افتتاح ستاد دکتر پزشکیان در مشکین شهر

برخورد با متخلفین تخلیه نخاله های ساختمانی در حریم راه های حوزه استحفاظی

مردان مومن بر سر عهدی که با خدا بسته اند صادقانه ایستادند

ابراهیم فهیمی منتخب مردم پارس آباد در دور دوم انتخابات

دکتر بابک نونهال

دکتر نونهال دادستان مشکین،برای مردم امیدآفرین و برای مجرمان و عناصر مخل نظم و امنیت عمومی رعب آور و وحشت انگیز

احداث بزرگترین مزرعه پرورش ماهی اردبیل در مشگین شهر

دولت سیزدهم کشور را به ریل حکمرانی مردمی تغییر داد

حساب ۱۰۰ امام منطبق بر ایدئولوژی انقلاب است

 ۲۴۰ پروژه سال گذشته در روستاهای استان اردبیل اجرایی شد

سرنوشت تلخ سه جوان مشکین شهری

سه جوان مفقود شده

پیدا شدن اجساد سه جوان مفقود شده درییلاقات سامانلو

بازداشت کارشناس رسمی دادگستری حین دریافت رشوه در مشگین شهر

کد خبر: 61803 | تاریخ انتشار: ۷:۲۳:۵۲ - جمعه ۴ خرداد ۱۴۰۳ | بدون نظر | |

مدیر شبکه بهداشت و درمان مشگین‌شهر:

افزایش آمار مسمومیت با قارچ های سمی

مدیر شبکه بهداشت و درمان مشگین‌شهر از مردم خواست از خرید و مصرف هرگونه قارچ به صورت فله‌ای خودداری کنند و هشدارها در این زمینه را جدی بگیرند.

 امین ابراهیمی روز جمعه در این زمینه گفت: آمار مراجعان به بیمارستان ولی‌عصر (عج) مشگین‌شهر به دلیل مسمومیت ناشی از مصرف قارچ‌های سمی در چند روز گذشته افزایش یافته است.

وی بیان کرد: چندین نفر از اهالی مشگین‌شهر از بامداد دیروز، پنجشنبه به علت مصرف قارچ‌های سمی به فوریت‌های پزشکی بیمارستان ولی‌عصر (عج) مراجعه کردند که با توجه به وخامت وضع عمومی تعدادی از مراجعان در بیمارستان بستری شدند.

مدیر شبکه بهداشت و درمان مشگین‌شهر با اشاره به تداوم ارایه خدمات درمانی و مراقبتی به افراد دچار مسمومیت، عنوان کرد: با توجه به افزایش آمار مراجعان از مردم این شهرستان درخواست می‌شود که از مصرف هر گونه قارچ به صورت فله خودداری کنند.

وی همچنین توصیه کرد: مردم از خرید و مصرف قارچ‌های خودرو در طبیعت به ویژه قارچ‌های روییده شده در کنار تنه درختان (به ویژه درختان خشک شده) و یا قارچ‌های جمع‌آوری شده از نقاط جنگلی و کوهستانی به جد خودداری نمایند.

ابراهیمی تاکید کرد: مردم برای حفظ سلامتی خود و خانواده‌شان تنها قارچ‌هایی را که از سوی مرکزهای کشت و تولید مجاز و در بسته‌بندی‌های دارای مجوز و تاریخ انقضا عرضه می‌شوند، مورد استفاده قرار دهند.

وی در ادامه نیز از شهروندان خواست تا ضمن خودداری از توجه به شایعه‌ها، اخبار مربوط به مسمومیت با قارچ در مشگین‌شهر و اطلاعیه‌های مربوطه را از مراجع رسمی پیگیری نمایند.

هر سال با آغاز فصل بهار و بهبود شرایط جوی برای رشد انواع قارچ‌ در طبیعت، موجی از مسمومیت‌های ناشی از مصرف این قارچ‌ها به وقوع می‌پیوندد که در مواردی به نارسایی کبدی، بستری شدن بسیاری از افراد در مرکزهای درمانی و حتی مرگ مصرف‌کنندگان منجر می‌شود.

بر اساس آمارهای مراجع رسمی، تنها در ۶ ماهه نخست سال گذشته حدود ۲۴۲ نفر بر اثر مسمومیت ناشی از مصرف انواع قارچ سمی در نقاط مختلف کشور راهی مرکزهای درمانی شدند.

شهرستان مشگین‌شهر با جمعیتی حدود ۱۵۵ هزار نفر، در فاصله نزدیک به ۹۰ کیلومتری شمال‌غربی اردبیل قرار دارد.

استان اردبیل با جمعیت افزون بر یک میلیون و ۳۰۰ هزار نفر در شمال‌غربی ایران همجوار با استان‌های آذربایجان‌شرقی، گیلان، زنجان و در همسایگی کشور جمهوری آذربایجان واقع شده است.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار