افزایش بیماران کرونایی در مشگین‌شهر نگران کننده است

وجود ۲۴۰۰ رقبه کشاورزی در استان اردبیل/ حمایت از سرمایه‌گذاری در املاک موقوفه

تاسیس شعبه جهاد دانشگاهی در شهرستان مشکین شهر

افزایش آگاهی خانواده‌ها لازمه حل آسیب‌های اجتماعی است

مطالبه گری در حقوق عامه، وجه مشترک دادگستری و خبرنگاران است

افزایش ۱۲ درصدی اعتبارات مشگین‌شهر

افتتاح ۳ فضای آموزشی جدید در سال ۹۹ / تعداد ۲۳ واحد آموزشی فرسوده شهری داریم

مشارکت ۶۵ درصدی مردم مشکین شهر در انتخابات + لیست آرا

بازرگانی ماشین آلات تولیدی – صنعتی طهماسبی

بزودی عملیات  اجرایی ساختمان جدید شهرداری آغاز می‌شود

 متاسفانه سالهاست اوقاف مشکین شهر در حد یک دفتر مانده و هنوز تبدیل به اداره نشده است

انحطاط و رذایل اخلاقی تا کی وکجا /آیا حد سقفی وجود دارد؟؟

کد خبر: 27819 | تاریخ انتشار: ۱۶:۳۲:۴۷ - سه شنبه ۷ مرداد ۱۳۹۹ | بدون نظر | |

فرمانده انتظامی استان اردبیل گفت:

کشف بیش از یک تن مواد مخدر در اردبیل طی ۴ ماهه امسال

فرمانده انتظامی استان اردبیل گفت: بیش از یک تن مواد مخدر در استان اردبیل طی ۴ ماهه امسال کشف شد که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل، افزایش ۷ درصدی را نشان می‌دهد.

وی افزود: بیشترین کشفیات مواد مخدر مربوط به تریاک با ۶۵۶ کیلو و ۷۶۲ گرم بوده و طی این مدت ۲ هزار و ۷۲۰ قاچاقچی، سوداگر مرگ و معتاد دستگیر و جمع آوری شده‌اند که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل که آمار دستگیرشدگان ۲ هزار و ۸۴۸ نفر است، کاهش ۴ درصدی دارد.

فرمانده انتظامی استان اردبیل ادامه داد: ۱۱ باند تهیه و توزیع مواد مخدر منهدم، ۱۰۸ دستگاه خودروی مورد استفاده قاچاقچیان توقیف و ۲ هزار و ۴۲۵ پرونده قضایی نیز طی این مدت تشکیل شده است.

حسینی مواد مخدر را معضل بزرگ اجتماعی و تهدید کننده جدی امنیت و آرامش جامعه دانست و بیان کرد: ناجا در خط مقدم مبارزه با مواد مخدر قرار داشته و در مسیر مبارزه با امپراتور نامریی مواد افیونی، هزینه‌های مالی و جانی بسیاری متوجه این نیروی مردمی شده و روزی نیست که نیروی انتظامی در راه مبارزه با این پدیده شوم اجتماعی شهدای گرانقدر را تقدیم انقلاب و اهداف مقدس آن نکند.

نقش بازدارنده خانواده در گرایش جوانان به مواد مخدر

وی با بیان اینکه دشمنان ما از تولید و تبلیغ مواد مخدر و شیوع آن در جامعه هدفی جز آلوده کردن جوانان از جمله قشر دانشجویان و گرفتار کردن آنان در بلای خانمان‌سوز اعتیاد را دنبال نمی‌کنند، افزود: اکثر جرایمی که در جامعه توسط مجرمان روی می‌دهد به طور مستقیم یا غیرمستقیم با مواد مخدر در ارتباط بوده که در این میان نقش و جایگاه خانواده به عنوان نخستین بازدارنده در گرایش جوانان به سمت مواد مخدر مهم و اثرگذار است.

فرمانده انتظامی استان اردبیل با اشاره به اجرای هدفمند و اثربخش طرح های مبارزه با قاچاقچیان مواد مخدر و سوداگران مرگ با محوریت پاک‌سازی نقاط آلوده و جرم‌خیز، برخورد با خرده‌فروشان و توزیع‌کنندگان و عناصر اصلی قاچاق مواد افیونی، گفت: کارشناسان انتظامی با جدیت برنامه‌های آگاه‌سازی و آموزشی در حوزه پیشگیری و مقابله با اعتیاد را پیگیری می‌کنند تا بیش از پیش در مسیر مصون‌سازی جامعه از آسیب‌ها و تهدیدات مواد مخدر اقدام شود.

حسینی با تأکید براینکه مبارزه هدفمند با موادمخدر و ریشه کنی بلای خانمان‌سوز اعتیاد مستلزم احساس مسؤولیت جمعی، مشارکت اجتماعی و اقدام مؤثر و هدفمند در حوزه‌های فرهنگی و آموزشی است، تصریح کرد: پایین آمدن سن اعتیاد تهدیدی جدی برای سلامت جامعه و فروپاشی کانون گرم خانواده بوده و بستر را برای بروز جرایم و آسیب‌های اجتماعی فراهم می‌کند.

وی در خاتمه با قدردانی از مشارکت و همدلی مردم با پلیس در اجرای موفق طرح‌های انتظامی، گفت: تلفن ۱۱۰ و ۱۳۰ پلیس به صورت شبانه‌روزی آماده دریافت گزارش‌های مردمی در رابطه با فعالیت‌های مجرمانه قاچاقچیان مواد مخدر است.

-انتهای پیام/فارس

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار