احداث ۲۵۲ سایت جدید ارتباطی در راستای بهبود شرایط پوشش آنتن‌دهی و اینترنت

اولین رویداد «صدرا »در دانشگاه آزاد اردبیل برگزار شد

مردان مومن بر سر عهدی که با خدا بسته اند صادقانه ایستادند

تلاش خالصانه رئیسی برآمده از سیره و منش انقلابی بود

یکصدو سی و یکمین شماره دوهفته نامه ایلقار منتشر شد

ابراهیم فهیمی منتخب مردم پارس آباد در دور دوم انتخابات

پل معلق سرعین حضور گردشگران را دو چندان خواهد کرد

نقش آفرینی کانون های مساجد در جبهه فرهنگی بسیار مهم است

دکتر بابک نونهال

دکتر نونهال دادستان مشکین،برای مردم امیدآفرین و برای مجرمان و عناصر مخل نظم و امنیت عمومی رعب آور و وحشت انگیز

لزوم همکاری نهادهای دولتی و بخش خصوصی برای توسعه گردشگری اردبیل

احداث بزرگترین مزرعه پرورش ماهی اردبیل در مشگین شهر

زنی که شوهرسابقش را کشته بود دستگیر شد

کد خبر: 34057 | تاریخ انتشار: ۱۸:۳۶:۲۴ - سه شنبه ۱۹ بهمن ۱۴۰۰ | بدون نظر | |

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اردبیل:

تزریق دز سوم واکسن کرونا ضروری شد و میزان استفاده از ماسک در مشگین شهر ۲۰ درصد است

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اردبیل گفت: سویه اومیکرون شبیه سرماخوردگی بوده و قدرت سرایت و میزان مراجعات سرپایی در این بیماری بیشتر است و تزریق دز سوم واکسن تا ۹۰ درصد از این بیماری پیشگیری می‌کند.

علی محمدیان
علی محمدیان امشب در جلسه ستاد مدیریت و کنترل کرونای مشگین شهر که در سالن جلسات فرمانداری این شهرستان برگزار شد، اظهار کرد: سویه اومیکرون شبیه سرماخوردگی بوده و قدرت سرایت و میزان مراجعات سرپایی در این بیماری بیشتر است و ۲۰ درصد کودکان را درگیر می‌کند.
وی ضمن تاکید بر مقدم بودن اصل پیشگیری و بهداشت بر درمان افزود: در بحث بهداشتی رعایت دستورالعمل‌ها و واکسیناسیون مهم بوده و مهم‌ترین مساله در حوزه درمان، مدیریت بیماران سرپایی، تامین دارو، تجهیزات پزشکی و نیروی انسانی است و تزریق دز سوم واکسن تا ۹۰ درصد از این بیماری پیشگیری می‌کند.
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اردبیل با اشاره به شیوع بیماری کرونا در طی دو سال گذشته و تجربیات تلخ و شیرین این بیماری در کشور و استان بیان کرد: در اوایل شیوع این بیماری مشکلات متعددی در حوزه سلامت جهت مقابله با این بیماری وجود داشت که با تکیه بر جوانان دانشمند ایرانی و نگاه به داخل، توانستیم در زمینه تولید واکسن، تجهیزات پزشکی، ونتیلاتور، کیت‌های تشخیصی و سایر وسایل مورد نیاز توانمند شویم.
وی از مسؤولان شهرستان خواست به صورت جهادی و دلسوزانه وارد میدان شده و در ایجاد حساسیت بیشتر در این شهرستان تلاش کنند.
محمدیان ضمن تجلیل از خدمات و زحمات مدافعان سلامت تصریح کرد: کارکنان بهداشتی و درمانی با حداقل امکانات و حتی با وجود ابتلا به کرونا در طول دو سال گذشته، همچنان با دبسوزی ارائه خدمات کردند که لازم است از تلاش‌های شبانه‌روزی این عزیزان قدردانی کنیم.
میزان استفاده از ماسک در مشگین شهر ۲۰ درصد است


وی با اشاره به وضعیت قرمز شهرستان مشگین شهر بیان داشت: یکی از علل مهم این وضعیت، عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی است، متاسفانه میزان استفاده از ماسک در این شهرستان حدود ۲۰ درصد است.
محمدیان ادامه داد: میزان رعایت پروتکل های بهداشتی در بین اصناف و مراکز خدمت‌رسان پایین بوده و فضاسازی و حساسیت‌زایی مناسب در این شهرستان به نحو مناسب مشاهده نمی‌شود، نباید سلامت جامعه را با عقاید شخصی و نگرش متعصبانه و اشتباه عده‌ای به خطر انداخت و حتما هم ارائه‌دهندگان خدمت و هم گیرندگان خدمت، دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت کنند.
تالارها و غذاخوری‌ها با ۳۰ درصد ظرفیت فعالیت خواهند کرد
وی  تاکید کرد: با توجه به وضعیت قرمز شهرستان باید اماکن خدمت‌رسان و پرتجمع مثل تالارها و غذاخوری‌ها و استخرها و … با ۳۰ درصد ظرفیت فعالیت کنند و در واکسیناسیون متولیان این مراکز بیشتر دقت شود.
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اردبیل فعالیت مراکز بهداشتی تا ساعت ۱۲ شب برای مراجعه بیماران سرپایی را از جمله اقدامات مهم در این شهرستان دانست و تصریح کرد: داروخانه‌های غیرشبانه روزی به مدت دو هفته تا ۱۲ شب و همچنین در روزهای تعطیل فعالیت خواهند داشت.
متخصص طب اورژانس در بیمارستان مشگین شهر مستقر می‌شود

بیمارستان مشگین شهر
تامین نیروی انسانی از قبیل پزشک، پرستار، نیروهای خدماتی، تجهیز بخش ICU بیمارستان ظرف چند روز آینده، پرداخت کارانه کادر درمان و بهداشت از جمله مواردی بود که سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اردبیل در خصوص آن گزارشی ارائه داد و گفت: یک نفر پزشک متخصص طب اورژانس نیز در شرف هماهنگی بوده و اورژانس بیمارستان نیز جهت ارائه خدمات مطلوب، دوپزشکه خواهد شد.
محمدیان بر ضرورت استفاده از ظرفیت خیرین سلامت تاکید کرده و افزود: باید موارد مهم در حوزه سلامت شهرستان اولویت‌بندی شده و از خیرین سلامت نیز در تجهیز و تکمیل کمبودهای مربوط به بهداشت و درمان شهرستان بهره جست.
وی از ایجاد اختلال چند ساعته در خدمت‌رسانی به بیماران در روز جمعه گذشته از مردم شهرستان عذرخواهی کرده گفت: ما خودمان را خدمتگزار مردم می‌دانیم و در مقابل کوتاهی‌ها و کمبودها، از مردم عزیز عذرخواهی می‌کنیم.
در این جلسه سرپرست فرمانداری شهرستان مشگین شهر ضمن تجلیل از مدافعان سلامت و مجموعه دانشگاه گزارشی از اقدامات و فعالیت‌های انجام شده در جهت مقابله با بیماری کرونا در این شهرستان ارائه داد.

اایلقار نیوز/ مهدی انوری آذر

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار