احداث ۲۵۲ سایت جدید ارتباطی در راستای بهبود شرایط پوشش آنتن‌دهی و اینترنت

افزایش آمار مسمومیت با قارچ های سمی

اولین رویداد «صدرا »در دانشگاه آزاد اردبیل برگزار شد

مردان مومن بر سر عهدی که با خدا بسته اند صادقانه ایستادند

تلاش خالصانه رئیسی برآمده از سیره و منش انقلابی بود

یکصدو سی و یکمین شماره دوهفته نامه ایلقار منتشر شد

ابراهیم فهیمی منتخب مردم پارس آباد در دور دوم انتخابات

پل معلق سرعین حضور گردشگران را دو چندان خواهد کرد

نقش آفرینی کانون های مساجد در جبهه فرهنگی بسیار مهم است

دکتر بابک نونهال

دکتر نونهال دادستان مشکین،برای مردم امیدآفرین و برای مجرمان و عناصر مخل نظم و امنیت عمومی رعب آور و وحشت انگیز

لزوم همکاری نهادهای دولتی و بخش خصوصی برای توسعه گردشگری اردبیل

احداث بزرگترین مزرعه پرورش ماهی اردبیل در مشگین شهر

کد خبر: 57251 | تاریخ انتشار: ۷:۴۵:۰۲ - یکشنبه ۹ مهر ۱۴۰۲ | بدون نظر | |

آخرین رمق های بیمارستان مشکین شهر

صادق حسن زاده : با نگاهی به نماد جهانی داروخانه ، متوجه جا خوش کردن شکل مار در این نماد می‌شویم.اما به راستی چرا مار؟مار در ایران باستان نشانه زندگی و سلامت بوده است؛ بنابر این نماد جهانی داروخانه‌ها ریشه در ایران باستان و باور‌های مردمانش دارد. اما در این میان بهتر است بدانید کلمه بیمار نیز ریشه در اعتقاد ایرانیان به مار دارد.

کلمه بیمار از دو بخش (بی) و (مار) تشکیل شده است. این کلمه در لغت به معنای کسی است که مار ندارد و این بر مبنای باور ایرانیان باستان، یعنی فردی که سلامتی ندارد و ناسالم است.نتیجه میگیریم که کلمه «بیمار» در لغت‌نامه دهخدا به معنای ناتوان، ناخوش، رنجور و دردمند است.

تا آنجا که من به یاد دارم اداره شبکه بهداشت و درمان مشگین شهر، شاهد آمد و شد افراد بیشماری بوده که تاکنون نتوانستند انتظارات مردم را در زمینه بهداشت و خدمات رسانی در بیمارستان برآورده سازند.

هر مسئولی که آمد یا نتوانست یا نخواست و یا نگذاشته اند کاری بکند و نهایتا با تاختن بر پیکره بی جان و میتوان گفت خود ناخوش و رنجور وبا وارد کردن ضربات جبران نا پذیری بر سینه صامت و غیر تپنده ی این اداره حساس کنار گمارده شده و نوبت به گزینه بعدی می‌رسد .

ضمن بررسی های خصوصی از کارکنان بیمارستان و همفکری با کارکنان از جمله مشکلات عدیده بیمارستان مواجه شدیم که برخی کمبودها را که نکته کلیدی مشکلات و رفع آن می‌باشد به استحضار می‌رسانیم .

 کمبود نیروی خدمه:  بنا به گفته کارکنان نیروی خدمه بصورت شیفت بوده و هر شیفت یک نفر خدمه می‌باشد و این تک نیرو جوابگوی این تشکیلات نبود و نیازمند دو خدمه در هر شیفت می‌باشد و لذا یک خدمه به تنهایی نمی‌تواند وظایفش را بصورت کامل اجرا نماید و به گفته کارکنان ، مسئولین یا خواب زده هستند یا نمیخواهند هزینه اضافی به دومین خدمه پرداخت نمایند . این یعنی اجحاف و ظلم در حق کارکنان خدمه و هم در حق مراجعه کنندگان ،که کمبود و نواقصات ولو به ظاهر را احساس کنند.

کمبود پزشک: کمبود پزشک از مشکلات جدی و بزرگ این دستگاه می‌باشد ،تا به حال در جلسات مختلف مطرح کردیم متاسفانه ترتیب اثر داده نشده و برای همه جالب توجه هست که چرا باید نیروی پزشک کم باشد آن هم برای شهرستانی که جمعیتی بالغ بر ۱۸۱٫۵۱۶ نفر ، دومین شهرستان پرجمعیت و وسیع‌ترین شهرستان استان اردبیل است و این زنگ خطری است برای اهالی شریف شهرستان محروم و مظلوم مشکین شهر و برای کسانی که ادعای شرکت در انتخابات مجلس شورای اسلامی و با وعده و وعید های پوشالی و عوام فریبانه خود را بر کرسی نماینده شهر لایق میدانند .

کمبود امکانات بهداشتی : این کمبود مشخص است که یا هزینه در جاهای دیگر صرف میشود یا اینکه سهل انگاری از طرف مسئول بیمارستان صورت میگیرد و میشود با هزینه اندک این معضل نیز برطرف گردد .

کمبود پرستار :کمبود پرستار در بخش اورژانس، مخصوصا قسمت سرپایی که دو پرستار در قسمت سرپایی به هیچ وجه نمی‌توانند به نحو احسن در کمترین زمان ممکن خدمت رسانی کنند .

کمبود پرستاران موجب کندی در خدمت رسانی به بیماران می شودو به گفته کارکنان نیم ساعت طول می‌کشد تا سرم وصل بشود . مورد بعدی اضافه کاری هر ساعت اضافه کاری یا همان شیفت سنگین بالغ بر ۱۷۰۰۰ تومان می‌باشد آیا انتظار دارید پرستار بتواند در مقابل این همه مسئولیت کم نیاورد و سر خم نکند ؟ آیا روحیه شریف پرستاران با این همه اوصاف میتواند بالا باشد ؟ و بتواند با مشکلات مراجعه کنندگان همدردی و یا دست و پنجه نرم کند بدون اینکه اعتراضی ولو در باطن بکندهر چند شغل پرستاری شغلی مقدس و پر استرس میباشد .

در پایان از رئیس جدید شبکه بهداشت و درمان مشکین شهر انتظار میرود و امید است اینبار از روی آگاهی بتواند بدون اینکه به احدی باج بدهد با فراخ باز به امورات بهداشت، پرستاران ،خدمه و در کل بیمارستان که ملجا بیماران بوده ، بپردازد

 

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار