جشنواره زمستان بیدار در مشکین شهر برگزار شد

شعر آلما -هیوا سروده نادیا اجلالی خیاوی

آیین اختتامیه نخستین جشنواره ملی داستان کوتاه استان اردبیل – وله زیر

شناسایی یک کارگاه تولید مشروبات الکلی در مشکین شهر

بیمارستان قدیمی مشگین شهر به محوطه تاریخی «کهنه قلعه» می پیوندد

متاسفانه آگاهی تاریخی مردم ما نسبت به هویت اصیل و مسئولیت مان نسبت به حفظ میراث مادی و فرهنگی این سرزمین در سطح نازلی قرار دارد

ماجرای یک انتخاب

روز دانشجو نماد استکبارستیزی و عزت ایران اسلامی است

تولد نوزاد ۵ کیلویی در بیمارستان ولیعصر مشگین‌شهر از یک مادر دیابتی

منحصر به‌فردترین زیپ لاین شمالغرب کشور در لاهرود مشگین‌شهر کلنگ‌زنی شد

کوه سبلان محور برنامه‌های گردشگری زمستانی مشگین‌شهر

دومیلیارد و چهارصد میلیون تومان اعتبار، بیش از ۱۷ میلیارد تومان حجم کارانجام شده

کد خبر: 26718 | تاریخ انتشار: ۱۳:۱۸:۵۶ - شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶ | بدون نظر | |

نماینده مشگین‌شهر:

تا پایان سال ۹۷ پروژه تلی شابیل افتتاح می‌شود/ باید براساس استعداد شهرستان برنامه‌ریزی و سرمایه‌گذاری کرد

آخرین جلسه شورای اداری شهرستان مشگین‌شهر با حضور مسئولان شهرستان در محل فرمانداری مشگین‌شهر برگزار شد.

در این جلسه اداره میراث فرهنگی و گردشگری، شهردار مشگین‌شهر، رئیس شورای اسلامی، صنعت و معدن، شبکه بهداشت و درمان و … به تشریح اقدامات انجام گرفته برای استقبال از مسافران نوروزی و بازار ایام عید پرداختند.

 محرم جعفری رئیس اداره میراث فرهنگی و گردشگری شهرستان مشگین‌شهر ضمن تشریح اقدامات انجام گرفته در آستانه عید نوروز برای استقبال از مسافران نوروزی گفت: در نوروز سال ۹۶ بیش از سه میلیون مسافر وارد این شهرستان شده بود که در اسکان این مسافران با کمبود مکان مواجه بودیم اما در سال جاری علاوه بر ساماندهی خانه‌های اجاره‌ای چندین هتل نیز در تابستان آماده افتتاح می‌شود که با بهره‌برداری از آن‌ها تا حدودی مشکل اقامتی شهرستان مرتفع می‌شود.

 

علی فتحی شهردار مشگین‌شهر گفت: تا پایان سال چهار المان در حوزه گردشگری در نقاط مختلف شهر نصب می‌شود و در حال حاضر نیز فضا سازی شهر، لگه گیری معابر در حال اجراست و برای اولین بار در این شهرستان طرح مشگین گردی با دو دستگاه مینی بوس برای مسافران اجرا می‌شود.

وی ادامه داد: تاخیر در انتخاب شهردار موجب شد زمان سپری شود و برنامه ریزی برای استقبال از نوروز آنچنان که انتظار می‌رفت محقق نشود اما با وجود زمان کم تلاش شده است به نحو احسن استقبال صورت گیرد.

عسگر عطایی رئیس شورای اسلامی مشگین‌شهر گفت: شهرداری از بابت بدهی به سازمان تامین اجتماعی مجبور بود ماهانه ۵۰ میلیون تومان جریمه پرداخت کند اما با توافق‌های انجام گرفته این بدهی قسط بندی شده و ماهانه ۶۵ میلیون تومان به سازمان تامین اجتماعی پرداخت شود.

وی ادامه داد: علاوه بر بدهی سازمان تامین اجتماعی شهرداری ۴۰ میلیارد ریال به شرکت گاز بدهکار بود که گاهی اوقات شاهد قطع جایگاه‌های cng شهرداری بودیم که  با توافق انجام گرفته این بدهی نیز قسط بندی شده و به صورت ماهانه به شرکت گاز پرداخت می‌شود.

وی تاکید کرد: دوره پنجم شورای اسلامی مشگین‌شهر به عنوان فنی‌ترین اعضای شورای در سطح استان انتخاب شده است.

عطایی گفت: در سال جاری طبق برنامه‌ریزی صورت گرفته شهرداری دو برابر سال گذشته در معابر این شهر آسفالت ریزی خواهد کرد.

وی ملکی نماینده مردم مشگین‌شهر در مجلس شورای اسلامی در بخشی از این جلسه گفت: ایران با هفت ساعت کار قطعاً نمی‌تواند همچون ژاپن پیشرفت داشته باشد در حالی که مراکز نظامی ایران به علت تلاش شبانه روزی خود توانسته‌اند به موفقیت‌های چشمگیری داشته باشند لذا لازم است سایر مسئولان نیز همچون مراکز نظامی زمان بیشتری برای حل مشکلات مردم و کشور در نظر بگیرند و با برنامه‌ریزی پیش روند.

وی با بیان اینکه از سرمایه‌گذاران تعهد کتبی گرفته شده است گفت: با توجه به روند کند پروژه‌های گردشگری در این شهرستان از سرمایه‌گذاران این شهرستان تعهد کتبی گرفته شده تا طبق زمان‌بندی کارها را پیش ببرند و تا پایان سال ۹۷ پروژه تلی شابیل که بیش از ۱۰ سال بلاتکلیف مانده بود تکمیل و آماده افتتاح می‌شود.

وی با اشاره به بحث محصولات باغی شهرستان گفت: استعداد منطقه مناسب برای تولید سیب نیست لذا لازم است براساس استعداد شهرستان برنامه‌ریزی و کارها را دنبال کرد.

میرعلی رحیمی زاد فرماندار مشگین‌شهر با انتقاد از مسئولین ادارات شهرستان گفت: در آستانه عید نوروز برخی ادارات زحمت تمیز کردن تابلوی اداره را به خود نمی دهند و ادعای تشویق و امتیاز بالا در ارزیابی را دارند.

انتهای پیام/سفیر

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار