برخی ها بخاطر اظهارات غلط و آمار نادرست باید از مردم عذرخواهی کنند

تمامی دستگاه‌های اجرایی اردبیل آماده میزبانی از مسافران هستند

افزایش ساعات کاری مراکز تعویض پلاک در اردبیل

مشارکت ۱۲۰ پزشک در طرح ارجاع بیمه سلامت اردبیل/ ۱۸۷ هزار نفر تحت پوشش بیمه سلامت قرار دارند

توسعه فضای سبز اردبیل نیازمند همت اساسی است

انتصاب ایرج بیگدلو به عنوان سرپرست فرمانداری مشگین شهر

تشریح اقدامات و عملکرد اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان مشگین شهر در سال ۱۴۰۰

بیش از ۳۰۰۰ برنامه برای برگزاری راهپیمایی ۲۲ بهمن، در اردبیل برگزار می شود

آغاز واکسیناسیون کودکان ۹ سال به بالا از امروز همزمان با سراسر کشور در استان اردبیل

بازگشت ۴۰ هکتار از اراضی ملی مشگین‌شهر به بیت‌المال

توسعه بزرگراهی اردبیل؛ از عقب‌ماندگی ۵۰ درصدی تا تاکید رئیس جمهور بر تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام

💥سهم مشکین شهر از استخدام دستگاه های اجرایی

کد خبر: 35754 | تاریخ انتشار: 17:39:02 - یکشنبه 2 مرداد 1401 | بدون نظر | |

مصاحبه اختصاصی با شهردار مشکین شهر :

نگاهی به عملکرد شهرداری و شورای اسلامی مشگین شهر در ۹ ماهه گذشته

ایلقار نیوز : در جهان امروز شهرها در زندگی بشری ابعاد گسترده و پیچیده ای یافته اند، از یکسو به جهت روح خاص کالبدی ، جلوه هزاران سال تلاش و تکاپوی انسان در ابعاد فرهنگی ، هنری ، معماری ، اقتصادی و اجتماعیند و با موجودیت خود در نقش تنظیم کننده روابط عینی اجتماعی شهروندان و اثر گذاری بر زمینه های فکری و رفتاری آنان ، دارای نقش متفاوتی نسبت به گذشته هستند ، از سوی دیگر در دهه های اخیر بارشد فناوری های جدید شیوه زندگی شهری به نظام غالب زیستی جهان تبدیل و به عبارت دیگر، فعالیت های معیشتی و اقتصادی بصورتی روزافزون خصلتی شهری به خود گرفته است. نهاد شهرداری از نظر حوزه وظایف، عملکرد و محدوده خدمات در سطح جهان تعریف و مفهوم متفاوتی دارد که تشریح و تبیین این موضوع دراین مجال نمی گنجد .بنابراین با در نظر گرفتن این مقدمه شهرداری ماهیتاً سازمانی است که باشهر ، جمعیت ، محدوده تعریف شده و وظایف مرتبط با آن مفهوم می باید ، و از شهرهای کوچک تا بزرگ را که معمولاً توسط یک شهردار و شورای شهر اداره می شود دربرمی گیرد.

هم اکنون شهرداری مشگین شهر در مساحتی در حدود ۱۱۳۷هکتار  با جمعیتی در حدود ۶۹۰۰۰ نفر در شمال غرب  استان اردبیل با تعامل سازنده  با اعضای شورای اسلامی شهر توانسته  ضمن انجام وظایف قانونی و روزمره خود و تدوین بودجه ۱۰۰ میلیارد تومانی و تعریف پروژه های مهم و اساسی در حوزه مدیریت شهری و پرداخت به موقع حقوق و مزایای پرسنل شریف شهرداری نسبت به ارائه خدمات در حوزه های عمرانی ، شهرسازی ،خدمات شهری ، فرهنگی و اجتماعی و مدیریت حمل و نقل و ترافیک اقدامات شایسته ای را انجام دهد. لذا اینجانب فرصت را مغتنم شمرده و عملکرد مجموعه شهرداری را در دو بخش جهت اطلاع و آگاهی افکار عمومی ارائه می نماید . چرا که اعتقاد داریم مشارکت شهروندان که در حقیقت صاحبان اصلی شهر هستند در عمران و آبادانی شهر اصلی است غیرقابل انکار و برهمین اساس مجموعه خدمت گزاران در شهرداری و شورای اسلامی مشگین شهر امید آن را دارد با تلاش و همت مضاعف و حمایت مسئولان و همکاری شهروندان بتوانند در مسیرمهم عمران و آبادانی و توسعه متوازن شهرموفق باشند.

  علی مسیب زاده ـ شهردار مشگین شهر

 

س: جناب آقای شهردار ضمن تشکر از جنابعالی  به جهت اختصاص وقت برای مصاحبه با نشریه ایلقار  و تبریک هفته شهرداریها به عنوان اولین سوال لطفاً در خصوص کلیات بودجه ۱۴۰۰ و بودجه شهرداری در سال ۱۴۰۱ توضیحات مختصری بفرمایید؟

ج: ضمن قدردانی از شما مدیر مسئول محترم نشریه ایلقار به اطلاع می رساند بودجه مصوب شهرداری در سال ۱۴۰۰ برابر با ۷۵ میلیارد تومان بوده که تحقق یافته بودجه مذکور تا آبان ماه همان سال برابر با ۹/۱۸ میلیارد تومان معادل ۲۵ درصد بوده و از زمان تصدی اینجانب بودجه سال ۱۴۰۰ یعنی در ۵ ماه بعداز آبان ماه همان سال برابر ۵۷درصد کل بودجه ۱۴۰۰می باشد که نتیجه آن پرداخت به موقع حقوق و مطالبات کارکنان ، حق بیمه و مطالبات پیمانکاران بوده و در ادامه بودجه سال ۱۴۰۱ با ۱۰۰میلیارد تومان و۱۳۵ پروژه به تفکیک ۶۵ درصد عمرانی و ۳۵ درصد جاری تنظیم شده که تابحال ۱۵ میلیارد یعنی برابر با ۱۷% محقق شده است . از نکات بارز بودجه سال ۱۴۰۱ تعریف پروژه های سرمایه گذاری و مشارکتی به شرح ذیل با ۱۶۰ میلیارد تومان می باشد.

۱ـ احداث پایانه صادراتی میوه و تره بار.

۲ـ احداث پایانه مسافربری .

۳ـ تکمیل پروژه الماس شرق (پارلاق).

۴ـ احداث شهربازی مسقف در پارک جنگلی .

۵ـ احداث پارک اقامتی و گردشگری در زمین های مشرف به بزرگترین پل معلق در ایران .

۶ـ احداث فرهنگسرا ، خانه آموزش و موزه شهر .

۷ـ احداث ساختمان جدید شهرداری مشگین شهر .

۸ـ احداث مجموعه تجاری با پارکینگ در محل ساختمان فعلی شهرداری. 

۹ـ نمایشگاه بین المللی با مشارکت سازمان همیاری شهرداری .

در ادامه پروژه های مهم و اولویت داردر بودجه سال ۱۴۰۱ به شرح ذیل تدوین شده است :

۱ـ احداث کمربندی ۴۵ متری بلوار امین (اتصال بلوار شهید بنی هاشم به میدان دادگستری رفع معضل ترافیک).

۲ـ احداث ساختمان جدید شهرداری در پارک شهر و بهسازی کامل پارک شهر .

۳ـ ساماندی ورودیهای شهر (میدان بسیج و بلوار شهید بنی هاشم از سمت اهر و تبریز .

۴ـ ساماندهی رودخانه خیاوچایی و نوشین دره سی .

۵ـ تکمیل ساختمان مدیریت بحران و ایستگاه دوم آتش نشانی .

۶ـ تکمیل خایابان افقهی و بازگشایی آن بعد از بیست سال .

۷ـ عملیات جدول گذاری و آسفالت معابر محلات حاشیه نشین و سکونتگاههای غیررسمی محلات ۱۳گانه شهری.

۸ـ مطالعه ، احداث و تکمیل کانال های دفع آبهای سطحی و سیلاب های چهارگانه شهری دارای مطالعات (حسنعلی دره سی، حوزه زینبیه، چایپاره، حدفاصل میدان امام حسین تا جانبازان).

۹ـ نصب المان از مفاخر ملی و شخصیت های علمی ، فرهنگی و دینی ازجمله سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی .

س: با توجه به اینکه اجرای سریع برخی از پروژه های مدیریت شهری در سالهای اخیردر سطح کشور با مشارکت و سرمایه گذاری بخش خصوص در حال اجرا است لطفاً برنامه شهرداری مشگین شهر دراین خصوص را تشریح بفرمایید؟

ج: سوال بسیار مناسبی مطرح کردید . مجموعه شهرداری و اعضای شورای اسلامی  مشگین شهر با مطالعات انجام یافته  و باهدف  رشد و توسعه متوازن شهر و بادر نظر گرفتن آمار رو به رشد جمعیت وتدوین بودجه ۱۰۰میلیاردی و نگاه به آینده پروژه های ذیل را برای سرمایه گذاری تدوین نموده است و امید آن را دارد تا با حمایت قانونی و مشروع از سرمایه گذاران محترم بتواند در اجرای این پروژه های مهم و اساسی توسعه همه جانبه شهر را رقم بزند . 

۱ـ احداث پایانه صادراتی میوه و تره بار.

۲ـ احداث پایانه مسافربری .

۳ـ تکمیل پروژه الماس شرق (پارلاق).

۴ـ احداث شهربازی مسقف در پارک جنگلی .

۵ـ احداث پارک اقامتی و گردشگری در زمین های مشرف به بزرگترین پل معلق در ایران .

۶ـ احداث فرهنگسرا ، خانه آموزش و موزه شهر .

۷ـ احداث ساختمان جدید شهرداری مشگین شهر .

۸ـ احداث مجموعه تجاری با پارکینگ در محل ساختمان فعلی شهرداری. 

س: آقای شهردار لطفاً در رابطه با پروژه عمرانی اجرا شده در مشگین شهر در فصل کاری اگرتوضیحی دارید بفرمایید؟

ج: برنامه تولید بیش از ۳۵ هزار تن آسفالت گرم  و فراهم نمودن تمهیدات اجرایی لازم و تأمین مصالح پای کار درراستای ارتقاء سقف تولید کارخانه آسفالت شهرداری مشگین شهر و آسفالت بیش از ۱۸۰۰۰۰ مترمربع از معابرشهری که تا بحال بیش از ۴۰درصد این اهداف محقق شده گردیده است و بالغ بر ۱۲۰۰ تن قیر به ارزش ۱۳ میلیارد تومان خریداری و درکارخانه آسالت دپو شده است. در ادامه ، پروژه های عمرانی شهرداری  با ۴ اکیپ آسفالت ریزی  و ۶ اکیپ پیمانکاری عملیات جدول گذاری و کانال کشی  در مناطق مختلف شهری در حال انجام و اجرا می باشد. همچنین ساماندهی پروژه کهنه قلعه مشگین شهر که از بناهای تاریخی و باستانی می باشد با هدف جلب و جذب گردشگران داخلی و خارجی در دست اقدام می باشد. 

س: عملکرد شهرداری مشگین شهر در حوزه خدمات شهری و فضای سبز را چگونه ارزیابی می کنید؟    

ج:  شهرداری مشگین شهر در مساحتی در حدود ۱۱۳۷هکتار  با جمعیتی در حدود ۶۹۰۰۰ نفر در محدوده مصوب نسبت به ارائه خدمات شهری  و تنظیف محلات و معابر شهری و آبیاری و نگهداری ۴۰ هکتار از فضای سبز و پارک های داخل شهرو بلوارها و رفیوژها با ناوگان موتوری و سیستم آبیاری اقدام می نماید و سیاست گذاری و هدف گذاری شهرداری برای رسیدن به شهری پاک با استفاده از راهکارهای فرهنگی و اجرای دوره ها و آموزش شهروندی  با بهره گیری از ظرفیت رسانه های جمعی و فضای مجازی می باشد . به همین خاطر علاوه بر نوسازی ناوگان خدمات موتوری و خودروهای حمل زباله نسبت به خرید خودروی حمل مکانیزه زباله ده تنی و دو دستگاه خودروی حمل اموات و یک دستگاه خودروی سواری و دو دستگاه تانکرآبرسانی و نوسازی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اقدام شده است .

ـ کاشت درختان بومی به تعداد ۸۰۰۰ اصله .

کاشت گل های فصلی ۲۵۰۰۰ بوته .

ـ پرورش بذر گل در گلخانه شهرداری و خزانه به تعداد ۲۰۰۰۰۰ بوته.

ـ هرس ، چمن زنی و اصلاح الگوی کاشت رفیوژها و میادین سطح شهر و نصب سیستم هوشمند آبیاری فضای سبز،

اصلاح ، ساماندهی و تأمین روشنایی کلیه پارک ها و میادین و بلوارهای سطح شهر با اعتباری بالغ بر ۸۰۰۰میلیون ریال .

س: درحوزه منابع انسانی ، تحول اداری و فناوری اطلاعات در شهرداری مشگین شهر چه اقدامات مهمی صورت گرفته است؟    

ج: در حوزه منابع انسانی و تحول اداری یکی از اقدامات مهمی که در شهرداری مشگین شهر در جریان ۹ ماهه گذشته انجام یافته پرداخت به موقع حقوق پرسنل زحمت شهرداری در حوزه ستادی و اجرایی و رفع مشکلات چندین ساله پرداخت حق بیمه و پرداخت سنوات نیروهای بازنشسته بوده ، لذا مجموعه خدمت گزاران در شهرداری و شورای اسلامی شهر تمامی تلاش ها و برنامه ریزی خود را بر رفع این مشکل مصروف داشته و خوشبختانه در ۹ ماه گذشته از بابت پرداخت به موقع حقوق پرسنل زحمت شهرداری در حوزه ستادی و اجرایی و رفع مشکلات چندین ساله پرداخت حق بیمه و پرداخت سنوات نیروهای بازنشسته توفیقات مهمی را بدست آورده و مشکلات این حوزه را مرتفع و حل نموده است . تجهیز ادارات و شعبات شهرداری به نرم افزارهای تخصصی و سخت افزار مورد نیاز با هدف ارتقاء سرعت و دقت خدمات در جهت تکریم ارباب رجوع و راه اندازی پورتال اطلاع رسانی و خبرنامه داخلی و اتوماسیون اداری با اعتباری بالغ بر یک میلیارد تومان و فعال سازی کمیته درآمد و کارگروه سرمایه گذاری از اقدامات چشم گیر شهرداری مشگین شهر در طول این مدت می باشد . همچنین فعال سازی کمیسیون های ماده صد ، ماده ۷۷ و بند ۲۰ماده ۵۵ قانون شهرداریها با تعامل سازنده با دادگستری و نیروی انتظامی شهرستان و اعضای شورای اسلامی از اقدامات مستمر و مطلوب این شهرداری بوده است .

س: در حوزه مدیریت حمل و نقل و ترافیک شهر چه اقدامات و برنامه هایی در شهرداری مشگین شهراجرا شده ؟

س: همانگونه که می دانید مدیریت و کنترل ترافیک در معابر و هسته مرکزی شهر یکی از دغدغه هایی است که نیازمند هماهنگی و مدیریت مؤلفه های مختلف مهندسی ترافیک می باشد . برهمین اساس ما در مجموعه شهرداری مشگین شهر و سازمان حمل و نقل همگانی با هدف تسهیل در رفت و آمد خودروها و کم کردن مسافرت های غیرضروری به مرکز شهر نسبت به تجهیز تمامی تقاطع ها به چراغ های راهنمایی و رانندگی با اعتباری بالغ بر ۵۰۰ میلیون تومان ، نصب جدا کننده ترافیکی در خیابان های اصلی شهر ،اصلاح هندسه برخی ازتقاطع های شهری ، ساماندهی تابلوهای راهنمایی مسیر و از همه مهمتر انجام مطالعات جامع ترافیک را با هدف مدیریت و کنترل ترافیک انجام داده ایم.

مطالعات ترافیکی :

ـ مطالعه ساماندهی تابلوهای ترافیکی.

ـ مطالعه جامع ترافیک شهری.

ـ اصلاح و اجرای طرح های هندسی معابر و میادین.

ـ استانداردسازی جایگاه های CNG شهرداری .

س: جناب آقای مهندس مسیب زاده یکی از اصول مهم و اساسی در حوزه مدیریت شهری حفظ و صیانت از املاک و تهیه نقشه بهنگام و توسعه شهر در قالب طرح جامع شهری می باشد ، لطفاً در این خصوص چه عملکردی داشته اید؟

ج: در حوزه شهرسازی و اجرائیات در ۹ ماه گذشته نسبت به تهیه نقشه بهنگام شهری توسط مهندسین مشاور مجرب در راستای تصویب جزئیات طرح جامع شهری تحت نظارت سازمان جغرافیایی ارتش و شناسایی و کاهش مغایرت های نقشه طرح جامع و طرح تفصیلی اقدام گردیده و در حوزه املاک و حقوقی عملکرد انجام یافته شهرداری به شرح ذیل اعلام می گردد.

ـ بررسی و شناسایی قطعات متعلق به شهرداری که بصورت غیرقانونی به افراد واگذار شده در حدود ۷ قطعه تفکیکی ، ۲ قطعه به متراژ ۷۰۰۰ مترمربع با کاربری فضای سبز در محدوده فاز سوم شهرک فرهنگیان و ابطال تعدای سند مالکیت صادرشده به غیر به ارزش معاملاتی ۳۰ میلیارد تومان .

ـ شناسایی و آزاد سازی و تشکیل پرونده حقوقی قطعات متعلق به شهرداری در کوی ثمین به تعداد ۶ قطعه به ارزش ۵/۳ میلیارد تومان .

ـ  شناسایی و آزاد سازی و تشکیل پرونده حقوقی قطعات متعلق به شهرداری در کوی مکان شهر به تعداد ۳ قطعه به ارزش ۴ میلیارد تومان .

ـ شناسایی و جانمایی ۳۵ قطعه از محل کارگاههای غیرمزاحم به ارزش ۱۰ میلیارد تومان.

ـ تملک املاک و تعریض خیابان ها به ارزش ۱۱ میلیارد تومان.

ـ مصالحه و سازش و اخذ رضایت از شهروندان شاکی به جهت خیابان های احداثی به مبلغ ۱۲ میلیارد تومان. 

س: در حوزه روابط عمومی و ارتباطات در شهرداری در جریان ۹ ماه گذشته چه اقداماتی انجام شده است؟

ج: با اعتقاد بر ارتباط دوسویه با شهروندان و رسانه های جمعی و بیان عملکرد شهرداری و شورای اسلامی مشگین شهر در ۹ ماه گذشته در حوزه روابط عمومی و اطلاع رسانی اقدامات مطلوبی به شرح ذیل انجام یافته است .

 ـ  راه اندازی پورتال جامع اطلاع رسانی شهرداری مشگین شهر

 ـ راه اندازی سامانه پیام کوتاه

  ـ راه اندازی اولین خبرنامه داخلی شهرداری تحت عنوان « شهریمیز»

 و حضور فعال در رسانه های استانی و فضای مجازی از برنامه های مهم این شهرداری در حوزه ارتباطات بوده و در روزهای آتی نیز این حوزه بیش از پیش تقویت خواهد شد و شاهد ارتقاء سطح کیفی اطلاع رسانی از اقدامات و پروژه های انجام یافته در مدیریت شهری خواهیم بود .

ـ برگزاری نشست های خبری با خبرنگاران در مناسب های مختلف

 س: جناب آقای شهردار مهمترین اقدامات انجام یافته شهرداری و شورای اسلامی شهر  در حوزه فرهنگی و اجتماعی  در جریان ۹ ماه گذشته را چگونه ارزیابی می کنید؟

ج: در حوزه فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشگین شهر بعنوان نهادی پیش تاز توانسته در این عرصه در ۹ ماهه گذشته در سطح شهرستان در برنامه فرهنگی ـ اجتماعی و مذهبی با مشارکت بالای ۹۰ درصدی و پشتیبانی لجستیکی و مالی  از برنامه های سایر نهادها حمایت های مالی و معنوی داشته باشد و خود شهرداری نیز در تدوین و اجرای این برنامه ها پیش قدم باشد برای نمونه اهم فعالیت های شهرداری و شورای اسلامی شهر در این حوزه به شرح ذیل اعلام می گردد.

ـ برگزاری جشن بزرگ نیمه شعبان برای عمومی شهروندان در سالن الزهرا (س).

ـ فراهم نمودن تمهیدات لازم برای ستاد اسقبال از نوروز و مسافران نوروزی .

برگزاری روز درخت کار و پاکسازی عمومی سطح شهر و ورودی های شهر با نیروی خدمات شهری و مشارکت سازمان های مردم نهاد.

مشارکت در برنامه های مذهبی و تجلیل از قارایان نمونه قرآنی

مشارکت جدی در برگزاری انواع یادواره های شهدا و عباس زمان (سردار شهید حاج قاسم سلیمانی ).

اجرای دوره های آموزش شهروندی با همکاری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان تحت عنوان «همیاران شهرداری»

س: آقای شهردار در نکوداشت هفته شهرداریها چه اقداماتی توسط شهرداری و شورای اسلامی مشگین شهر انجام گرفت؟

ج: امسال برای اولین بار در راستای نکوداشت هفته شهرداریها  برنامه های متنوع  فرهنگی ـ اجتماعی و عمرانی در قالب جدول  زمانبدی اجرا شد که اهم برنامه های تدوین شده به قرار ذیل می باشد .

۱ـ دیدار شهردار ، اعضای شورای شهر و معاونان و روئسای ادارات شهرداری با امام جمعه محترم مشگین شهر و ارائه گزارش از اهم اقدامات و عملکرد شهرداری در ۹ ماهه گذشته

۲ ـ غبار روبی مزار شهدای والامقام شهرستان

۳ـ بازدید از آسفالت ریزی محلات شهر بهمراه اعضای شورای شهر .

۴ـ رونمایی از خودروهای خریداری شده توسط شهرداری در محل مصلی نماز جمعه .

۵ـ دیدار با خانواده های معظم شهداء شاغل در شهرداری .

 

 مصاحبه : کبر عطایی

 

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار