احمدیان رئیس اداره بهزیستی مشکین شهر : ۲۷۳۸ نفر معلول تحت پوشش داریم

موافقت با شهر شدن آلنی / مرکز دهستان مشگین شرقی به روستای بیجق تغییر یافت

جشنواره توانمندی های عشایر مشکین شهر برگزار شد

مدیریت جهادی که پویایی رابه کشت وصنعت مغان بازگردانده است

وضعیت سد سبلان بلاتکلیف و آزاردهنده است

ضرورتهای گردشگری مشکین شهر

۲۶ درصد از اعتبارات ستاد بازآفرینی شهری استان به شهرستان مشگین شهر اختصاص یافته است

گره کور در انتخابات مجلس شورای اسلامی حوزه انتخابیه مشگین شهر

الهام بخش تمام نوشته هایم مشکین شهر است

آماده خرید امتیاز تیم فوتبال ماشین‌سازی تبریز هستیم

مشگین توریستی چالش ها و فرصت ها

قارداشعلی هزارتکه عشق

کد خبر: 25541 | تاریخ انتشار: ۱۵:۵۵:۲۵ - شنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۶ | ۵ نظر | |

به قلم اکبر مردانی:

اینجا سرزمین شهید بنی هاشم است

جناب زرین قلم داد نزن
اینجا سرزمین شهید بنی هاشم است
آقای زرین قلم
?سلام ، به دیار خوش آب و هوا و طبیعت زیبای مشگین شهر خوش آمدید و قدوم شما میهمان عزیز ،حبیب خدا را گرامی می داریم .
?اما ای حبیب خدا ، مواظب باش اینجا داد زدن ممنوع است اینجا فرماندهان دلیر و رشیدی در مزار شهدایش آرمیده است که وقتی آوازه کوه غیرتش در عملیات های جنگ و دفاع هشت ساله ، عالمگیر شده بود کسی ،نمی توانست جرات صحبت کردن در باره غیرت را به خودش بدهد .
?اینجا دیار عالمان فاضل و مردان مرد و زنان عفیف است مواظب حرف زدنت باش ما میهمان را عزیز می داریم و توهینش را نیز چندان به دل نمی گیریم و توهین شما را با توهین جواب نمی دهیم چون ادب و فرهنگ ما به ما چنین اجازه ای نمی دهد، ولی از باب برادری مطالبی را به استحضار می رسانیم شاید برای فریادهای بعدی شما به کار آید.
?اگر بار دیگر خواستی فریادبزنی از علم و تقوا و فقاهت ودانش و بینش مردم فهیم و غیرت رزمندگان و سپاهیان و فرماندهان و بسیجیان و مدافعان حریم و حرم و جوانان و پسران با ادب و دختران پاکمان بگو نه چیز دیگر .
?از جوانان متدین و پیران عارف و دانایان و فرزانگان ما بگو نه چیز دیگر.
?از میهمان نوازی و مهر و محبت وصف ناپذیر مردم عزیز ما بگو نه چیز دیگر.
?از دامنه سرسبز سبلان سرفرازمان بگو نه چیز دیگر .
?از فرهنگ والا و فضای صمیمانه و استقبال کم نظیرمان بگو نه چیز دیگر.
?از شور ونشاط و عشق همشهریانمان به حضور میهمانان عزیزمان بگو نه چیز دیگر .
?بدان که تقریبا کمترین آری کمترین بی حجابی هم از پسران پاک و دختران با عفت ما سر نزده است و نمی زند اگر چند موردی دیده ای بدان و بدان که اهل مشگین شهر نیستند و البته اکثر گردشگران هم تا آنجا که ما دیده ایم رعایت ادب و حجاب کرده اند .
?برای ما جای تعجب است که چرا فریاد غیرتمندانه شما را درمحله های آنچنانی تهران در بیخ گوشتان در محله ای که شماها و امثالتان تشریف دارید و یا از شهرهای سرراه و مسیر گذرتان نشنیدیم .
?برادر مملکت قانون دارد حساب و کتاب دارد شهر مسئول دارد و شورای فرهنگ عمومی دارد امام جمعه فاضل و مردمی دارد فرماندار پرتلاش و دلسوز دارد سپاه و بسیج و پلیس و نهادها و ارگانهای امنیتی مورد اطمینان و تایید نظام جمهوری اسلامی دارد شما چه کاره اید که داد می زنید.
?چند روزی آمده اید و ما هم در خدمتیم اگر برای سیر و سیاحت آمده اید همه جای مشگین این دیار دیرینه های پایدار را بگردید از مواهب صنع جلال و جمال الهی لذت ببرید و بهشت گمشده و فراموش شده و از اعتبارات محروم مانده و حقش خورده شده در دولت محبوب شما را خوب بشناسید .
? اگر برای نصیحت آمده اید خوب برادر، داد و فریاد ندارد راه دارد با مسئولین هماهنگ کن بیاییم نصیحت های شما را بشنویم اگر اجازه بدهید افکار و اندیشه هایمان روی هم بگذاریم شاید برای دردهایمان چاره ای کنیم .
?بنشینیم در مورد فرهنگ و الزامات و فرصتها و تهدیدهاو بودجه های صرف شده و متولیان آن صحبت کنیم و ببنیم نقص کار کجاست یقه آنها را بچسبیم وهیچ ملاحظه جناح و حزب و موافق و مخالف را هم نداشته باشیم و دولتها و عملکرد فرهنگی شان را نقد کنیم و گذشته را چراغی فرا راه آینده قرار دهیم .
?ما مردم یک کشوریم و باید وطنمان را بسازیم با داد زدن مشکلی حل نمی شود حل مشکل با کار فرهنگی تمییز و قانون میسر است .
?در پایان شما را به گوش دادن چندین باره بیانات مقام معظم رهبری در باره حجاب و دخالت در امورات این چنینی
فرا می خوانم .
? رزمنده و بسیجی کوچک هشت سال دفاع مقدس – اکبر مردانی

 

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است


۵ ديدگاه مطلب براي " اینجا سرزمین شهید بنی هاشم است " ارسال شده است.

 1. شاهین گفت:

  جناب مردانی!تمامی بهشت برین را خداوند متعال با همه امکانات برای من بنده گناهکار عطا فرماید،اگر مشرو ط به اینکه یک دقیقه با آدمی مثل زرین قلم ویا شبیه به ایشان در آن بهشت همجوار و همسایه باشم،به خداوند عرض خواهم نمود ،خدایا مرا از این نعمت محروم بگردان که زندگی در جهنم را ترجیح میدهم.

 2. رزمنده زمان دفاع مقدس گفت:

  این ادم شده ابزار تخریب گران،در راهپیمایی روز قدس بر علیه علی مطهری ورییس جمهور شعار می داد،قاسمی،عباسی ،و این ادم ،همه را از اسلام و جمهوری اسلامی بدبین می کنند،بنده به عنوان یک ایرانی نه بعنوان فردی که ماهها در دفاع مقدس حضور داشته ام،از همه همشهریان غیور ازبابت حرفهای توهین امیز این ادم عذر خواهی می کنم،وبه عنوان یک ایثار از گفتار وکردار وی تبری می جویم ،این ادمها و وکیل مردم نیستند،

 3. .... گفت:

  لا اقل زرین قلم عقیده خودش را گفته .نوشته شما که که نه اطلاعاتی منتقل می کنه نه نشان از عقیده تان دارد..من از نوشته شما چه چیز را بفهمم؟

 4. ممدخان گفت:

  این فرد از افراد سینه چاک اح…. است وقتی احمدی نژاد مادر چاوز را بغل کرده بود چرا حساسیت نشان نمی داد

 5. حسین زاده گفت:

  سلام و احترام
  این همه که از مواهب و باستان منطقه و شهر گفتی حق است .حال بگویید خود چه دارید . شما که در زمره مسؤولان شهر بودید چه کرده اید .شما که خود را جزو خواص میدانید برای حفظ و نشر فرهنگ همان شهیدان که وصفش کردید چه کرده اید .
  آیا شما منکر وضعیت بد فرهنگی و پوشش مردمان هستید ؟ اگر هستید خود به خواب زده اید و اگر نیستید شما را چه به شهید و فرهنگ کهن این سرزمین.
  راستی می شود شما خود را تعریف کنید شما که هستید؟ و از طرف کیان فریاد بر سر همرزمان باکری ها و بنی هاشم ها میزنید؟ عنایت کنید و چند مورد از کارهای خود در باب حفظ و گسترش فرهنگ ایثار و شهادت در زمان تصدیی مسؤولیتهای دولتی در شهرهای مختلف بیان کنید .
  جناب اکبر مردانی مدرس ادبیات عرب ، ادب نگه دار و از دیگران برای خود کیسه ندوز .

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار