منحصر به‌فردترین زیپ لاین شمالغرب کشور در لاهرود مشگین‌شهر کلنگ‌زنی شد

کوه سبلان محور برنامه‌های گردشگری زمستانی مشگین‌شهر

پاسخ یونس اسدی به برخی سوالات مطرح شده در فضای مجازی

زندگیی نامه و آثار عالم ربانی مرحوم حضرت آیت الله سید محمود نوری زاده(ره)

  کهنه قلعه نیازمند همکاری همه مردم فرهنگ دوست مشکین شهر است

دومیلیارد و چهارصد میلیون تومان اعتبار، بیش از ۱۷ میلیارد تومان حجم کارانجام شده

زمینه ایجاد استان آذربایجان شمالی فراهم شود

مراسم شیرخوارگان حسینی به یاد علی اصغر(ع

  برخی بد سلیقگی ها مردم را دچار مشکل کرده/ نباید نا امیدی را در جامعه رواج بدهیم❌

پایانی برای یک فتح / فتحی برکنارشد

وظیفه همه ما پیگیری سیاست های حاکمیتی و دولتی است

دومین پل معلق مشکین شهر افتتاح شد

کد خبر: 26592 | تاریخ انتشار: ۱۵:۵۱:۴۴ - جمعه ۱ دی ۱۳۹۶ | ۱ نظر | |

استاندار اردبیل:

۴۰۰ نفر نیروی مورد نیاز کامیون سازی از مشگین‌شهر تامین می‌شود/ کامیون سازی به دنبال اشتغال پایدار در منطقه است

ایلقارنیوز: استاندار اردبیل دیروز در سفر به شهرستان مشگین شهر از پروژه‌های عمرانی در حال اجرا و راکد شهرستان بازدید کردند.

در این سفر استاندار اردبیل از کارخانه کامیون سازی شهرستان مشگین‌شهر که قرار بود تا آبان ماه تجهیز و تا پایان سال جاری حداقل ۱۰ دستگاه کامیون تولید شود اما یک ماه از این وعده سپری شده و هنوز خبری از تجهیز این واحد تولیدی نشده بود بازدید کرد.

در این بازدید الهویردی سرمایه گذار این مجموعه با بیان اینکه بارها گفته شده نیازمند نیروی انسانی متخصص و کار آمد هستیم اما هنوز تامین نشده است لذا برای شروع بکار این کارخانه نیاز به ۴۰۰ نفر نیروی کار متخصص و کارآمد هستیم.

وی افزود: در این مجموعه بالغ بر ۳۰ سوله در حال احداث است که بعد از تکمیل به سرمایه‌گذاران دیگر واگذار می‌شود تا قطعات مورد نیاز خودروسازی در این واحد تولید شود و در حال حاضر نیز چندین سوله آماده واگذاری است که در صورت سرمایه‌گذاری سوله با تجهیزات مورد نیاز واگذار می‌شود.

وی خاطر نشان کرد: بخش اصلی کار انجام گرفته و تمام سوله ها تا خرداد ماه تکمیل و کارخانه عملاً تولید خود را آغاز می‌کند چرا که این کارخانه برای تولید کامیون متعهد شده است.

الهویردی گفت: کامیون چاپار که تولید این شهرستان خواهد بود غیر از موتور بنز، کلیه قطعات آن داخلی است و در این کشور تولید و بر روی هم سوار می‌شوند.

استاندار اردبیل با بیان اینکه این واحد تولیدی به دنبال اشتغال پایدار در منطقه است گفت: سوله‌های احداث شده در اسرع وقت تجهیز و کارخانه فعالیت رسمی خود را آغاز کند تا مابقی سوله‌ها نیز تکمیل و به بخش‌های دیگر واگذار شود.

وی در خصوص تامین نیروی انسانی متخصص گفت: مسئولان شهرستان باید در اسرع وقت ۴۰۰ نفر نیروی مورد نیاز این کارخانه را ثبت نام و مراکز فنی و حرفه‌ای آموزش‌های لازم را ارائه کند تا این واحد وارد چرخه تولید شود.

وی تاکید کرد: کلیه نیروهای مورد نیاز این واحد تولیدی باید از جوانان خود شهرستان مشگین شهر تامین و مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای باید این نیروها را اموزش و به این واحد معرفی کند و مجموعه استانداری به جد این موضوع را پیگیری خواهد کرد.

?استاندار اردبیل در جریان سفر به مشگین شهر با حضور در دامنه سبلان از طرح تله سیژ شابیل بازدید کرد و با انتقاد از معوق ماندن ۱۴ ساله این طرح خواستار تعیین تکلیف آن تا عید امسال شد.

?مهندس اکبر بهنام جو از مراحل اجرایی کارخانه خودروسازی مشگین شهر بازدید و از اولین کامیون تولیدی شرکت حدید مبتکران با نشان “چاپار” رونمایی کرد.

?وی همچنین در بازدید از محل اجرای طرح گردشگری ژئوپارک شیروان دره از پرداخت تسهیلات مناسب برای طرح های گردشگری خبر داد.

?استاندار اردبیل در بازدید از مجتمع آبدرمانی تازه تاسیس هاوار سویی و مزرعه پرورش و تکثیر ماهیان سردابی از همت بخش خصوصی در توسعه همه جانبه منطقه قدردانی کرد.

?همچنین با حضور استاندار اردبیل کلنگ احداث بزرگترین سازه شیشه ای جامپینگ خاورمیانه در مجموعه گردشگری پل معلق به زمین زده شد.

?مهندس بهنام جو در بازدید از طرح های آبی شهرستان مشگین شهر گفت: با تخصیص اعتبار لازم از محل مهار آب های مرزی و صندوق توسعه ملی تا پایان سال جاری سد احمد بیگلو آبگیری می شود و بخشی از شبکه پایاب سد سبلان و احمد بیگلو نیز به بهره برداری می رسد.

?وی در بازدید از نیروگاه زمین گرمایی مشگین شهر اظهارامیدواری کرد تا پایان سال جاری بهره برداری از نخستین توربین ژئو ترمال به قدرت ۵ مگاوات آغاز شود.

?استاندار اردبیل در بدو ورود به مشگین شهر با حضور در گلزار شهدا و منزل برادران شهید محمد زاده نسبت به مقام شهدا ادای احترام کرد.

?وی در دیدار با اهالی شهر لاهرود و روستای موئیل نسبت به حل مشکلات این ۲ منطقه از جمله تقاطع حادثه خیز بزرگراه لاهرود قول مساعد داد.

?شرکت در جلسه اقتصاد مقاومتی و کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری و بررسی مشکلات سرمایه گذاران و نشست با فعالان سیاسی – فرهنگی و اجتماعی پایان بخش سفر یک روزه استاندار اردبیل به مشگین شهر بود

 

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است


۱ ديدگاه مطلب براي " ۴۰۰ نفر نیروی مورد نیاز کامیون سازی از مشگین‌شهر تامین می‌شود/ کامیون سازی به دنبال اشتغال پایدار در منطقه است " ارسال شده است.

  1. امیر راهپیما گفت:

    خدا توفیق بده

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار