برای ۲۲۰ طرح به ارزش ۲۴ میلیارد تومان وام پرداخت شده است

جاده های غیر استاندارد، بلای جان مردم

قرص‌های لاغری اعتیادآور است

کوهنورد ۲ تابعیتی از مرگ حتمی نجات یافت

موتورسیکلت خارجی قاچاق در مشگین‌شهر از حرکت باز ماند

روستای «پریخان» مشگین‌شهر به عنوان دوستدار کتاب در کشور معرفی شد

ممنوعیت دخالت مدیران در تبلیغات انتخاباتی

شعبه بانک خون بندناف رویان در مشگین‌شهر و پارس‌آباد راه‌اندازی می‌شود

ثبت‌نام نهایی ۴۷۸ نفر داوطلب برای انتخابات مجلس

فعالیت ۳۵۰ نفر در معدن مس مشگین‌شهر

گذشت پای چوبه‌دار در مشگین‌شهر

آغاز رقابت جدی انتخابات مجلس در استان اردبیل با ثبت نام نهایی ۴۷۸ داوطلب

کد خبر: 60578 | تاریخ انتشار: 16:01:27 - سه‌شنبه 31 اکتبر 2023 | بدون نظر | |

مجتمع مس مشگین‌شهر سال آینده وارد مدار تولید می‌شود

 شهرام محمدی عصر دوشنبه در جریان بازدید خبرنگاران از بخش‌های مختلف مجتمع مس مشگین‌شهر اظهار کرد: حجم عظیم سرمایه‌گذاری ۸۰۰ میلیارد تومانی در این پروژه انجام شده و کار در ۲ فاز به پیش می‌رود که امیدواریم فاز اول در نیمه زمستان امسال و فاز نهایی با انتقال برق بهار سال آینده وارد میدان عملیاتی شود.

وی تصریح کرد: مشگین‌شهر ظرفیت خوبی را در قالب ذخایر فلزی مس دارد که از سال‌های گذشته احداث کارخانه فرآوری مس در این شهرستان با همراهی سرمایه‌گذاران آغاز شده و هم اکنون با پیشرفت ۶۰ درصد مراحل نهایی را سپری می‌کند.

فرماندار شهرستان مشگین‌شهر ذخیره معدن مس مشگین‌شهر را بالغ بر ۱۵۰ میلیون تن اعلام کرد و گفت: با توسعه و تقویت این کارخانه زمینه اشتغال بیش از صدها نفر در این مجموعه فراهم می‌آید به طوری که هم اکنون ۳۵۰ نفر در مراحل پیمانکاری و استخراج معدن مشغول فعالیت هستند.

محمدی افزود: باید مشگین و روستاهای همجوار از ارزش افزوده مواد معدنی در حال استحصال و فرآوری آن استفاده کرده و توسعه مناطق مختلف مشگین‌شهر را در سایه راه‌اندازی مجتمع شاهد باشیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: ظرفیت خوب معدنی در این شهرستان شرایط مناسبی را برای حضور سرمایه‌گذاران فراهم کرده و دولت سیزدهم نیز حمایت و همراهی بیشتری را از سرمایه‌گذاران انجام می‌دهد تا روند توسعه، پیشرفت و بهره‌برداری از این ذخایر معدنی و فرآوری محصولات را شاهد باشیم.

فرماندار شهرستان مشگین‌شهر اضافه کرد: در این شهرستان با راه‌اندازی مجموعه‌های فرآوری مواد معدنی می‌توان فرصت اشتغال بی‌نظیری را فراهم کرده و اقدامات مؤثری را در تقویت نظام بهره‌برداری بهینه مهیا کرد.

 

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار