افزایش آمار مسمومیت با قارچ های سمی

مردان مومن بر سر عهدی که با خدا بسته اند صادقانه ایستادند

ابراهیم فهیمی منتخب مردم پارس آباد در دور دوم انتخابات

دکتر بابک نونهال

دکتر نونهال دادستان مشکین،برای مردم امیدآفرین و برای مجرمان و عناصر مخل نظم و امنیت عمومی رعب آور و وحشت انگیز

احداث بزرگترین مزرعه پرورش ماهی اردبیل در مشگین شهر

دولت سیزدهم کشور را به ریل حکمرانی مردمی تغییر داد

حساب ۱۰۰ امام منطبق بر ایدئولوژی انقلاب است

 ۲۴۰ پروژه سال گذشته در روستاهای استان اردبیل اجرایی شد

سرنوشت تلخ سه جوان مشکین شهری

سه جوان مفقود شده

پیدا شدن اجساد سه جوان مفقود شده درییلاقات سامانلو

شعار سال ۱۴۰۳ یک فرصت بی نظیر برای همه مردم ایران است

بازداشت کارشناس رسمی دادگستری حین دریافت رشوه در مشگین شهر

کد خبر: 57130 | تاریخ انتشار: ۱۶:۰۵:۱۷ - چهارشنبه ۵ مهر ۱۴۰۲ | بدون نظر | |

نرگس عطایی مغانلو:

دستفروشان و طرح ساماندهی آنها

نرگس عطایی مغانلو:  دستفروشی و عملکرد پیچیده دستفروشان در سطح شهر به واسطه واقعیت چند بُعدی مبین ضرورت طراحی ساختار مدیریتی یکپارچه و هماهنگ به منظور سیاست گذاری و برنامه ریزی موضعی و سرانجام مداخله در جهت ساماندهی آنان است.

امروزه پدیده دستفروشی که از جمله مشاغل بخش غیر رسمی شهر می باشد،پدیده ای شناخته شده و در عین حال پیچیده به نظر می رسد. گذشته از مسائل و مشکلات به وجود آمده توسط این قشر از جامعه،این دسته از افراد فرصت های ارزشمندی را نیز برای شهر و شهروندان مهیا می سازند.ایجاد اشتغال هرچند موقت برای افراد بیکار جامعه و به تبع آن کاهش انحرافات اجتماعی،کاستن فشار اقتصادی بر اقشار کم درآمد جامعه و …نمونه هایی از این فرصت ها می باشند.

امّا مهم ترین مسئله ای که بسیاری از شهرها از جمله شهرمشگین شه در این رابطه با آن مواجه هستند،مشکل حضور دستفروشان در پیاده رو های مراکز شهر است که موجب ایجاد ترافیک سنگین پیاده و سواره و ازدحام جمعیت علی الخصوص در بخش مرکزی شهر را فراهم می نماید. با وجود اقدامات صورت گرفته در طول سالیان اخیر در جهت ساماندهی این افراد و ایجاد مراکز ویژه در قالب طرح ساماندهی دست فروشان این مهّم آنگونه که باید و شاید محقق نگردیده و همچنان شاهد رشد قارچ گونه دست فروشی های خیابانی پراکنده در سطح شهر هستیم.

گذر زمان،بزرگتر شدن جامعه شهری،تراکم جمعیت در شهر و نبود اشتغال پایدار در سطح شهر باعث گردیده در فصولی از سال بر میزان دست فروشان افزوده شود و این حجم از دست فروشی و عدم ساماندهی دقیق و مناسب این افراد سیمای ظاهری شهر مشگین شهر را بد جلوه داده است.

امید است مطالب ارائه شده جرقه ای باشد تا مسئولین محترم و متولیان امر در جهت ساماندهی دست فروشان به گونه ای که اقتصاد و درآمد این قشر که اکثراً نان آور خانواده هم هستند دچار ضرر و زیان نشوند و در خور نام مشگین شهر انجام گیرد.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار