ختم غائله گرونگیری در گرمی/ مجرم روانه زندان شد

برخورد با متخلفین تخلیه نخاله های ساختمانی در حریم راه های حوزه استحفاظی

اسامی نامزدهای احراز صلاحیت شده انتخابات ریاست جمهوری اعلام شد

اجرای طرح برخورد با موتور سواران متخلف در مشگین شهر

اتمام پروژه های ورزشی مشگین‌شهر با برنامه‌ریزی های مدون

آغاز عملیات اجرایی بهسازی و ساماندهی رودخانه بالیقلوی چای اردبیل

فرایند اجرایی چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری آغاز شد

هفدهمین جشنواره بین المللی «حرکت» در مشگین شهر برگزار شد

خط زمینی اردبیل – وان در اردبیل برقرار می‌شود

احداث ۲۵۲ سایت جدید ارتباطی در راستای بهبود شرایط پوشش آنتن‌دهی و اینترنت

اولین رویداد «صدرا »در دانشگاه آزاد اردبیل برگزار شد

مردان مومن بر سر عهدی که با خدا بسته اند صادقانه ایستادند

کد خبر: 60824 | تاریخ انتشار: ۹:۲۹:۲۱ - جمعه ۱۹ آبان ۱۴۰۲ | بدون نظر | |

قرص‌های لاغری اعتیادآور است

 کمال نوجوان  در پاسخ به سوالات خبرنگاران در اردبیل اظهار کرد: متأسفانه در برخی از باشگاه‌های ورزشی و آرایشگاه‌های زنانه بدون آشنایی با داروهای شیمیایی یا گیاهی، قرص‌هایی به افراد ارائه می‌شود تا زمینه لاغری و تناسب اندام فراهم آید که قطعاً این مواد ارائه شده مخدر و اعتیادآور است.

وی تصریح کرد: پلیس مبارزه با مواد مخدر تلاش می‌کند تا در ۲ حوزه پیشگیری و مبارزه با عرضه فعالیت‌های خود را انجام دهد که در این زمینه آگاه‌سازی جوامع هدف به ویژه دانشجویان و دانش‌آموزان مورد توجه قرار گرفته است.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان اردبیل گفت: با حضور در فضاهای آموزشی و دانشگاه‌ها سعی می‌کنیم تا آگاه‌سازی نسل جوان و نوجوان را در عدم گرایش به مواد افیونی دنبال کنیم و قطعاً در این راستا نمایشگاه‌های پیشگیری از اعتیاد، آگاه‌سازی عمومی و همچنین فعال کردن دفاتر مشاوره‌های تخصصی در این زمینه مورد توجه قرار گرفته است.

نوجوان افزود: در کنار این امر، پلیس مبارزه با مواد مخدر سعی می‌کند تا طرح آرامش در شهر را برای مقابله با خرده فروشان و معتادان متجاهر اجرایی کند تا سیمای شهر اردبیل به خاطر حضور عده‌ای معتاد متجاهر و یا فعالان عرضه مواد مخدر آلوده نشود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: با پایش دقیق محورهای مواصلاتی تلاش بر کشف مواد مخدر قبل از ورود به چرخه توزیع در سطح شهر است و در کنار آن سعی می‌کنیم تا رصد دقیق اطلاعاتی را در مورد فعالیت قاچاقچیان و افراد گرفتار در این حوزه انجام دهیم.

نوجوان اضافه کرد: مواد مخدر و مصرف آن اصلی‌ترین منبع وقوع جرایم در استان و علل بسیاری از ناهنجاری‌ها است و قطعاً مقابله با این پدیده می‌تواند زمینه سلامت افراد جامعه را فراهم کند.

وی از اعتیاد به عنوان عامل بر هم زننده آرامش جامعه و تشدید خشونت، طلاق، سرقت، تجاوز، قتل و وقوع بسیاری از ناهنجاری‌ها یاد کرد و ادامه داد: والدین باید در کنار پلیس و سایر عوامل مدرسه در پیشگیری از ورود فرزندان به دام اعتیاد آگاهانه عمل کرده و همراهی مناسبی را داشته باشند.

نوجوان بیان کرد: به نظر پلیس پیشگیری بهتر از درمان است اما در این زمینه باید همه دستگاه‌ها با احساس مسئولیت ورود پیدا کرده و اجازه ندهند تا فضای جامعه و خانواده‌ها آلوده به اعتیاد شود.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان اردبیل یادآور شد: در پر کردن اوقات فراغت نسل نوجوان و جوان نیز باید دقت داشته باشیم تا نوجوانان و جوانان وقت فراغت خود را در مکان‌های نامناسب سپری نکنند و هوشیاری و آگاهی خانواده‌ها در این زمینه می‌تواند بسیار راهگشا و مؤثر باشد.

 

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار