ارتش مقتدر ایران معادلات جهانی را در منطقه برهم زده است

شعار سال ۱۴۰۳ یک فرصت بی نظیر برای همه مردم ایران است

اختصاص ۱۲۰۰ میلیارد تومان برای پروژه های تامین اجتماعی در اردبیل

۴ خانه تاریخی برای احیا به بخش خصوصی واگذار شده است

طرح ماهر در مدارس اردبیل اجرا می‌شود

کمیته حمایت از سرمایه‌گذاری گردشگری در استان اردبیل تشکیل شد

هواشناسی اردبیل هشدار سطح نارنجی صادر کرد

قاچاقچی ماینر دستگیر شد

۲۰۲ تصادف در تعطیلات نوروزی در اردبیل ثبت شده است

حادثه رانندگی در جاده گرمی و مشگین شهر ۱۰ مصدوم برجای گذاشت

حرکت های نمایشی علوم پزشکی دردی از مردم اصلاندوز دوا نمی کند

اندر احوالات نگارش فارسی نام خودروها وحذف نوشتن لاتینی از آنها

کد خبر: 53135 | تاریخ انتشار: ۱۹:۱۱:۴۸ - دوشنبه ۲۲ خرداد ۱۴۰۲ | بدون نظر | |

سیل ۲۰۰ هکتار باغات لاهرود را تخریب کرد

 شهرام محمدی شامگاه یکشنبه در جریان بازدید از مناطق سیل زده لاهرود و ارشق اظهار کرد: وقوع سیلاب پی در پی در مشگین شهر خسارت سنگینی را به بخش کشاورزی، تأسیسات شهری و روستایی وارد کرده و مردم گرفتار تبعات زیانبار سیل شدند.

وی تصریح کرد: از روز گذشته جاری شدن سیل را در مناطق مختلف این شهرستان به ویژه روستاهای «کنگرلو، قره قیه و چناپلان» شاهد بودیم که نه تنها به مزارع و باغات خسارت زده بلکه خانه‌های روستاییان را نیز دچار خسارت هنگفت کرده است.

سرپرست فرمانداری شهرستان مشگین شهر حضور به موقع گروه‌های جهادی را در کمک رسانی به سیل زدگان یادآور شد و گفت: جلسه فوق العاده ستاد بحران فردا با حضور مسئولان استانی و شهرستانی برگزار می‌شود تا ابعاد این سیل و خسارت وارده مورد بررسی دقیق قرار گیرد.

محمدی از گروه‌های جهادی و مجموعه‌های خدمات رسان دعوت کرد تا به مردم سیل زده مشگین شهر کمک کرده و زمینه برقراری زندگی عادی را در این مناطق سیل زده فراهم کنند.

وی افزود: سیل ویرانگر ۲۰۰ هکتار از باغات لاهرود را از بین برده و خسارت سنگینی را به منطقه ارشق و اراضی آن وارد کرده است.

محمدی در مورد تلفات این سیل خاطرنشان کرد: خود سیل تلفاتی به همراه نداشته اما حوادث ناگواری که بر اثر وقوع سیل در جاده‌های کوهستانی این منطقه رخ داده، به واژگونی خودرو و جان باختن ۲ نفر منجر شده است.

سرپرست فرمانداری شهرستان مشگین شهر اضافه کرد: سیل یک پراید را با خود برده و خسارتی را به خودروی دیگر وارد کرده و زمینه بروز حوادث ناگوار دیگر در منطقه شده است.

بر اساس اعلام هواشناسی استان اردبیل بارش‌های رگباری و سامانه ناپایدار طی امروز و فردا ادامه خواهد داشت و پیش بینی شده در مشگین شهر، نمین و اردبیل این پدیده جوی تا اواخر هفته ادامه داشته و از پنجشنبه هفته آینده این سامانه بارشی و رگباری از استان خارج شده و شرایط جوی پایداری را در استان اردبیل شاهد خواهیم بود.

 

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار