تولد نوزاد ۵ کیلویی در بیمارستان ولیعصر مشگین‌شهر از یک مادر دیابتی

منحصر به‌فردترین زیپ لاین شمالغرب کشور در لاهرود مشگین‌شهر کلنگ‌زنی شد

کوه سبلان محور برنامه‌های گردشگری زمستانی مشگین‌شهر

پاسخ یونس اسدی به برخی سوالات مطرح شده در فضای مجازی

  کهنه قلعه نیازمند همکاری همه مردم فرهنگ دوست مشکین شهر است

دومیلیارد و چهارصد میلیون تومان اعتبار، بیش از ۱۷ میلیارد تومان حجم کارانجام شده

زمینه ایجاد استان آذربایجان شمالی فراهم شود

پایانی برای یک فتح / فتحی برکنارشد

وظیفه همه ما پیگیری سیاست های حاکمیتی و دولتی است

دومین پل معلق مشکین شهر افتتاح شد

اختتامیه شصت و یکمین جشنواره منطقه‌ای سینمای جوان مشگین‌شهر برگزار شد

مقام خبرنگار در این شهر توسط عده ای از مسئولان به شدت تحقیر می شود

کد خبر: 23407 | تاریخ انتشار: ۴:۱۳:۱۱ - دوشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۵ | ۱۲ نظر | |

به قلم اکبر غیور:

مشق مسموم سیاست

ایلقار نیوز:دور دوم ریاست جمهوری بیل کلینتون ، ساختار سیاسی آمریکا با بحرانی بنام (مونیکا لوینسکی) روبرو شده بود . ماجرا از این قراردبود که خانمی بنام لوینسکی در یکی از ایالات آمریکا ، photo_2016-11-13_17-43-57شکواییه ای علیه رییس جمهور وقت (بیل کلیتنون) تنظیم کرده و اتهاماتی را علیه وی مطرح کرده بود .
ماجرا با کمک جمهوریخواهان از آنچه که پیش بینی میشد کش دارتر شد و سنای آمریکا قصد استیضاح رئیس جمهور را داشت و درصورت استیضاح با توجه به ترکیب عمدتا جمهوریخواه سنا ، امکان داشت برای اولین بار رئیس جمهوری در آمریکا از طریق استیضاح بر کنار شود.
این اتفاقات همزمان بود با انتخاب فرمانداریها در آمریکا که در نتیجه آن حزب کلینتون (دمکرات) توانست ۶۵ درصد کرسیها را تصاحب کند.
کسب این نتیجه توسط دمکراتها حامل پیامی بود که سنا یا باید می شنید یا گوش بسته بر این صدا ، به روند استیضاح کلینتون ادامه میداد .
پیامی که به سنا میگفت ما بعنوان موکلین شما با دیده اغماض به این موضوع نگریستیم و عقل و دمکراسی ایجاب میکند که شما نیز اینگونه عمل کنید و جلوتر از موکلین خود حرکت نکنید .
اینگونه هم شد و سنا به تاسی از مردم پرونده استیضاح را مختومه اعلام کرد .
این ماجرا را از این بابت نقل کردم که منتخبی ، بزرگوارنه گوش به حرف مردم داده و مانع امری شده که اکثریت قریب به اتفاق مردم میلی بدان نداشتند و آن را خلاف مصالح عامه تشخیص میدادند.
وکیل عین وکالت عمل کرده و خود را با خواست و میل وکلا همسو کرده . کاری که مستوجب تقدیر است و شایسته تکریم و سنتی میمون که عرصه سیاست و سیاست ورزی باید نهادینه تر شود.
اما جماعتی که دیگشان در تفرقه می جوشد و نان در تنور اختلاف می پزند ، نهیب ساز کرده اند که آی وکیل چرا به میل مردم عمل میکنی و کردار با خواست اطرافیان ساز میکنی که تو باید مستقل عمل کنی و مرعوب دوستان قرار نگیری .
بی حاشیه ، دمیدن بر چنین سازی یا تصفیه حساب شخصی است در عرصه ای کاملا عمومی یا ناآگاهی است با الفبای سیاست و مردمسالاری.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است


۱۲ ديدگاه مطلب براي " مشق مسموم سیاست " ارسال شده است.

 1. sajjad گفت:

  سلام اقای غیور عزیز
  ما بالاخره نفهمیدیم این نماینده ما ادم خوبی است یا نه یک روز استغفار نامه مینویسید روز دیگر تشکر نامه ما مشتاقانه منتظر تصمیم نهایی شما در مورد نماینده محترم هستیم
  چه خوش می گفت میرزا جلیل معلم…

  • حسین گفت:

   زمانی که به حرف آقایان گوش می دهد و اوضاع بروفق مراد باشد تشکر میکنند و زمانی که ……. این است مرام و مسلک منفعت طلبان

  • ی گفت:

   اگر طبق حرف این منفعت طلبان عمل کند خوب است اگر عمل نکرد بد است

 2. اولدوز گفت:

  والله این همه می گفتند نماینده در کار عزل و نصب نیست نمی دانیم قَسم حضرت عباس را یاور کنیم و یا دم خروس را؟ اکبر جان خوشم میاد از این فکر سیالت واقعا محشره آن استغفار کجا وبرای تلطیف قلوب اینهمه زحمت نمی خواست که تاریخ امریکا را ورق بزنی

 3. دلواپس گفت:

  سنت حسنه ای است باید نهادینه شود

 4. شهروند گفت:

  سلام استاد
  مرقومه شما بسیار خوب و آموزنده است به نکته خوبی اشاره کردید رابطه وکیل و موکل و اینکه وکیل باید امانتدار باشد در بالا به انتخابات فرمانداری ها اشاره کردید و اینکه اقبال با دموکرات ها بوده و سنا هم مراعات کرده اما استاد شما به کدام آرا مراجعه کردید کدام نظر سنجی را انجام دادید و نتیجه گرفتید تفاوت بین لابی گری و مراجعه به افکار عمومی از زمین تا آسمان است استاد شما لابی گری کردید و لابی گری هیچوقت به مصلحت شهر و استان و کشور نبوده است. و هرچه بر سر این مملکت آمده از همین لابی گری ها آمده است شما بعنوان جبهه اصلاحات باید از این امر پرهیز نماید تا جبهه اصلاحات مصون بماند و برای برآورده شدن منویات شخصی و گروهیتان از جبهه اصلاحات هزینه نفرمایید

  • شهروند دو گفت:

   اعلا بود جناب شهروند، عده ای پای بر گلوی وکیل می فشارند که باید عزل کنی، عده ای دیگر نهایت تلاش را میکنند که باید بماند، حالا تصمیم وکیل و شهروندان چه می شود خدا عالم است

 5. نادر گفت:

  خداوند رحمت کند اوستا رحمان را

 6. xiav گفت:

  حمید یامان سانسور چی الیبسانا

 7. جابر گفت:

  سلام،دوستان و سرورگرامی این چه نوع اصلاح طلبی هست که به اصولگرایی رای میدهم در کار قوه مجریه دخالت میکنم از طرفداران اصلاح معذرت خواهی میکنم شب بهم از دفتر اصولگرا زنگ میزنند پیام بخشش ام را تخفیف میدم به نماینده ای که تهمت میزنم ذره سر سوزنی این شخص به منفعت هموم نیست بعد از چند ساعت نماینده میشود عظیم و بزرگوار و مصلحت طلب,این صادق زیبای کلام مشکینی فقط کلاه و شلوارش شباهت به صادق زیبا کلام اصل رادارد واز نظرسیاست چه بگم شب اصلاح طلب منفعت طلب میشود و صبح اصولگرا ی وصولگرا میشود آفتابگردان هم گیاه خوبی هست

 8. حسین رجائی خیاوی گفت:

  ضمن عرض سلام و احترام به جناب آقای غیور.
  فرمایشات تان بسیار عالی و دفاع تان از اقد ام بجا و ارزشمند نماینده محترم و فرهیخته مردم شریف شهرستان مشگین شهر در راستای اعتنا و ارزش گذاشتن به افکار عمومی در حمایت از فرماندار محترم و مردمی مان که از خصلت های پسندیده جناب آقای دکتر ملکی میباشد مستحسن و قابل تقدیر است. حالا آقایان مخالف سیاسی و جناحی تان از موضع جنابعالی هر تعبیری می خواهند داشته باشند خوشبختانه مردم آگاهند و بهتر قضاوت میکنند.

 9. معتدل گفت:

  جناب غیور آیا از منظر جنابعالی این کامنتها جزو آرای و افکار عمومی محسوب نمی شوندکه در مورد شخص جنابعالی نگاشته می شوند؟ من جای شما بودم پیش از موعدخودم را بازنشسته می کردم.

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار