سی و چهارمین اجلاس شورای عالی استانها برگزار می شود

استان اردبیل نیز در ردیف استان‌های با شیوع بالا و قرمز قرار گرفته است.

وجود ۲۴۰۰ رقبه کشاورزی در استان اردبیل/ حمایت از سرمایه‌گذاری در املاک موقوفه

تاسیس شعبه جهاد دانشگاهی در شهرستان مشکین شهر

افزایش آگاهی خانواده‌ها لازمه حل آسیب‌های اجتماعی است

مشکین شهر باید به بهشت سرمایه گذاری ایران  تبدیل شود / باید دیدگاه پلیس و قوه قضائیه در مشکین شهر گردش محورانه باشد

مطالبه گری در حقوق عامه، وجه مشترک دادگستری و خبرنگاران است

«سرپرست پزشکی قانونی مشگین شهر» بر اثر سقوط پاراگلایدر درگذشت

بزرگترین ظلم در حق سرمایه گذار بخش خصوصی در شهرستان مشکین شهر در حال رخ دادن است 

افزایش ۱۲ درصدی اعتبارات مشگین‌شهر

افتتاح ۳ فضای آموزشی جدید در سال ۹۹ / تعداد ۲۳ واحد آموزشی فرسوده شهری داریم

افزایش رایگان سرعت اینترنت چه بلایی بر سر مشترکین عادی می آورد؟!

کد خبر: 19249 | تاریخ انتشار: ۱۳:۲۸:۴۷ - یکشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۵ | ۶ نظر | |

یحیی حمیدزاده خیاوی:

از ماست که بر ماست!

ایلقار نیوز /یحیی حمید زاده : واقعا هر آدم بصیری دلش بحال این شهر « حسن سؤیوخدی درمانی » میسوزد ، عالیجنابان از زمان شروع موسم انتخابات ، هر کوی و برزن و هر سوراخ سمبه ای را میکاوند و چنان وعده و وعید های پوچ و تو خالی نثار این مردم بیچاره در میکنند که مدینه فاضله از سر و روی آن میبارد . اما وقتی قرعه عقاب سلطان و شبانی بر شانه هر کدام که با آرا احساسات و یا خرید و فروش شده با چندرغاز که شرفشان را چون آب خوردن و از روی ندانم کاری میفروشند و با گرایش تعصبات قومی و فامیلی ، رانت های خورده شده توسط دزدان و غارتگران بیت المال ، و وعده وعیدهای احراز پست های ریاست و دست آخر سالم اخذ شد و خر مرادشان از روی پلی مثل پل هفت تیر کذایی انهدامی «پشت سر» گذشت ، دیگر تا موسم دور بعد ، نه هیچکس را میشناسند و نه مراد دل این مردم بیچاره بسر منزل مقصود نخواهد رسید.یحیی حمیدزاده

بازیهای سیاسی شروع میگردد و هر گل با طراوت تازه بدوران رسیده!؟ انواع و اقسام تزهای سیاسی را در این شهر علم میکنند که آری!ما بودیم و شما خبر نداشتید و اکنون ما هم بازی!عده ای شخصیت ، که حرف سرشان حالی میگردد!؟ جوانانی پاک را که بایستی از هم اکنون زیر بنای شخصیتی آنان در تمامی زمینه های مورد نیاز جامعه بصورت احسن متحوّل و تربیت گردند و جهت « طرحی نو در انداختن » و ادامه حیات در هوایی پاک و سالم ، نیاز اساسی است ، بدنیال خود کشانده و سم مهلک برون رفت از خویشتن و دلدادگی محض بر اغیار را تزریق کردند و میکنند. و بدا بحال آنان که از روی حقد و کینه ورزی ، آخرت خویش را بر سر دنیای دیگران فروختند تا در التذاذهای مالی و نفسانی موقت  گرفتار و سیراب شوند.

-شهرم و مردمش بر خویشتن خویش بپا خواستند و سرنوشتشان را با دست خویش تغییر دادند و گویی در سرابی رمل گونه ، هر قدمی که جلو انداخته اند از سر نامبارک مسئولان نالایق سست عنصر و سهل انگار بجای پیشرفت ، ده ها و صدها فرسنگ پس رفت داشته اند.

هیچ اقدامی در سر فروکش دادن تورم دگم بیکاری جوانان بیکار تحصیل کرده و نکرده انجام ندادند ، صاحب شغل کردند اما فامیل را و کسانی را که بر آنان رای جمع کرده اند و یا اسپانسری را انجام و صدها برابر هزینه اش را از بیت المال بر جیب زده و بر ریش نداشته مردم این دیار از فرسنگها دور خندیدند و میخندند.

خاک سرخ شهرم کجا رفت؟پروژه سد احمد بیگلو از زمان اجرای آن چقدر میگذرد؟پروژه ندیده و نداشته کنسانتره میوه در بیخ گوش شهرم که از برکت وجود عالیجناب چند صد بیکار را با یاد کذایی خود در اشتغال روحی و روانی مشتعل کرده ، در چه مرحله ای قرار دارد؟

سد سبلان تا بحال چه عایدی برای مردم شهرم داشته و دارد؟پروژه تله کابین که فقط زمین خواری و باند بازی را برای عده ای بخصوص بارمغان آورد ، کجاست؟کجاست پل هفت تیر که بیت المال شهرم را با دستان ناپاک منتخبین مردم بی بصیر ، آنچنان بلعید تا ترکید و خود را نیز ویران کرد و هیچکسی نیست تا جوابگوی درد شهرم باشد ، حتی مدعی العموم!

سایت دانشگاه آزاد که با بال و پرهای خاورمیانه ای خود میخواست شهره آفاق و انفس گردد و فرهنگ سرآمد بر پیکره شهرم ببارد در فرهنگی منحط غرق گردیده!پروژه ذوب آهن در کنار جاده اصلی دارد با کارکرد خود اندام جوانان و بیکاران شهرم را در خود ذوب مینماید و عالیجنابان چنان در روز افتتاح آن بشکن زدند که انگار دیگر کمر فقر و بیکاری در این شهر شکست!کلمه نحس « پایلوت » قاموس درد شهرم گردید که از دیدن و شنیدن و نوشتن آن چندشی صد چندان به آدم دست میدهد و فقط اگر کاری انجام گردید ، بدست خود فروختگان و در مسیرها و باغات خاص ، بیت المال آن سرازیر شد.عده ای که میخواستند سرمایه گذار گردند از سر نامبارک بالانشین سرمایه دار گشتند و و بعد ازین بیشتر…….! و…….. و پل معلق که منّتی بر آن نیست که سرمایه گذار بخش خصوصی بداد زبانهای الکن شان رسید ، اکنون عده ای هم که با بازیهای سیاسی که شروع کرده اند و سریال نامبارک آن ادامه دارد و چیزی جز بلای خانمان سوز اختلاف افکنی در آینده را در منطقه عایدی نخواهد داشت در رویای پازل چینی و تقسیم ماترک ارث و میراث ناقابل بجای مانده و چپاول شده ی مقام و منصب در پشت درهای بسته ، در رویای خویش غوطه ور و مترصد فرصت!

-جناب نماینده مجلس! بگوش که مگسان دور شیرینی ، سعی در القای خواسته های درونی خویش در چیدمان ها برای شما هستند!میآیند و میروند ، این مردم برای بازیهای سیاسی بشما رای نداده اند! فریب دغلکاران که سعی در القای جناح بازی و رانت خواری که از راست و چپ در اطرافتان حضور یافته اند و مییابند ، خود شما و موقعیت تان را طعامی دهنگیر احساس مینمایند را ، نخورید! و فقط محض رضای خدا و برای خدا باشید و با تمسک قدرتمند بر حبل متین الهی وظایف تان را انجام دهید که اگر امور چنین شد و لو مقدار آن کم مردم بصیر شهرم از شما قدردان بوده و جواب قدردانی را در حضورهای آتی انشاا… نشان خواهند داد.

جناب نماینده!بگذارید تا بازیهای سیاسی که عمریست پیکره روز به روز نحیف تر و رنجورتر شهر مظلومم را بدرد آورده در این شهر پایان گیرد و فقط و فقط قربته ا… نه برای سیاست که با کیاست و بصیرت و الهام گرفتن از رهنمود های مقام معظم رهبری فرصت را از فرصت طلبان و هنرپیشگان سیاسی بگیرید و بگیریم و فقط برای عمران و پیشرفت آبادانی شهرمان باشیم و توطعه های ندانم کاران سیاسی را از هم بپاشیم.این مردم بشما رای داده اند که در این شهر شایسته سالاری دینی را شاهد باشند و انتظارشان هم از شما جز این نیست.

                                                                                                   یحیی حمیدزاده خیاوی

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است


۶ ديدگاه مطلب براي " از ماست که بر ماست! " ارسال شده است.

 1. یاس گفت:

  سلام استاد عزیز

  احسنت
  واقعا درد ما جوانها را ذکر کردین سپاسگذارم

 2. ترکی گفت:

  آقای حمیدزاده عزیز سلام . شما اهل شعر و ادبیات هستید از شما بعید است بنویسید « حسن سؤیوخدی درمانی » چونکه « سؤیوخدی » به معنای سرد است می باشد . در حالیکه « سوخدی » درست است و معنی دیگری دارد که البته قابل بیان نیست . انتظار ما از اهل ادب بیش از اینهاست لطفا ترکی را پاس بداریم و ضایع نکیم .

  • حمیدزاده گفت:

   ضمن تشکر. عزیز جان! این مثل فلسفه ای دارد که در این مقال نمیگنجد و اصل آن همان « سؤ یوخدی » که به گفته شما سرد است و یا « سو یؤخدی » بمعنی آب نیست میباشد . محض اصلاع میتوانید تحقیق بفرمائید.ایام مستدام.

 3. دلواپس دلواپس گفت:

  حق مردم با فرهنگ مشکین شهر همین زیاد غمین نباش دوست ما خودمان نمی خواهیم پیشرفت بکنیم پسرفت پسرفت

 4. masod گفت:

  دستتان درد نکند لطفا ادامه دهید. منتظر مقالات بعدی هستیم.

 5. محمدبرم گفت:

  بازهم مثل همیشه انقلابی وار صریح فرموده اید.
  خداراشاکرم شهرمان استاد ودلسوزی چون شما دارد. ای کاش مرهمی باشدبر دلهای خسته ما جوانان و تذکری بر مسئولین عزیز.

  یاعلی

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار