مخالف واگذاری توزیع اعتبارات حتی به صورت محدود به نمایندگان هستم چرا که همه دستگاه‌ها در این شرایط انتظار دارند تا نماینده پول در اختیار خود را به مجموعه‌های مختلف اختصاص دهد.

نیکزاد تصریح کرد: تکمیل تالار شهر برای فعالان حوزه فرهنگی بسیار مهم است و ما به پشتوانه این مجموعه‌ها می‌توانیم در تربیت و تعالی انسان‌های فرهیخته شایسته عمل کنیم.

وی گفت: باید جریان فرهنگی، فکری، رسانه‌ای و هنری در کشور ما که اثرگذار هستند، مورد حمایت قرار گیرند تا به معنای واقعی بتوانیم پیشبرد اهداف را شاهد باشیم.

نیکزاد به غفلت‌ها از حوزه فرهنگی و رسانه‌ای اشاره کرد و افزود: همین غفلت‌ها باعث شد تا سونامی فضای مجازی در ماه‌های گذشته اوضاع کشور را به هم بریزد و آثار و تبعات آن را در ابعاد مختلف به ویژه حوزه آموزش و پرورش شاهد هستیم.

وی گلایه برخی از معلمان و اساتید را از شرایط به وجود آمده بعد از کرونا یادآور شد و خاطرنشان کرد: متأسفانه شاهد برخی بی‌مهری‌ها و بی‌حرمتی‌ها به جایگاه استاد و معلم هستیم که در دامن زدن به این شرایط به هم ریخته تربیتی، کرونا و شرایط فضای مجازی بسیار تأثیرگذار بوده است.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: تلاش ما بر این است تا با حمایت از فضای فرهنگی و هنری و رسانه‌ای جامعه بتوانیم آسیب‌های به وجود آمده را ترمیم و کاستی‌ها را به نوعی برطرف کنیم.

 

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار