دکتر بابک نونهال

اولین هدف رسانه ارتقا و افزایش اطلاعات و آگاهی مردم است

تجلیل از مدال آوران و پیشکسوتان عرصه وزنه برداری مشگین شهر

از سرمایه گذاران واقعی حمایت می کنیم

پایداری آب مشگین‌شهر اولویت وزارت نیرو است

آخرین رمق های بیمارستان مشکین شهر

جایگاه مشکین شهر در صنعت گردشگری

دستفروشان و طرح ساماندهی آنها

دادستان مشکین شهر

یکصدوپانزدهمین شماره دوهفته نامه ایلقار منتشر شد

شهردار مشگین شهر از تحویل اولین محموله طرح مانیتورینگ و کنترل هوشمند ترافیک خبرداد

هتاکان به حیثیت و تشویش اذهان عمومی در مشگین‌شهر دستگیر شدند

 سمفونی شگفت‌انگیز شب و شیدایی

قاچاقچیان سوخت در مشگین‌شهر دستگیر شدند

کد خبر: 56149 | تاریخ انتشار: 15:15:07 - یکشنبه 3 سپتامبر 2023 | بدون نظر | |

توسعه گردشگری،نیازمند توسعه زیرساخت ها

میلاد صادقیلر/ شهرستان مشگین شهر در دامنه سرسبز سبلان و به عنوان شاه راه ارتباطی استانهای آذربایجان شرقی و غربی با کشور جمهوری آذربایجان و به سبب داشتن جاذبه های متعددطبیعی،تاریخی،فرهنگی و گردشگری همه ساله میزبان مسافران متعددی از اقصی نقاط جهان می باشد.

با نگاهی اجمالی به آمارگردشگران ورودی به مشگین شهر و میزان ماندگاری آنها در این شهرستان دو چیز بیش از هرچیزی خود نمایی می کند.

1-توزیع نامتوازن گردشگران در فصول مختلف سال

2-عدم ماندگاری گردشگران در شهرستان در طول مدت سفر

که این موضوع ناشی از عدم ایجاد جاذبه های گردشگری متناسب با فصول مختلف سال که به عنوان جاذبه ای منحصربفرد گردشگران برای سفر به مشگین شهر مجاب نمایدو عدم تامین زیرساخت های رفاهی مناسب که مدت ماندگاری آنها را در دیار سبلان افزایش دهد.

در تعریف توسعه پایدار برای گردشگری علاوه بر ایجاد امکانات متناسب با پتانسیل ها برای جذب گردشگر در تمام فصول سال نیازمند توسعه پایاپا و همزمان زیر ساخت ها لازم و ضروری است.

ایجاد هتل،اقامتگاه های استاندارد،تامین زیرساخت های مربوط به حمل و نقل و امکانات رفاهی برای گردشگران در وهله اول ماندگاری گردشگران و در گام بعدی الگوی صحیح برای توسعه گردشگری پایدار را منجر خواهد شد.

شهرستان مشگین شهر با توجه به اقداماتی که در سالیان گذشته در بحث سرمایه گذاری صورت گرفته است قدرت جذب گردشگر را پیدا نموده و تقریبا برای خود اسم و رسمی را در میان نقاط گردشگری کشور باز کرده است.امید است متولیان گردشگری شهرستان که حتما نیاز به حمایت ها و پیگیری های استانی و ملی نیز در این مهم احساس میشود با برنامه ریزی دقیق و دور اندیشی،ایجاد بستر مناسب ،تسهیل در صدور مجوزها ، ایجاد مشوق هایی برای سرمایه گذاری در ساخت هتل ها و اقامتگاه های مناسب و استاندارد و تعریف پروژه های گردشگری متناسب با فصول مختلف سال و برنامه ریزی برای برگزاری همایش های ملی گردشگری کانون توجه ها را به سمت مشگین شهر سوق دهند تا دیار دیرینه های پایدار به جای اینکه گذرگاهی عبوری برای گردشگران باشد ماندگاری آنها را تجربه نماید.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار