آیا فضای مجازی در خدمت انتخابات سال ۱۴۰۰ نیز خواهد بود؟!

سکوت یا انکار ۱۶ سال خدمت ؟!

خنجر سمی برگلوی سلطان؛دست اندازی به عروس کوه های ایران به بهانه توسعه گردشگری

کمبربند طلایی ؛ توسعه یا تخریب

تنهایی ساوالان

نباید سیاست بازی را با سیاست گذاری یکی بدانیم /باید ناز سرمایه گذار را کشید

سی و چهارمین اجلاس شورای عالی استانها برگزار می شود

استان اردبیل نیز در ردیف استان‌های با شیوع بالا و قرمز قرار گرفته است.

وجود ۲۴۰۰ رقبه کشاورزی در استان اردبیل/ حمایت از سرمایه‌گذاری در املاک موقوفه

ایران صاحب بزرگ‌ترین بانک خون بندناف در خاورمیانه است

تاسیس شعبه جهاد دانشگاهی در شهرستان مشکین شهر

افزایش آگاهی خانواده‌ها لازمه حل آسیب‌های اجتماعی است

کد خبر: 27709 | تاریخ انتشار: 9:11:14 - دوشنبه 13 آبان 1398 | بدون نظر | |

شهردار مشگین شهر در نشست خبری:  

بزودی عملیات  اجرایی ساختمان جدید شهرداری آغاز می‌شود

 ایلقارنیوز: شهردار مشکین شهر در نشست خبری با اشاره به  لزوم انتقال ساختمان شهرداری از مرکز شهر گفت :  ۶۵۰۰ متر مربع برای احداث ساختمان جدید شهرداری در نزدیک شهرک مکان شهر در نظر گرفته شده  است

وی افزود : طراحی ساختمان جدید بر مبنای شهرداری درجه ۱۱و چشم انداز ۲۰ ساله طراحی و ۳۰ درصد اعتبار اولیه  با فروش املاک شهرداری تصویب شده است ومراحل اولیه ساختمان کارشناسی شده و استارت ساخت آن در ابتدای سال ۹۹ زده خواهد شد.

رحمت انوری آذر با اشاره به لزوم درآمد پایدار برای شهرداری از شروع مطالعات کارشناسی جهت ایجاد دریاچه مصنوعی خبرداده و گفت : قرارداد مطالعه احداث دریاچه مصنوعی مشگین شهر بسته شده و تاکنون اقدامات مثبتی در این راستا انجام شده است ومنتظر نتیجه آزمایش مکانیک خاک هستیم تا مراحل بعدی را اجرا کنیم و احداث دریاچه مشگین شهرباعث توسعه گردشگری شهر و ایجاد درآمد پایدار برای شهرداری خواهد بود.

 وی در رابطه با پروژه پیاده راه خیابان امام گفت :  در بحث پیاده راه حدفاصل میدان امام تا میدان آزادی، باید اعلام کنیم که اعتبار این پروژه از محل باز آفرینی در سال ٩۶ به مبلغ ۲۲۵۰۰۰۰۰۰۰ تومان تامین شده است و تمامی مصالح لازم برای پروژه پیاده راه خریداری شده و آماده است و در این خصوص هیچ مشکلی وجود ندارد

انوری آذر در رابطه با علت توقف پروژه پیاده راه امام گفت :  در توقف و کندی پروژه پیاده راه نه کارفرما مقصر است و نه پیمانکار و ناظر، عمده ترین مشکل موجود بر سر راه اجرای این پروژه، تیرهای برق موجود در مسیر است که چندین مورد با مسئولان اداره برق رایزنی‌هایی انجام شده اما  اداره برق تا به امروز کوتاهی کرده است.

 وی افزود : کل هزینه پروژه انتقال برق۷۵۰ میلیون تومان می باشد متاسفانه اداره برق هزینه را نقداً می خواهد که این از نظر شهرداری مقدور نیست و با ورود فرماندار محترم ، مسئولان اداره برق قول همکاری داده اند و مشکل بوجود امده چند روز آینده حل خواهد شد.

شهردار مشکین شهر در خصوص آسفالت ریزی معابر گفت :  آسفالت ریزی در مقایسه با سالهای ۹۶ (۹۰۰۰ تن)، ۹۷ (۱۲۰۰۰ تن) و ۹۸ تا آخر شهریور امسال بدون احتساب مهر ماه به میزان ٩۵٠٠ تن انجام گرفته و با قیر موجود در کارخانه آسفالت، امکان افزایش این حجم به ١۵ هزار تن تا پایان فصل کاری وجود دارد و در طول سال ۹۸  حدود ٢٠٠ کوچه از این آسفالت‌ها بهره مند شده اند.

انوری آذر گفت :۸۰ درصد قیر مورد استفاده توسط خود شهرداری خریداری شده و ۲۰ درصد از طرح باز آفرینی تامین گردیده است البته در مقایسه با سالهای قبل مشکل گرانی و هزینه‌ای را نیز باید لحاظ کرد!

شهردار مشکین شهر در رابطه با فعالیت های انجام گرفته در بخش زیباسازی شهری گفت : در بحث زیباسازی شهر، فعالیت‌های چشمگیری انجام داده‌ایم از جمله تابلوهای راهنمای شهری، تندیس‌های مختلف برای میادین و ورودی‌های شهر سفارش داده ایم که در دست ساخت هستند  در بحث ساخت و ساماندهی تابلوها، شرکتی در اصفهان  برنده مزایده سامانه ای شد و همچنین بازسازی پارک شهر و پارک شهریار در دستور کار قرار دارد.

بهسازی بلوار روبروی استادیوم بطرف بنی هاشم و ساماندهی مسیر سیلاب کوچه ارتش و نهضت تا خیابان ۱۷شهریور با هزینه ۵۰۰میلیون تومان در حال اجراست.

 وی گفت :  در بحث مطالبات شهرداری باید عرض کنم که خوشبختانه در پرداخت حقوق پرسنل و کارکنان شهرداری هیچ کوتاهی انجام نشده و بصورت منظم حقوق و مزایای همکاران پرداخت می‌گرددو  جهت تشویق پاکبانان عزیز و زحمتکش با هزینه شهرداری عده ای را به مشهد مقدس فرستادیم و عده ای به کربلا اعزام شده اند.

شهردار مشکین شهر گفت :   از بابت حفاری‌های انجام گرفته و تخریب آسفالت توسط امور آب و فاضلاب تاکنون ریالی از انها نگرفته‌ایم و مطالبات زیادی داریم.

وی گفت : مصوبه‌ای برای اجاره ۵ دستگاه ماشین مکانیزه به مبلغ ۳۵۰ میلیون تومان برای تنظیف شهر صادر شده است و این در حالی است که ماهانه برای نگهداری ماشین آلات شهرداری مبلغ ۶۵۰ میلیون تومان هزینه می‌شود. بزودی این ماشین ها در خدمت شهرداری قرار می گیرد

انوری آذر افزود :  در فاز دوم اقدامات که در سال ٩٩ اجرا خواهد شد، کلیه عملیات شست و شو و نظافت و رسیدگی به فضای سبز برون سپاری و به بخش خصوصی واگذار خواهد شد.

وی گفت :  در بحث حوزه ترافیکی، در سه مسیر گردشگری و داخل شهر مشکل داریم به همین منظور در این مورد تصمیم به انجام مطالعات تخصصی برای بهبود وضعیت ترافیک این مسیرها داریم

شهردار مشکین شهر با اشاره به اینکه طرح جامع شهری بعد از اربعین به شورای عالی شهرسازی می رود و در سال ۹۸ بسته خواهد شد گفت :  در خصوص خیابان ۲۰ متری شهید افقهی با مالکین به توافق نهایی دست پیدا کرده ایم و انشاالله به زودی مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت

رحمت انوری آذر گفت :  اصلی‌ترین هدفم همیشه این بوده که برای برنامه‌های بلند مدت فکر کنم تعاملات با شورای شهر باعث خواهد شد که به توسعه شهر کمک شود

وی افزود : ثبات مدیریت باعث توسعه شهر می‌شود و می‌تواند به درآمدهای پایدار منجر شود، شهردارانی موفق بوده اند که حدود ۵ الی ۱۰ سال متوالی شهردار بوده اند از بدو ورود بنده به شهرداری، کلیه خریدها و پروژه‌ها از طریق سامانه در اختیار اهل تخصص و فن در نقاط مختلف کشور قرار می‌گیرد تا با این کار جلوی سوء استفاده‌های احتمالی گرفته شود.و استعلامات دستی جمع آوری شده است و از طریق سامانه انجام می گیرد

وضعیت خیابان چهل و پنج متری جنب دادگستری، هنوز مبهم است و درحال تلاش برای بازگشایی آن هستیم. از رسانه ها اجازه می خواهم فرصت دهند تا هفته آینده درمورد آن توضیح دهم و برخی از دست فروشان خیابان امام که فعالیت آنها موجب بروز نارضایتی راننده ها و عابرین شده است، از طریق مراجع قضایی ساماندهی خواهند شد

مهندس رحمت انوری آذر  از تلاش ها و پیگیری های مجدانه دکتر صمدی فرماندار شهرستان و همچنین همراهی و تعامل سازنده اعضای شورای اسلامی شهر در توسعه عمرانی و پیشبرد طرحها و پروژه های شهری قدردانی نمود.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار