دکتر بابک نونهال

اولین هدف رسانه ارتقا و افزایش اطلاعات و آگاهی مردم است

قرص‌های لاغری اعتیادآور است

کوهنورد ۲ تابعیتی از مرگ حتمی نجات یافت

موتورسیکلت خارجی قاچاق در مشگین‌شهر از حرکت باز ماند

روستای «پریخان» مشگین‌شهر به عنوان دوستدار کتاب در کشور معرفی شد

تجلیل از مدال آوران و پیشکسوتان عرصه وزنه برداری مشگین شهر

ممنوعیت دخالت مدیران در تبلیغات انتخاباتی

مجتمع مس مشگین‌شهر سال آینده وارد مدار تولید می‌شود

شعبه بانک خون بندناف رویان در مشگین‌شهر و پارس‌آباد راه‌اندازی می‌شود

ثبت‌نام نهایی ۴۷۸ نفر داوطلب برای انتخابات مجلس

فعالیت ۳۵۰ نفر در معدن مس مشگین‌شهر

گذشت پای چوبه‌دار در مشگین‌شهر

کد خبر: 56129 | تاریخ انتشار: 15:32:45 - یکشنبه 3 سپتامبر 2023 | بدون نظر | |

سیل در مشگین‌شهر بیش از یک‌هزار و ۷۰۰ میلیارد ریال خسارت برجای گذاشت

 فرماندار مشگین‌شهر گفت: در اثر سیلاب و بارش رگباری روزهای اخیر ،  ۱۸ روستا در این شهرستان دچار خسارت شد که بر اساس اعلام کارشناسان میزان این خسارت‌ها یک‌هزار و ۷۰۰ میلیارد ریال برآورد شده است.

شهرام محمدی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با تشریح میزان خسارت وارده سیل به بخش‌های مختلف در روستاهای مشگین‌شهر افزود: سیلاب مشگین‌شهر ۸۳۰ میلیارد ریال در بخش کشاورزی ، ۴۰۰ میلیارد ریال در بخش آب، ۱۲ میلیارد ریال در بخش آب و فاضلاب ، ۱۰۰ میلیارد ریال در بخش راه ، ۸۵ میلیارد ریال در بخش مسکن و ۵۰ میلیارد ریال هم در بخش شیلات خسارت بر جای گذاشته و امیدواریم این خسارت‌ها از سوی دستگاه‌های مربوطه جبران شود.

وی اظهار کرد: روستاهای کوجنق ، جبدرق ، توبنق ، دوست بیگلو ، صاحب دیوان، خان کندی، صاحبلو، سانباز، آق دیوار، کمچوبه مرادلو، نیاز سویی ، مشیران ، قره آغاج کلان و ساری‌خانلو از جمله روستاهای خسارت دیده از سیلاب است که نیروهای امدادی به‌محض وقوع سیلاب در برقراری برق، گاز، بازگشایی راه، توزیع چادر و مواد غذایی خدمات لازم را به اهالی این روستاها انجام دادند.

فرماندار مشگین‌شهر ادامه داد: همچنین در اثر سیلاب راه روستای کوجنق و خان کندی مسدود شد که با استقرار نیروهای امدادی، راه این روستا بازگشایی شد و هم‌اکنون عبور و مرور در این روستا برقرار است.

محمدی با بیان اینکه بیشترین خسارت وارده سیل مربوط به بخش کشاورزی مشگین‌شهر است ، افزود: خسارت‌ وارده سیل بیشتر مربوط به زراعت، باغ و صیفی‌جات مشگین‌شهر است در مواردی هم جاده بین مزارع، جاده‌های بین روستایی و چندین دهنه پل هم تخریب شد که با همکاری نیروهای امدادی همه آنها در حال بازسازی و مرمت است.

وی ادامه داد: تمامی زراعت به‌ویژه زراعت برنج در این روستاها دچار خسارت شده است، در این سیلاب معابر روستایی خان کندی و کوجنق دچار آسیب شده و بخشی از آسفالت روستای کوجنق هم از بین رفته که در حال بازسازی است.

فرماندار مشگین‌شهر با بیان اینکه امسال مردم مشگین‌شهر، مجموعه‌ای از انواع بلایای طبیعی اعم از طوفان، سرمازدگی، تگرگ و سیل را تجربه کردند ، گفت: هر کدام از این حوادث خسارت‌های زیادی به اقتصاد و معیشت مردم وارد کرده است.

محمدی تصریح کرد: تداوم زندگی و حیات اقتصادی اهالی این شهرستان منوط به حمایت‌های مسئولان در سطح استانی و ملی است و دستگاه‌های مسئول باید با ارائه کمک‌های مالی و تسهیلات ارزان قیمت مانع از وارد شدن آسیب‌های بیشتر به معیشت کشاورزان و باغداران شوند.

استان اردبیل از جمله ۱۰ استان کشور در زمینه فراوانی وقوع حوادث طبیعی به‌شمار می‌رود و هر از گاهی بروز حادثه‌هایی مانند زمین لرزه، رانش زمین، سیل، خشکسالی، صاعقه، طوفان، سرمازدگی، برف سنگین، سرما و یخبندان شدید خسارت و تلفاتی برجا می‌گذارد.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار