آیا فضای مجازی در خدمت انتخابات سال ۱۴۰۰ نیز خواهد بود؟!

دستگیری برگزارکنندگان نزاع سگها

سکوت یا انکار ۱۶ سال خدمت ؟!

خنجر سمی برگلوی سلطان؛دست اندازی به عروس کوه های ایران به بهانه توسعه گردشگری

کمبربند طلایی ؛ توسعه یا تخریب

تنهایی ساوالان

نباید سیاست بازی را با سیاست گذاری یکی بدانیم /باید ناز سرمایه گذار را کشید

سی و چهارمین اجلاس شورای عالی استانها برگزار می شود

افزایش بیماران کرونایی در مشگین‌شهر نگران کننده است

تاسیس شعبه جهاد دانشگاهی در شهرستان مشکین شهر

کشف بیش از یک تن مواد مخدر در اردبیل طی ۴ ماهه امسال

«سرپرست پزشکی قانونی مشگین شهر» بر اثر سقوط پاراگلایدر درگذشت

کد خبر: 27822 | تاریخ انتشار: 16:36:02 - سه‌شنبه 7 مرداد 1399 | بدون نظر | |

معان سیاسی و امنیتی فرماندار مشگین شهر:

افزایش آگاهی خانواده‌ها لازمه حل آسیب‌های اجتماعی است

ایلقار نیوز: ولی قاسمی در جلسه کارگروه اجتماعی و فرهنگی با تشریح وضعیت آماری شهرستان در حوزه آسیب‌ها و ناهنجاری‌های اجتماعی عنوان کرد: تدوین برنامه‌های کاربردی و اجرایی با حضور متخصصان رشته‌های روان شناسی و اجتماعی و افزایش آگاهی خانواده‌ها و نسل جوان و آسیب‌های اجتماعی نوظهور از ضروریات اصلی برای مقابله با آسیب‌ها و کاهش ناهنجاری‌ها در جامعه است.

وی در ادامه با تاکید بر انجام وظایف ذاتی ادارات فرهنگی در ریشه‌یابی علل و عوامل افزایش آمار آسیب‌های اجتماعی گفت: استخراج آمار مربوط به ناهنجاری‌های اجتماعی و ارائه برنامه‌ها و راهکارهای عملی در کاهش آسیب‌های اجتماعی در سال‌جاری باید با جدیت توسط نهادهای فرهنگی مرتبط پیگیری و عملیاتی شود.

معاون سیاسی و امنیتی فرماندار مشگین شهر تولید محتوای فرهنگی و رسانه‌ای در رابطه با انواع آسیب‌های اجتماعی را در بستر فضای مجازی مهم خواند و افزود: کارشناسان و عالمان اجتماعی باید رویکرد تولید محتوا با هدف تغییر نگرش اجتماعی و استفاده از یافته‌های پژوهشی و تحکیم پایه‌های اعتقادی را انجام دهند.

قاسمی افزود: از نظرات کارشناسان این رشته استقبال می‌کنیم و حتماً تحقیقات و راهکارهایی که در این مورد ارائه خواهند داد در کاهش آسیب‌های اجتماعی مؤثر خواهد بود.

وی افزایش آگاهی خانواده‌ها در کاهش آسیب‌های اجتماعی را بسیار مهم ارزیابی کرد و اظهار داشت: تولید محتوا و فراهم کردن بستری فرهنگی در مورد این موضوع سبب آگاهی خانواده‌ها می‌شود و افزایش آگاهی خانواده‌ها موجب حل بسیاری از مشکلات در حوزه آسیب‌های اجتماعی است که در این میان وظیفه ادارات فرهنگی در حمایت از طرح‌های عملی کارشناسان و فعالین حوزه فرهنگی بسیار مهم است و باید بیش از پیش در این زمینه حضور پیدا کنند.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار