طلب حلیت برخی خبرنگاران از دکتر بهرام عباسزاده

غرس نهال توسط گروه مردم نهاد یاشیل یاشام به مناسبت روز درختکاری

متاسفانه عده ای در فضای مجازی نادانسته و جناحی به قضیه نگاه می کنند

 ۲ کشته و ۲۱ مسموم براثر مصرف  مشروبات الکلی در  شهرستان مشگین شهر

راهپیمایی چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی + گزارش تصویری

درجلسه ستاد راهبردی و مدیریت اقتصاد مقاومتی چه گذشت؟ / راه آهن مهمترین مطالبه مردم مشکین شهر

🔻آیا سوت قطار در مشکین شهر شنیده خواهد شد؟

💢اقدام تحسین برانگیز دکتر صمدی در حمایت از چهارمین رکن دموکراسی

هیچ یک از ادارات دولتی حق شکایت از خبرنگاران و رسانه ها را ندارند

حاشیه‌ای بر نطق میان دستور نماینده مشگین شهر در اهمیت امنیت اقتصادی

پای لنگ دموکراسی در زنجیر/ به بهانه استانی شدن انتخابات مجلس

بدهی ۲۰ میلیارد تومانی شهرداری مشکین‌شهر تسویه می‌شود

کد خبر: 27156 | تاریخ انتشار: ۱۸:۳۹:۲۰ - پنج شنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۷ | بدون نظر | |

رضا صالح زاده :

متاسفانه آگاهی تاریخی مردم ما نسبت به هویت اصیل و مسئولیت مان نسبت به حفظ میراث مادی و فرهنگی این سرزمین در سطح نازلی قرار دارد

رضا صالح زاده : اکنون که بعد از سی سال  خدمت عاشقانه  به فرزندان خوب شهرم در آستانه بازنشستگی قرار گرفته ام  ازهمکاران فهیم و هنرمند و بخصوص عزیزانی که در اوان راه تدریس و تعلیم  قرار دارند خواهشی برادرانه  دارم

 عزیزان ؛ یکی از آبشخورهای شکوفایی هر جامعه و ملتی آگاهی افراد آن  جامعه با گذشته تاریخی خویش و شناخت  میراث فرهنگی اش میباشد  دراین میان  همه ما میدانیم که آذربایجان گنجینه تاریخ این سرزمین  و مشکین شهر ارزشمندترین  جواهر این خزانه است اما متاسفانه آگاهی تاریخی مردم ما نسبت به هویت اصیل و مسئولیت مان نسبت به حفظ میراث مادی و فرهنگی این سرزمین در سطح نازلی قرار دارد که بی شک  این امر مسئولیت معلمین و بخصوص دبیران عرصه تاریخ و هنر آذربایجان و موکدا مشکین شهر را سنگین تر میکند . حال از شما بزرگواران خواهشمندم  با تدابیر و خلاقیتهای خویش دانش آموزان را هر چه بیشتر با خویشتن خویش که همانا تاریخ و آثار بجا مانده از پیشینیانمان میباشد آشنا کرده و آنها را نسبت به حس مسئولیت در یادگیری هویت و کیستی اصیلمان و محافظت از میراث تاریخی مادی و معنویمان که اغلب نیز در کتابهای درسی یا مورد غفلت و یا تحریف قرار گرفته اند ترغیب نمایید.

 با توجه به رشته تحصیلی و تدریسی بنده و بنا به تجارب سالیان به دبیران هنرعرض میکنم که در این راه میتوانند بخشهای مختلف هنرهای تجسمی – طراحی- نقاشی- تصویرسازی- عکاسی- خوشنویسی- طراحی سنتی و صنایع دستی و… را بکار بگیرند . همچنین میتوان با استفاده روشهایی از جمله مطالعه و تحقیق – بازدید و طراحی –  عکاسی و ماکت سازی از بناهای تاریخی و نیز  ایجاد نمایشگاه از آثار ارزشمند دانش آموزان آنهارا قادر ساخت تا در فرصتهای مختلف یادگیری، شناخت و تجربه های مفید خود را در کنار هم قرار دهند تا به فهم و درک کامل تری از میراث فرهنگی خود نائل آیند.

به تجربه و تحقیق ثابت شده است که فعالیتهای هنری زمینه مناسبی برای تجربه موفق در فرایند کار هستند . از این رو دانش آموزان با آگاهی از توانائی های خود به اعتماد به نفس بیشتری دست می یابند و این نیز میتواند زمینه تلاش بیشتر و موفقیت در امور دیگر را فراهم آورد .

میراث فرهنگی ما از جمله شهریئری یا همان مکتب اوشاقلاری  که  قدمت قلعه و معبد به۱۴۵۰ سال پیش از میلاد و قوشا تپه به ۷ هزار سال پیش از میلاد می‌رسد . آثار مکشوفه از آن منطقه در حقیقت هویت و شناسنامه این منطقه و گنجینه ای از دانشها ومهارتها ، فنون ، عواطف ؛ زیبائیها و هنرهاست که میتواند الهام بخش اندیشه و کار هنری این منطقه و آیندگانمان باشد .

وهمچنین این آثار نشان میدهد این قوم در این منطقه چگونه زیسته و در شکل گیری اولین تمدن شهرنشینی چه نقشی داشته است .بنابر این همکاران محترم عنایت داشته باشند که هنرمیتواند ظرفیتهای فراوانی برای رشد مهارتها داشته و همچنین در جهت شناختن دانش آموزان و شناساندن داشته های فرهنگی هنری مان در اختیار مخاطبان قرار دهد . پس با طراحی های مناسب برای ساعات درس میتوانیم از قابلیتهای مختلف درسمان بهره بگیریم.

باتقدیم شایسته ترین احترامات : رضا صالح زاده دبیر فرهنگ وهنر

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار