احمدیان رئیس اداره بهزیستی مشکین شهر : ۲۷۳۸ نفر معلول تحت پوشش داریم

موافقت با شهر شدن آلنی / مرکز دهستان مشگین شرقی به روستای بیجق تغییر یافت

جشنواره توانمندی های عشایر مشکین شهر برگزار شد

مدیریت جهادی که پویایی رابه کشت وصنعت مغان بازگردانده است

وضعیت سد سبلان بلاتکلیف و آزاردهنده است

ضرورتهای گردشگری مشکین شهر

۲۶ درصد از اعتبارات ستاد بازآفرینی شهری استان به شهرستان مشگین شهر اختصاص یافته است

گره کور در انتخابات مجلس شورای اسلامی حوزه انتخابیه مشگین شهر

الهام بخش تمام نوشته هایم مشکین شهر است

آماده خرید امتیاز تیم فوتبال ماشین‌سازی تبریز هستیم

مشگین توریستی چالش ها و فرصت ها

قارداشعلی هزارتکه عشق

کد خبر: 27209 | تاریخ انتشار: ۲۰:۵۷:۱۴ - یکشنبه ۲ دی ۱۳۹۷ | بدون نظر | |

مدیر شبکه بهداشت شهرستان مشگین‌شهر:

در حوزه بهداشت و تامین سلامت مردم با کسی تعارف نداریم/نقش رسانه‌ها در آگاهی بخشی جامعه

ایلقارنیوز:  مدیرشبکه بهداشت و درمان شهرستان مشگین‌شهر با تاکید بر اینکه در حوزه بهداشت مردم و جامعه با کسی تعارف نداریم، گفت: با همکاری مردم و استفاده از ظرفیت رسانه‌ها می‌توان شاهد بالا رفتن سواد سلامت در جامعه و تحقق شعار «پیشگیری بهتر از درمان است» بود.

دکتر حسین شریفی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس اردبیل اظهار کرد: در شاخص‌های بهداشت محیطی  با مدیریت دفع اصولی و بهداشتی زباله و پسماندهای شهری با مشارکت ویژه مردم در کنار ارگان‌ها  و بخش‌های درگیر از جمله شهرداری و بخشداری و دهیاری می‌توانیم شاهد ارتقای ویژه شاخص‌های بهداشت محیطی و زیست محیطی باشیم.

وی همچنین استفاده از ظرفیت رسانه‌ها را در جهت آگاهی بخشی جامعه بسیار مهم دانست و گفت: باید با همکاری بین مردم و حوزه سلامت و همچنین استفاده از ظرفیت رسانه‌ها در بالا بردن سواد سلامت مردم شاهد تحقق شعار «پیشگیری بهتر از درمان است» باشیم.

 شریفی افزود: معاونت اجتماعی وزارت بهداشت در صدد جلب مشارکت مردم و بخش خصوصی است تا از این طریق در مهار عوامل اجتماعی تاثیرگذار بر سلامت و تحقق شعار پیشگیری بهتر از درمان ایفای نقش نماید .

 مدیریت شبکه بهداشت و درمان مشگین‌شهر بیان کرد: متاسفانه سالانه بالای ۲۰ هزار نفر از هموطنانمان در تصادفات جاده‌ای جان خود را  از دست می‌دهند که در استان اردبیل هم شاهد حوادث ناگوار جاده‌ای به‌دلیل عدم رعایت نکات رانندگی و همچنین غیر استاندارد بودن جاده‌ها هستیم.

وی آموزش بهداشت و بالا بردن سواد سلامت را از اولویت‌های این حوزه دانست و گفت: در مناطق روستایی  دسترسی نقاط محروم به خدمات تیم سلامت موجب ارتقاء پرشتاب شاخص‎های بهداشتی شده است.

شریفی با اشاره به  برنامه پزشک خانواده در روستاها بیان کرد: با اجرای برنامه پزشک خانواده و نظام ارجاع،تیم سلامت در مراکز خدمات جامع سلامت مستقر شده و در کنار ارائه خدمات بهداشتی و درمانی در مرکز، هفته‌ای یک تا دوبار به روستاهای تحت پوشش خود سرکشی و در محل روستا به ارائه خدمات بهداشتی،درمانی و مراقبتی می‌پردازند.

وی در خصوص مدیریت پسماند شهری نیز بیان داشت: با فعال نمودن کمیته مدیریت پسماندهای پزشکی شهرستان ب‌صورت ویژه از دو سال گذشته با همکاری ادارات ذیربط، علاوه بر تفکیک زباله‌های عفونی از غیر عفونی در مراکز بهداشتی شهرستان،کلیه مطب‌ها و کلینیک‌های بخش خصوصی شهرستان موظف به عقد قرارداد با بیمارستان ولیعصر جهت تحویل زباله‌های عفونی خود به واحد امحای زباله بیمارستان شده‌اند و در صورت عدم اجرا در بازدیدهای دوره ای و گشت مشترک،پروانه واحد تمدید نخواهد شد.

مدیر شبکه بهداشت ودرمان شهرستان مشگین‌شهر درخصوص جمع‌آوری بهداشتی زباله شهرستان، شبکه بهداشت و درمان نقش نظارتی داشته و این موضوع را در شورای سلامت و امنیت غذایی شهرستان مطرح نموده و در حال پیگیری می‌باشیم.

شریفی با تاکید بر اینکه در حوزه بهداشت مردم و جامعه با کسی تعارف نداریم، گفت: برخی از مسائل و مشکلات بهداشت محیطی شهرستان از جمله جمع‌آوری بهداشتی زباله سطح شهر، فاضلاب شهری، کشتارگاه و محل دفن زباله به جد در حال پیگیری بوده ولی در این خصوص  مشارکت جدی مردمی و تامین اعتبارات مالی مورد نیاز ارگان‌های ذیربط می‌تواند در رفع معضلات بهداشتی شهرستان موثر باشد.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار