احداث ۲۵۲ سایت جدید ارتباطی در راستای بهبود شرایط پوشش آنتن‌دهی و اینترنت

اولین رویداد «صدرا »در دانشگاه آزاد اردبیل برگزار شد

مردان مومن بر سر عهدی که با خدا بسته اند صادقانه ایستادند

تلاش خالصانه رئیسی برآمده از سیره و منش انقلابی بود

یکصدو سی و یکمین شماره دوهفته نامه ایلقار منتشر شد

پل معلق سرعین حضور گردشگران را دو چندان خواهد کرد

نقش آفرینی کانون های مساجد در جبهه فرهنگی بسیار مهم است

دکتر بابک نونهال

دکتر نونهال دادستان مشکین،برای مردم امیدآفرین و برای مجرمان و عناصر مخل نظم و امنیت عمومی رعب آور و وحشت انگیز

لزوم همکاری نهادهای دولتی و بخش خصوصی برای توسعه گردشگری اردبیل

زنی که شوهرسابقش را کشته بود دستگیر شد

دولت سیزدهم کشور را به ریل حکمرانی مردمی تغییر داد

حساب ۱۰۰ امام منطبق بر ایدئولوژی انقلاب است

کد خبر: 57102 | تاریخ انتشار: ۱۵:۰۳:۵۲ - چهارشنبه ۵ مهر ۱۴۰۲ | بدون نظر | |

تشکیل پرونده برای ۱۷۰۰ نفر در طرح جوانی جمعیت

محبوب حیدری در گفت‌و گو اظهار کرد: در قالب طرح نهضت ملی مسکن ساخت واحد برای مددجویان کمیته امداد به تعداد یک‌هزار نفر و بهزیستی ۷۰۰ نفر آغاز شده که به صورت سایت جامع، ساخت واحد برای این متقاضیان در حال انجام است.

وی به جوانی جمعیت و تشکیل پرونده برای متقاضیان اشاره کرد و گفت: در سطح استان یک‌هزار و ۷۰۰ نفر در این طرح ثبت‌نام کرده و تشکیل پرونده دادند که از این تعداد برای ۶۲۱ متقاضی تخصیص زمین انجام شده و امیدواریم مراحل واگذاری انجام شود.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل تصریح کرد: با تدبیر دولت سیزدهم از ۲ سال پیش طرح نهضت ملی مسکن در استان اردبیل نیز آغاز شد که سهمیه پیش‌بینی شده برای این استان ۶۵ هزار واحد بوده که تاکنون برای همه متقاضیان هم در اردبیل و سایر شهرها تأمین زمین انجام شده است.

حیدری افزود: ۱۰۵ هزار واحد به صورت خودمالکی و با تأمین تسهیلات قرار است اجرایی و عملیاتی شود و در کنار آن سعی ما بر این است تا برای متقاضیان واجد شرایط در همه شهرها تأمین زمین را انجام دهیم.

وی تاکید استاندار اردبیل را بر تأمین زمین مناسب با ارزش افزوده بیشتر برای متقاضیان و چشم‌انداز شهرسازی مطلوب در شهر اردبیل را یادآور شد و خاطرنشان کرد: در یک پروسه طولانی موفق شدیم تا با مالکان زمین توافق نهایی را انجام دهیم تا از اواخر سال گذشته واگذاری زمین برای ساخت نهضت ملی مسکن آغاز شود.

حیدری در بخش دیگری از سخنان خود اضافه کرد: از ۱۱۸ هزار متقاضی ثبت‌نام شده در این طرح، ۴۳ هزار متقاضی به تأیید نهایی رسیدند که از این تعداد ۳۰ هزار متقاضی واریزی مبلغ اولیه را انجام دادند.

وی سنگینی کار را در فرآیند بررسی پرونده‌ها و تخصیص زمین و پروژه برای متقاضیان یادآور شد و بیان کرد: برای ۲۸ هزار متقاضی تخصیص پروژه انجام شده و با توجه به اینکه واریزی‌ها به صورت روزانه انجام می‌شود، ما به تناسب این واریزی‌ها تخصیص زمین را با اولویت مبلغ واریزی انجام می‌دهیم.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل در ادامه سخنان خود یادآور شد: در شهر اردبیل نیز ۲۴ هزار متقاضی شناسایی شده بودند که جز ۲ هزار نفر، مابقی تأمین زمین و تخصیص پروژه برای آنها انجام شده است.

حیدری تصریح کرد: از ۶۵ هزار واحد احداثی، ۳۰ هزار واحد در اردبیل و مابقی در سایر شهرستان‌ها است که به جرأت می‌توان گفت به غیر از اردبیل، در سایر شهرستان‌ها استقبال چندان گرم و گسترده نبوده است.

وی گفت: در شهر گرمی واگذاری زمین به صورت ویلایی انجام شده و در سایر شهرها نیز به صورت محدود ساخت واحدها در مرحله انجام است.

حیدری افزود: در شهر اردبیل برای ۳۰ هزار متقاضی مراحل ساخت مسکن آغاز شده که از این تعداد ۲۵ هزار نفر واریزی مبلغ اولیه را انجام دادند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: سایت پیش‌بینی شده در اردبیل شامل شهرک شهید سلیمانی به میزان ۶۰۰ هکتار و شهید خراسانی ۸۰ هکتار است و در کنار آن در منطقه ملاباشی تکمیل ۱۸۰ هکتار زمین در فاز اول انجام شده و ۱۳۰ هکتار نیز در مرحله توافق نهایی است.

ثبت‌نام جدید در طرح نهضت ملی مسکن نداریم

مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل اضافه کرد: برخلاف طرح مسکن مهر که به صورت محدود اجرا است، ما در طرح نهضت ملی با گستردگی ساخت واحدها به تعداد ۳۰ هزار واحد در شهر اردبیل و ۳۵ هزار واحد در سایر شهرها روبه‌رو هستیم که این طرح با هیچ طرح دیگری با دولت‌های گذشته قابل قیاس نیست.

حیدری خط قرمز راه و شهرسازی را در اجرای پروژه‌ها توجه جدی پیمانکاران به کیفیت ساخت و اعمال مشخصات فنی اعلام کرد و ادامه داد: ما تلاش می‌کنیم تا واحدها را به صورت جامع و کامل با مشخصات فنی، محوطه‌سازی و آسانسور و سایر امکانات تحویل متقاضیان دهند تا نواقصی در اجرای این پروژه‌ها هم به صورت فنی و هم اجرایی نداشته باشیم.

وی ۲ مشکل اساسی در اجرای این پروژه را تأخیر و تعلل در پرداخت آورده متقاضیان و تسهیلات بانکی اعلام کرد و گفت: در جلسه شورای مسکن تاکید استاندار اردبیل همراهی بانک‌ها بود تا در نیمه دوم سال با پرداختی‌های به موقع این پروژه‌ها جان دوباره‌ای به خود بگیرد.

حیدری افزود: ما در استان متقاضی نداریم که پرداختی وجه اولیه را انجام داده باشد اما تأمین زمین و تخصیص پروژه نداشته باشد که قطعاً در همه شهرها این روند به سرعت و مطلوبیت انجام شده است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل با بیان اینکه به هیچ وجه ثبت‌نام جدید در طرح نهضت ملی مسکن انجام نمی‌شود، تصریح کرد: امیدواریم در کنار آورده متقاضیان، پرداخت تسهیلات بانکی نیز به سرعت اجرای این پروژه کمک کند تا ما بتوانیم در استان اردبیل به عنوان استان پیشرو در تخصیص زمین و اجرای پروژه رتبه ممتاز و برتر را کسب کنیم.

 

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار