برای ۲۲۰ طرح به ارزش ۲۴ میلیارد تومان وام پرداخت شده است

جاده های غیر استاندارد، بلای جان مردم

قرص‌های لاغری اعتیادآور است

کوهنورد ۲ تابعیتی از مرگ حتمی نجات یافت

موتورسیکلت خارجی قاچاق در مشگین‌شهر از حرکت باز ماند

روستای «پریخان» مشگین‌شهر به عنوان دوستدار کتاب در کشور معرفی شد

ممنوعیت دخالت مدیران در تبلیغات انتخاباتی

مجتمع مس مشگین‌شهر سال آینده وارد مدار تولید می‌شود

شعبه بانک خون بندناف رویان در مشگین‌شهر و پارس‌آباد راه‌اندازی می‌شود

ثبت‌نام نهایی ۴۷۸ نفر داوطلب برای انتخابات مجلس

فعالیت ۳۵۰ نفر در معدن مس مشگین‌شهر

گذشت پای چوبه‌دار در مشگین‌شهر

کد خبر: 55968 | تاریخ انتشار: 20:33:54 - دوشنبه 28 آگوست 2023 | بدون نظر | |

فروش ۴۷ هزار دلاری محصولات شرکت‌های دانش‌بنیان اردبیل

یوسف عباس‌پور عصر یکشنبه در نشست با فعالان حوزه نوآوری و فناوری در اردبیل اظهار کرد: ما همکاری خوبی را با دانشگاه و مراکز علمی، تحقیقاتی داریم به طوری که هم اکنون ۸۵ شرکت فناور و دانش‌بنیان با اشتغالزایی یک‌هزار و ۷۳۹ نفر در استان اردبیل فعالیت می‌کنند.

وی به تنوع تولید این شرکت‌های فناور و دانش‌بنیان اشاره کرد و گفت: با همراهی نخبگان و برجستگان علوم و فناوری‌های جدید تولید و عرضه ۱۵ محصول را در سطح ملی و بین‌المللی شاهد هستیم به طوری که ارزآوری حاصل از فروش این محصولات ۴۷ هزار و ۵۰۰ دلار برآورد شده است.

رئیس پارک علم و فناوری استان اردبیل تصریح کرد: ما بازارهای حوزه قفقاز و حاشیه خلیج فارس را مقصد صادرات محصولات فناور و شرکت‌های دانش‌بنیان قرار دادیم و سعی ما بر این است تا در این حوزه بتوانیم به اهداف مورد نظر دست پیدا کنیم.

عباس‌پور افزود: ساختمان اداری و مراکز رشد و فناوری پارک در مرحله احداث و تکمیل نهایی است تا در شهرک الهیه اردبیل شاهد بهره‌برداری از این مجموعه‌ها باشیم.

وی با بیان اینکه در ۲ محور و در قالب ماده ۲۳ مجوز فعالیت به شرکت‌ها و مجموعه‌های فناور داده شده است، خاطرنشان کرد: تلاش ما بر این است تا برآیند و خروجی این فعالیت‌ها به رشد و توسعه استان در ابعاد مختلف کمک کند.

عباس‌پور از پیشرفت ۶۰ درصدی کارخانه نوآوری استان خبر داد و اضافه کرد: سال گذشته با تزریق اعتبارات مناسب این پروژه پیشرفت مطلوبی را داشت و در صورت تأمین اعتبار مورد نیاز، ۴۰ درصد کار بر زمین مانده کارخانه فناوری به اتمام رسیده و شاهد افتتاح این پروژه در هفته دولت سال آینده خواهیم بود.

وی بیان کرد: برای سفر دوم رئیس جمهور برنامه‌ریزی‌های لازم انجام شده تا بتوانیم برای توسعه فضای فیزیکی و زیرساخت‌های پارک علم و فناوری استان اردبیل اعتبارات مناسبی را جذب کنیم.

عباس‌پور به فعالیت‌های شرکت‌های دانش‌بنیان، فناورآور و نوآور اشاره کرد و گفت: این شرکت‌ها به شکل همه‌جانبه مورد حمایت بوده و هم در تولید محصولات فناورانه و هم عرضه و فروش آن موانع و مشکلات برطرف شده است.

وی در ادامه سخنان خود اظهار کرد: ما بر اساس نیازهای واحدهای صنعتی و تولیدی استان در حال برنامه‌ریزی با هدف راه‌اندازی تکنولوژی‌ها و فناوری‌های جدید هستیم که امیدواریم در این حوزه با استخراج نیازمندی‌های استان بتوانیم در رفع این دغدغه‌ها و نیازها راهگشا باشیم.

عباس‌پور تصریح کرد: با توجه به ظرفیت‌های استان در بخش کشاورزی، گردشگری و معدنی، سه رویداد فناورانه سال گذشته برگزار شد و در کنار آن از ظرفیت تبصره ۱۶ و ۱۸ برای پرداخت تسهیلات استفاده شده و سعی ما بر حمایت از واحدهای فناور و دانش‌بنیان داریم.

افزایش خط اعتباری صندوق پژوهش و فناوری به ۶۰ میلیارد تومان

رئیس پارک علم و فناوری استان اردبیل افزود: عاملیت مالی پارک علم و فناوری صندوق پژوهش و فناوری است که ۲ سال قبل این صندوق فعالیت خود را در استان با هدف حمایت از شرکت‌ها و واحدهای فناور و نوآور آغاز کرده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: سال گذشته خط اعتباری صندوق از ۱۲ میلیارد تومان به بیش از ۶۰ میلیارد تومان افزایش یافته و ما با پیگیری‌هایی که انجام دادیم، موفق شدیم برای ۳۶۳ طرح تسهیلات مناسبی را از محل صندوق پرداخت کنیم.

عباس‌پور اضافه کرد: فعالیت صندوق و پرداختی آن با یک رشد قابل قبول به ۱۱۸ میلیارد تومان افزایش یافته تا از منابع صندوق برای تجاری‌سازی محصولات و نمونه‌سازی آن استفاده کنیم.

وی تعامل خوب با دانشگاه‌ها و مراکز علمی و فناوری را بسیار مهم و ارزشمند توصیف کرد و ادامه داد: تفاهمنامه‌ای را با دانشگاه محقق اردبیلی و شهرک‌های صنعتی به امضا رساندیم تا بر اساس نیاز فناورانه بخش صنعت حامی و کمک کار آنها باشیم.

عباس‌پور از راه‌اندازی پردیس مشترک با کشت و صنعت مغان و شهرک‌های صنعتی خبر داد و بیان کرد: ما سال گذشته با برگزاری رویداد فناورانه نسبت به جذب ۱۸۰ ایده و پالایش آن به تعداد ۷۰ ایده مناسب و فناورانه اقدام کردیم تا بر اساس فراخوان انجام شده ارائه ایده‌ها و تفاهمنامه با دستگاه‌های اجرایی را شاهد باشیم.

رئیس پارک علم و فناوری استان اردبیل گفت: با اتاق بازرگانی نیز همکاری‌های خوبی را انجام می‌دهیم تا به صادرکنندگان، تولیدکنندگان و فعالان حوزه صنعت و معدن خدمات مناسب فناورانه را ارائه کرده و در زمینه تجاری‌سازی و صادرات محصولات آنها با فناوری‌ها و نوآوری‌های خاص حرکت‌های مناسب و تأثیرگذاری را انجام دهیم.

 

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار