احمدیان رئیس اداره بهزیستی مشکین شهر : ۲۷۳۸ نفر معلول تحت پوشش داریم

موافقت با شهر شدن آلنی / مرکز دهستان مشگین شرقی به روستای بیجق تغییر یافت

جشنواره توانمندی های عشایر مشکین شهر برگزار شد

مدیریت جهادی که پویایی رابه کشت وصنعت مغان بازگردانده است

وضعیت سد سبلان بلاتکلیف و آزاردهنده است

ضرورتهای گردشگری مشکین شهر

۲۶ درصد از اعتبارات ستاد بازآفرینی شهری استان به شهرستان مشگین شهر اختصاص یافته است

گره کور در انتخابات مجلس شورای اسلامی حوزه انتخابیه مشگین شهر

الهام بخش تمام نوشته هایم مشکین شهر است

محرومیت شهرستان مشگین‌شهر در حوزه سلامت 

دستگیری باند کلاهبرداران اینترنتی در مشگین شهر

آماده خرید امتیاز تیم فوتبال ماشین‌سازی تبریز هستیم

کد خبر: 26587 | تاریخ انتشار: ۵:۵۵:۵۹ - دوشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۶ | ۲ نظر | |

ولی ملکی در نطق میان دستور :

پرداخت ۲۰۰ هزار میلیارد تومان بهره بانکی در سال ۹۵ / قرارداد با رنو اشتباه استراتژیک است

ایلقارنیوز:عضو کمیسیون صنایع ومعادن مجلس شورای اسلامی از وضعیت اقتصادی و نحوه بانکداری در کشور انتقاد و تصریح کرد: ۲۰۰ هزار میلیارد تومان بهره بانکی در سال ۹۵ پرداخت شد.

ولی ملکی در نشست علنی امروز (چهارشنبه ۲۲ آذر) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور  ضمن تقدیر و تشکر از سردار رشید فرمانده شجاع لشکر قدس  حاج قاسم سلیمانی تاکید کرد:

ایشان ضمن ایجاد امنیت در سراسر ایران، جنگ نیابتی استکبار و صهیونیشم جهانی را از مرزهای کشور دور ساخته و جرسومه های فساد ارتجاع عرب یعنی داعش را برای همیشه به زباله دان تاریخ سپرده است.

 عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اگر واقعیت را نگوییم در حق مردم ستم کرده ایم، از نظر سیاسی و نظامی در بُعد جهانی و منطقه ای در بهترین شرایط قرار داریم اما از نظر اقتصادی مشکلات حادی داریم که در آستانه بررسی بودجه سال ۹۷، به برخی اشاره می کنم.

نماینده مردم مشکین شهر در مجلس دهم شورای اسلامی با بیان اینکه در سال ۹۵، ۲۰۰ هزار میلیارد تومان بهره بانکی پرداخت شده است، توضیح داد:

در صورتی که سود کل تمامی شرکت های غیر دولتی در همان سال حدود ۱۰۰ هزار میلیارد تومان بوده است، به عبارت دیگر درآمد شرکت های کمتر از نصف بهره بانکی بوده است، یعنی هزینه مفتخوارگی زیاد و درآمد کار و تولید در کشور کم شده است.

وی گفت: در کشور ما نکاشته ها را درو کردن رایج شده است، وقتی تولید با موانع روبه رو است وقتی سرمایه گذار برای  اخذ موجز تولید و تسهیلات بانکی باید ماه‌ها یا سال‌ها دوندگی کند، کدام آدم عاقلی است که درامر تولید سرمایه گذاری می کند؟

وقتی در بدترین شرایط در بانک ها بهره ۱۸ درصدی پرداخته می شود، کدام فرد عاقلی حاضر است درکار تولید که ۹ درصد مالیات ارزش افزوده و در پایان سال مالی اغلب تا ۳۰ درصد مالیات بر درآمد می پردازد سرمایه گذاری کند؟

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی بیان داشت: این فرایند در حالی اتفاق می افتد که کارخانه ها و بنگاه های تولیدی کشور روز به روز ورشکسته می شوند و کشاورزی تاریک ترین دوران خود را سپری می کند، باید از رباخواری دوری کرد.

ملکی در ادامه نطق خود بیان داشت: شیوه بانکداری کشور ربوی است، سپرده گذاران بدون کارکرد صاحب درآمد می شوند، بانک ها به جای مشارکت در سرمایه گذاری فقط به فکر ایجاد درآمدبرای پرداخت بهره به سپرده گذاران هستند، با این شرایط تولید و اقتصاد کشور سامان نخواهد گرفت.

وی ادامه داد: یادآوری می کنم که تیم اقتصادی دولت نباید در برابر تصمیماتی که منجر به افزایش تورم می شود سکوت کنند، یکی از تصمیمات اشتباهی که موجب افزایش تورم تا ۴۰ درصد در بازار خودروهای واردات شد، جلوگیری از ثبت سفارش واردات خودرو بود.

این نماینده مجلس شورای اسلامی با اشاره وضعیت واردات خودرو، بیان داشت: این تصمیم باعث بهم خوردن تعادل قیمت خودروها کاهش درآمد دولت و توقف از رده خارج کردن خودروهای فرسوده و تضییع حقوق واردکنندگان شد، از وزرای صنعت واقتصادی می خواهم ضمن پذیرش ثبت سفارش نسبت به قراردادهایی که منافع کشور را به  خطر می اندازند از خود واکنش نشان دهند.

ملکی اظهار داشت: شرکت رنو فرانسه در سال ۸۴ قرارداد ۷۵۰ میلیون یورویی با شرکت های ایران خودرو و ساپیا بست، شرکت رنو وظیفه داشت ۲۰ درصد تولید را صادر و آورده خود را از محل صادرات تامین کند اما بعد از گذشته ۱۲ سال با وجود سرمایه گذاری از طرف ایرانی، شرکت رنو به هیچ یک از تعهدات خود عمل نکرده است.

نماینده مردم مشکین شهر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: متاسفانه اخیرا قراردادی۶۶۰ میلیون یورویی با ایدرو و نگین خودرو بسته است از آنجایی که شریک تجاری بدعهد قابل اعتماد نیست، عقد قرارداد با رنو اشتباه استراتژیک است، بنابراین از وزیر صنایع می خو‌ اهم نسبت به وادار کردن شرکت رنو به اجرای قرارداد قبلی و عدول از قرارداد جدید اقدام کند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در پایان به وزرای تذکر داد و گفت: از  وزیر_نیرو میخواهم در راستای اقتصاد مقاومت نسبت به  نهایی شدن سد سبلان و آب رسانی به ۸۹ روستای مشکین شهر اقدام کند، از تخصیص بودجه برای  فاضلاب مشکین شهر تشکر می کنم، از وزیر جهاکشاوری می خواهم درباره  میوه های سردرختی شهرستان با  اعزام تیم کارشناسی فکر اساسی کند و رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری ضمن حضور در استان و شهرستان  مشکین شهر نسبت به  احیای آثار باستانی اقدام کند.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است


۲ ديدگاه مطلب براي " پرداخت ۲۰۰ هزار میلیارد تومان بهره بانکی در سال ۹۵ / قرارداد با رنو اشتباه استراتژیک است " ارسال شده است.

 1. حسین رادفر گفت:

  جناب ملکی عزیز
  با درود
  به جای غصه خوردن در خصوص قرار داد رنو ، به فکر این موضوع باشید که شهرستان خلخال نیز در حال بررسی و ساخت پل معلق می باشد.
  راهکار برای مقابله با این امر را بررسی و تدبیرات لازم را بیاندیشید.
  با سپاس.

 2. شهزاد زیادی گفت:

  با این بهره ها بانکها ورشکست خواهند شد.شرایط وام جلب مشتری بسمت ورشکستگی بانکها و درنتیجه اقتصاد سوق پیدا میکند.

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار