احداث ۲۵۲ سایت جدید ارتباطی در راستای بهبود شرایط پوشش آنتن‌دهی و اینترنت

اولین رویداد «صدرا »در دانشگاه آزاد اردبیل برگزار شد

مردان مومن بر سر عهدی که با خدا بسته اند صادقانه ایستادند

تلاش خالصانه رئیسی برآمده از سیره و منش انقلابی بود

یکصدو سی و یکمین شماره دوهفته نامه ایلقار منتشر شد

پل معلق سرعین حضور گردشگران را دو چندان خواهد کرد

نقش آفرینی کانون های مساجد در جبهه فرهنگی بسیار مهم است

دکتر بابک نونهال

دکتر نونهال دادستان مشکین،برای مردم امیدآفرین و برای مجرمان و عناصر مخل نظم و امنیت عمومی رعب آور و وحشت انگیز

لزوم همکاری نهادهای دولتی و بخش خصوصی برای توسعه گردشگری اردبیل

زنی که شوهرسابقش را کشته بود دستگیر شد

دولت سیزدهم کشور را به ریل حکمرانی مردمی تغییر داد

حساب ۱۰۰ امام منطبق بر ایدئولوژی انقلاب است

کد خبر: 60307 | تاریخ انتشار: ۱۲:۰۹:۰۱ - شنبه ۶ آبان ۱۴۰۲ | بدون نظر | |

فعالیت ۳۵۰ نفر در معدن مس مشگین‌شهر

شهرام محمدی شامگاه چهارشنبه در حاشیه بازدید از معدن مس شهرستان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: دولت حمایت ویژه‌ای از مباحث معدنی دارد و با توجه به بازدید اخیر در تیر ماه سال‌جاری پیشرفت خوبی در معدن و کارخانه اتفاق افتاد است.

وی با بیان اینکه معدن مس به عنوان یکی از پروژه‌های بسیار مهم استان تلقی می‌شود، گفت: در حال حاضر حدود ۳۵۰ پیمانکار و معدن‌کار در این معدن در حال فعالیت هستند که با بهره‌برداری به موقع و در موعد مقرر شاهد ایجاد اشتغال در این زمینه خواهیم بود.

فرماندار شهرستان مشگین‌شهر بیان کرد: در حال حاضر ما با کمبود نیروی متخصص در سطح شهرستان مواجه هستیم که بر اساس گفت‌وگو با مسئولین استانی مقرر شده دانشجویانی را برای تربیت متخصصان صنعت و معدن تعلیم دهیم تا نیازمندی‌های این مجموعه رو تأمین بکنیم.

پیشروی، مدیرعامل صنعت و معدن مشگین‌شهر نیز در این بازدید با بیان اینکه پروانه بهره‌برداری این معدن در سال ۱۴۰۱ صادر شده است، گفت: کارخانه مس با ظرفیت حدود یک میلیون تن و خروجی حدود ۱۵ هزار کنسانتره را استارت زده‌ایم که تاکنون پیشروی معدن ۳۰ درصد است.

وی با اشاره به پیشرفت فیزیکی ۶۰ درصدی کارخانه مس مشگین‌شهر خاطرنشان کرد: امیدواریم تا اواسط زمستان کارخانه تکمیل و نهایی شود.

حسن اسلامی، مدیر عامل مس مشگین‌شهر نیز در این بازدید با بیان اینکه اتصال شبکه برق این معدن اوایل سال ۱۴۰۳ اتفاق خواهد افتاد، گفت: بعد از وصل شدن برق کارخانه بهره‌برداری شروع می‌شود و در طرح توسعه از یک میلیون تن به ۱۵ میلیون تن به ظرفیت این شرکت و کارخانه اضافه می‌شود.

وی ادامه داد: فید ورودی این کارخانه یک میلیون تن کانی مس است که ۱۵ هزار تن کنسانتره مس محصول تولیدی است که از این خط تولید به دست می‌آید و مقرر شده ۱۵ میلیون تن به ظرفیت فعلی اضافه کنیم.

 

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار