وضعیت سد سبلان بلاتکلیف و آزاردهنده است

ضرورتهای گردشگری مشکین شهر

۲۶ درصد از اعتبارات ستاد بازآفرینی شهری استان به شهرستان مشگین شهر اختصاص یافته است

گره کور در انتخابات مجلس شورای اسلامی حوزه انتخابیه مشگین شهر

الهام بخش تمام نوشته هایم مشکین شهر است

محرومیت شهرستان مشگین‌شهر در حوزه سلامت 

دستگیری باند کلاهبرداران اینترنتی در مشگین شهر

آماده خرید امتیاز تیم فوتبال ماشین‌سازی تبریز هستیم

مشگین توریستی چالش ها و فرصت ها

قارداشعلی هزارتکه عشق

سه شهرستان برتر اداره کل میراث فرهنگی اردبیل مشخص شدند

برخی مسئولین از قیمت گوشت خبر ندارند / یکی از دلایل گرانی، عدم نظارت مسئولان است

کد خبر: 26086 | تاریخ انتشار: ۴:۲۲:۵۴ - شنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۶ | بدون نظر | |

نخستین جشنواره اقتصادی، فرهنگی و گردشگری بخش ارشق برگزارشد

ایلقار نیوز : نخستین جشنواره اقتصادی، فرهنگی و گردشگری بخش ارشق مشگین‌شهر با حضور اقشار مختلف مردم، گردشگران و مسئولان استان و شهرستان در پارک رضی برگزار شد.

نخستین جشنواره اقتصادی، فرهنگی و گردشگری بخش ارشق مشگین‌شهر امروز در پارک رضی برگزار شد و زنان و مردان مرزنشین ارشق توانمندیهای خود را در غرفه‌های متعدد به نمایش گذاشتند.

زنان و مردان مرزنشین ارشق که نقش بسزایی در تولید صنایع دستی و موادغذایی دارند امروز در پارک رضی توانمندیها و دستاوردهای خود را به نمایش گذاشتند که حضور گردشگران و اقشار مختلف مردم در این جشنواره نیز چشمگیر و از نکات قابل توجه این رویداد فرهنگی بود.

زنانی که صنایع دستی از جمله فرش، تابلو فرش، گلیم و کیف و کفش را با دستان خود تولید کرده بودند امروز در نمایشگاهی تمامی این محصولات خود را به معرض نمایش گذاشتند که این صنایع دستی و توانمندیهای زنان ارشقی همگان را بهت زده کرده بود.

پارک رضی امروز علاوه بر گردشگران میزبان سرمایه‌گذارانی نیز از سراسر کشور بود به طوری که تعدادی از سرمایه‌گذاران که زمینه سرمایه‌گذاری‌شان در منطقه فراهم شده بود از ظرفیت مناسب ارشق برای سرمایه‌گذاری به ویژه کشت زعفران و پسته و گل محمدی صحبت به میان آوردند.

زنان و مردان کارآفرین ارشق حمایت می‌شوند

ولی ملکی، نماینده مردم مشگین‌شهر در مجلس شورای اسلامی امروز در حاشیه نمایشگاه اقتصادی و فرهنگی ارشق با اشاره به اینکه توانمندیها و تولیدات زنان و مردان بخش ارشق مشگین‌شهر بسیار زیبا بود، گفت: با برنامه‌ریزیهایی که انجام شده از زنان و مردان کارآفرین منطقه حمایت می‌شود.

وی با اشاره به ارائه تسهیلات کم‌بهره به کارآفرینان و تولیدکنندگان افزود: انتظار می‌رود تولیدات بخش ارشق مشگین‌شهر بازار خوبی داشته باشد که این امر می‌تواند تحول عظیمی در اقتصاد منطقه ایجاد کند.

نماینده مردم مشگین‌شهر در مجلس شورای اسلامی از تغییر الگوی کشت در بخش ارشق خبر داد و اظهار کرد: در حال‌حاضر کشت پسته، زعفران و گل محمدی در منطقه موفقیت‌آمیز بوده است که انتظار می‌رود تولیدات این محصول در منطقه به طور همه‌جانبه ترویج یابد.

ملکی از آبرسانی به روستاهای ارشق خبر داد و تصریح کرد: در حوزه آبرسانی به بخش ارشق مشگین‌شهر اقدامات خوبی انجام شده است که انتظار می‌رود اهالی منطقه نیز از تغییر الگوی کشت استقبال ویژه‌ای داشته باشند تا بتوانیم با به کار بستن طرحهای ویژه روند آبرسانی به روستاهای منطقه را نیز تسریع بخشیم.

۵۰ هکتار زمین به زیرکشت گل محمدی رفت

ظاهر نوری، بخشدار ارشق با اشاره به اینکه سرمایه‌گذارانی از یزد و دیگر استانهای کشور برای تولید گل محمدی در ارشق اعلام آمادگی کردند، ‌گفت: در حال‌حاضر برنامه‌ریزی شده ۵۰ هکتار زمین در ارشق به کشت این محصول اختصاص یابد که با آزمایشهایی که انجام شده روند تولید محصول گل محمدی تا به اینجای کار موفقیت‌آمیز بوده و این محصول در ارشق از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است.

وی از کشت پسته در ارشق خبر داد و گفت: ۷۰ هکتار نیز زمین به زیرکشت پسته می‌رود که انتظار می‌رود شاهد افزایش تولید محصول پسته در ارشق باشیم.

بخشدار ارشق از آمادگی واگذاری یک هزار و ۵۰۰ هکتار زمین برای تولید محصولات کم‌آب به سرمایه‌گذاران خبر داد و اظهار کرد: همچنین بخش ارشق مشگین‌شهر ۱۰۳ جاذبه گردشگری دارد که نیازمند ورود سرمایه‌گذاران و حمایتهای همه‌جانبه مسئولان است.

نوری ضمن تقدیر از نماینده مردم مشگین‌شهر و فرماندار اظهار داشت: با حمایتهای نماینده مردم مشگین‌شهر روند سرمایه‌گذاری در منطقه ارشق سیر صعودی داشته است و انتظار می‌رود تحول عظیمی در بخش ارشق مشگین‌شهر را شاهد باشیم.

ارتقای سرمایه‌گذاری برای تولیدات محصولات کم‌آب کشاورزی

میرعلی رحیمی‌زاد، فرماندار مشگین‌شهر گفت: در حال‌حاضر رایزنیهای خوبی با سرمایه‌گذاران برای تولید محصولات کم‌آب از جمله پسته، زعفران و گل محمدی انجام شده و انتظار می‌رود تحول عظیمی در بخش اقتصادی بخش ارشق مشگین‌شهر ایجاد شود.

وی تصریح کرد: ما با جدیت از تمام سرمایه‌گذاران در منطقه حمایت می‌کنیم و هیچ دستگاهی نمی‌تواند با بوروکراسیهای اداری مانع حضور سرمایه‌گذاران باشد چرا که یکی از راهکارهای اساسی برای رشد و توسعه بخش ارشق حضور سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی است.

فرماندار مشگین‌شهر از آب و گازرسانی به روستاهای بخش رشق خبر داد و افزود: مطالبات مردم منطقه با جدیت پیگیری می‌شود تا بتوانیم با برنامه‌ریزیهای مدون و مناسب دغدغه و نگرانی مردم منطقه را برطرف ‌سازیم.

امروز زنان و مردان مرزنشین ارشق با معرفی توانمندیها و دستاوردهای خود نشان دادند که منطقه محروم ارشق ظرفیتهای بسیاری دارد که اگر دولتمردان حمایتهایی همه‌جانبه از این کارآفرینان و زنان و مردان تلاشگر این مرزوبوم داشته باشد بی‌شک تحول عظیمی در اقتصاد منطقه رخ می‌دهد و امید همچنان در بین مردم منطقه زنده و جاویدان می‌ماند.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار