دکتر بابک نونهال

اولین هدف رسانه ارتقا و افزایش اطلاعات و آگاهی مردم است

تجلیل از مدال آوران و پیشکسوتان عرصه وزنه برداری مشگین شهر

از سرمایه گذاران واقعی حمایت می کنیم

پایداری آب مشگین‌شهر اولویت وزارت نیرو است

آخرین رمق های بیمارستان مشکین شهر

جایگاه مشکین شهر در صنعت گردشگری

دادستان مشکین شهر

یکصدوپانزدهمین شماره دوهفته نامه ایلقار منتشر شد

شهردار مشگین شهر از تحویل اولین محموله طرح مانیتورینگ و کنترل هوشمند ترافیک خبرداد

هتاکان به حیثیت و تشویش اذهان عمومی در مشگین‌شهر دستگیر شدند

 سمفونی شگفت‌انگیز شب و شیدایی

قاچاقچیان سوخت در مشگین‌شهر دستگیر شدند

تغییرات مدیریتی به هیچ وجه تحت تاثیر هیجانات نیست

کد خبر: 57130 | تاریخ انتشار: 19:35:17 - چهارشنبه 27 سپتامبر 2023 | بدون نظر | |

نرگس عطایی مغانلو:

دستفروشان و طرح ساماندهی آنها

نرگس عطایی مغانلو:  دستفروشی و عملکرد پیچیده دستفروشان در سطح شهر به واسطه واقعیت چند بُعدی مبین ضرورت طراحی ساختار مدیریتی یکپارچه و هماهنگ به منظور سیاست گذاری و برنامه ریزی موضعی و سرانجام مداخله در جهت ساماندهی آنان است.

امروزه پدیده دستفروشی که از جمله مشاغل بخش غیر رسمی شهر می باشد،پدیده ای شناخته شده و در عین حال پیچیده به نظر می رسد. گذشته از مسائل و مشکلات به وجود آمده توسط این قشر از جامعه،این دسته از افراد فرصت های ارزشمندی را نیز برای شهر و شهروندان مهیا می سازند.ایجاد اشتغال هرچند موقت برای افراد بیکار جامعه و به تبع آن کاهش انحرافات اجتماعی،کاستن فشار اقتصادی بر اقشار کم درآمد جامعه و …نمونه هایی از این فرصت ها می باشند.

امّا مهم ترین مسئله ای که بسیاری از شهرها از جمله شهرمشگین شه در این رابطه با آن مواجه هستند،مشکل حضور دستفروشان در پیاده رو های مراکز شهر است که موجب ایجاد ترافیک سنگین پیاده و سواره و ازدحام جمعیت علی الخصوص در بخش مرکزی شهر را فراهم می نماید. با وجود اقدامات صورت گرفته در طول سالیان اخیر در جهت ساماندهی این افراد و ایجاد مراکز ویژه در قالب طرح ساماندهی دست فروشان این مهّم آنگونه که باید و شاید محقق نگردیده و همچنان شاهد رشد قارچ گونه دست فروشی های خیابانی پراکنده در سطح شهر هستیم.

گذر زمان،بزرگتر شدن جامعه شهری،تراکم جمعیت در شهر و نبود اشتغال پایدار در سطح شهر باعث گردیده در فصولی از سال بر میزان دست فروشان افزوده شود و این حجم از دست فروشی و عدم ساماندهی دقیق و مناسب این افراد سیمای ظاهری شهر مشگین شهر را بد جلوه داده است.

امید است مطالب ارائه شده جرقه ای باشد تا مسئولین محترم و متولیان امر در جهت ساماندهی دست فروشان به گونه ای که اقتصاد و درآمد این قشر که اکثراً نان آور خانواده هم هستند دچار ضرر و زیان نشوند و در خور نام مشگین شهر انجام گیرد.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار